49 metų iraniečių kilmės kanadietis Nessay Kuymars Klaipėdos miesto apylinkės teisme bandė įrodinėti, kad jis neturėjo mokėti už gyvenimą viešbučiuose ir žadėjo atlyginti, kai tik gaus darbą ir uždirbs pinigų.
Rusai sąskaitos neapmokėjo
Pasiklausius, ką užsienietis aiškino teismui, liko neaišku, ar jis yra rusų apgautas verslininkas ar nemokamai pagyventi prabangiuose viešbučiuose panoręs užsienietis.
Inžinieriumi ir techniku prisistatantis vyras bandė aiškinti, jog iš savo šalies atvyko įgyvendinti bendrą Kanados, Rusijos ir Lietuvos projektą. Iki atvažiuodamas į Klaipėdą jis gyveno Černiachovske.
Į Lietuvą atvykęs prasitęsti vizos.
Kovo 15 d. jis apsigyveno Klaipėdos senamiestyje esančiame viešbutyje „National hotel“. Už pirmą parą vyras sumokėjo, o vėliau vis prašė pratęsti viešnagę. 21 d. jo primygtinai paprašyta sumokėti 1646 litus. Tada kanadietis pasakė kažkokio žmogaus iš Kaliningrado srities telefono numerį ir patikino, kad šis sumokės. Tačiau rusas atsisakė tai padaryti.
Pasiuntė pas tyrėją
Iškviesti policininkai uždarė užsienietį į areštinę dviem paroms. Vos išėjęs į laisvę, N.Kuymars apsigyveno viešbutyje „Old Mill hotel“. Čia jis taip pat sumokėjo už pirmąją gyvenimo parą, o kitą dieną paprašė pratęsti buvimo laiką.
Taip mulkinti administratorius jis sugebėjo dvi dienas. O kai svetimšaliui buvo pateikta 564 litų sąskaita, jis parodė dokumentą iš policijos ir patikino, kad tyrėja, kurios telefono numeris buvo nurodytas, apmokės sąskaitą.
Pietūs ir rūkalai – svarbesni
Svečias viešbučio restorane „Old Mill hotel“ pietaudavo ir mokėdavo vien už kepsnį po pusšimtį litų dar tada, kai gyveno kitame viešbutyje. Personalas jį įsidėmėjo kaip labai malonų ir mandagų klientą.
Sulaikytas policininkų jis dar turėjo 180 litų, apie 100 JAV dolerių bei 2900 rublių.
Pripažindamas faktą, kad gyveno viešbutyje, bet nesumokėjo, N.Kuymars karščiavosi, kai buvo paprašytas paaiškinti, kodėl taip pasielgė.
„Mano maitinimasis, švaros poreikiai ir rūkalai man – kur kas svarbesni nei viešbučio sąskaita, – piktai atrėžė teisiamas kanadietis, kai teisėja jo paklausė, kodėl turėdamas pinigų nemokėjo už viešbučių paslaugas. – Dabar neturiu pinigų. Kai uždirbsiu, sumokėsiu.“
Kokių verslo planų N.Kuymars turėjo Lietuvoje, vyras neatskleidė ir tikino, kad į Lietuvą atvažiavo tikrai ne kaip turistas.
Apie tai, kad kanadietis pateko į bėdą, pranešta jo seseriai, gyvenančiai Floridoje. Tačiau iš trumpo pokalbio tapo aišku, kad giminaičiai neketina siųsti pinigų N.Kuymars sąskaitoms apmokėti.
Kanadiečio veiksmus prokuroras įvilko į įstatymo raidę, paprašė jį nuteisti už sukčiavimą bei skirti jam 90 parų arešto, be to, priteisti civilinius ieškinius. Teismas sprendimą pagreitinto proceso tvarka išnagrinėtoje byloje ketina skelbti ketvirtadienį.
Dalijasi informacija
Akivaizdu, kad N.Kuymars – ne vienintelis, norėjęs prabangiai pagyventi viešbučiuose už dyką.
Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vykdomoji direktorė Eglė Dilkienė pasakojo, kad asociacijos nariai dalijasi žiniomis apie nepatikimus bei nemokius klientus.
Kodėl žinia apie sąskaitos neapmokėjusį kanadietį po pirmojo incidento nepasiekė kitų viešbučių, neaišku.
„Informacija skleidžiama elektroniniu paštu bei mūsų svetainėje. Faktas, kad apie kliento nemokumą tapo žinoma tik po penkių parų, labai stebina. Tai yra labai nemažai. Visoje Europoje už gyvenimą viešbučiuose mokama iš anksto ir į priekį. Yra mechanizmai įšaldyti sąskaitą. Todėl man labai keista, kad kai kurie Lietuvos viešbučiai labai myli klientus ir neskuba įsitikinti jų mokumu, – stebėjosi E.Dilkienė. – Europoje yra normalu priskaičiuoti daugiau, nei kainuoja nakvynė, kad būtų galima nuskaičiuoti pinigus už mini barą ar sugadintą inventorių. Jeigu viskas gerai, tie pinigai grąžinami. Kortelėse įšaldoma tam tikra pinigų suma, kuri lieka nejudinama, kol paaiškėja, kad už paslaugas visiškai atsiskaityta.“
Pripažindama, kad norinčiųjų pagyventi svetima sąskaita yra nemažai, E.Dilkienė pasakojo, kad dėl to tenka nemažai bendrauti su policija. O pasidalydami informacija apie nepatikimus klientus viešbučiai ne tik padeda vieni kitiems išvengti nuostolių, bet ir sulaikyti kaltininkus.
Naujausi komentarai