Klaipėdietė Dalia sakė, kad su šia problema susiduria kiekvienais metais. Situacija laikui bėgant, anot jos, nesikeičia.
„Man jau 77-eri, beveik visą savo giminę esu palaidojusi Joniškės kapinėse. Kai ateina pavasaris, prasideda žolės pjovimas. Būtinai paminklus nutaško žole. Kaip tas žoles iš smulkių akmenukų aplink kapą išrankioti? Kalbėjau su buvusia bendradarbe, jos artimųjų kapai yra Lėbartų kapinėse. Ten pjaudami kažkuo uždengia kapavietes, nupjauna žolę ir tik tada atidengia. Žmonėms nieko valyti nereikia. Kodėl Joniškės kapinėse negali taip padaryti?“ – klausė Dalia.
Pasak Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus patarėjos Daivos Breivės, žolė tiek Lėbartų, tiek Joniškės kapinėse pjaunama vienodai.
„Visur vienodai ir net tie patys žmonės pjauna. Rangovas yra įpareigotas po atliktų darbų nuvalyti apterštas kapavietes. Eidami darbuotojai pučia orpūte, valo, bet išlieka tikimybė, kad kokiame nors kamputyje tos žolės liks. Pincetu iš kiekvieno kapelio jos neišrankiosi“, – teigė pašnekovė.
D. Breivė taip pat pasakojo, kad sulaukia ir daugiau panašių skundų.
„Antradienį buvo atėję. Kol pjovė žolę, žmogus ėjo iš paskos ir skundėsi, kad ant kapų yra žolės. Sakiau, kad palauktų, tuoj ateis žmogus, kuris sutvarkys, nuvalys, ir bėdos nebus“, – sakė specialistė.
Tad rangovai darbuojasi kruopščiai, reaguoja ir į žmonių skundus.
„Tikrai stengiamės, žiūrime. Yra atsakingas rangovas. Jei ateina žmogus, pasako, kad negerai, nedelsiant darbuotojai ateina ir sutvarko tą kapelį, kad nebūtų tos žolės“, – tikino D. Breivė.
Naujausi komentarai