Prie karjerų – purvynai?
Klaipėdos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėja Gitana Bajorinienė patikino, kad daugiausia pranešimų apie purvinus kelius sulaukiama iš tų teritorijų, kur veiklą vykdo karjerų kasėjai.
„Sunku juos suvaldyti. Dažniausiai tai yra nutolusios teritorijos. Nepristovėsi. Mickų kaime prie mokymo centro yra du karjerai. Turime ten problemų“, – teigė G. Bajorinienė.
Nors įstatymai numato, kad iš sklypo, kuriame vykdoma veikla, išvažiuojančių transporto priemonių ratai turi būti nuplaunami arba nuvalomi, gyventojų skambučiai ir siunčiamos nuotraukos bei vaizdo įrašai rodo, kad šių reikalavimų laikosi ne visi.
„Labai nemalonu, kai išvažiuoja žmonės nuplautomis mašinomis ir po minutės – viskas purvina. Baisu“, – apgailestavo specialistė.
Vairuotojas nurūkęs, o ant kelio likę molio ar net mėšlo pėdsakai.
Negali stabdyti mašinų
Savivaldybė perspėjo gyventojus, kad pastebėjus tokius pažeidimus vertėtų nedelsiant informuoti Aplinkos apsaugos departamentą – instituciją, kuriai ir yra pavesta vykdyti šių ir kitokių aplinkosauginių pažeidimų kontrolę.
„Mes negalime stabdyti automobilių, neturime tokios teisės. O Aplinkos apsaugos departamento darbuotojai tokią teisę turi“, – sakė G. Bajorinienė.
Apie vykdomą kelių taršos pažeidimą galima pranešti bendruoju pagalbos numeriu 112.
Klaipėdos rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius reaguoja į tokio pobūdžio pranešimus, bet aiškėja, kad jų įgaliojimai yra riboti.
Nors Viešosios tvarkos skyriaus specialistai faktiškai ir gali pradėti administracinių nusižengimų teiseną dėl kelio dangos teršimo ar sugadinimo, gali surašyti protokolus, tačiau praktiškai nustatyti ir įrodyti, kad nusižengimą atliko konkrečios transporto priemonės vairuotojas, pavyksta ne visada.
Kreipėsi dėl įgaliojimų
„Neretai nuvykus patikrinti skundo į vietą, sunkiasvorė technika jau būna išvažiavusi. Bendraujame su įmonių vadovais, kartais jie reaguoja, nuvalo kelius. O būna tokių atvejų, kai atvažiuojama jau po fakto. Vairuotojas nurūkęs, o ant kelio likę molio ar net mėšlo pėdsakai. Baudžiamas yra vairuotojas, kuris konkrečiai padarė tokį nusižengimą. O aplinkosaugininkai gali bausti įmonės vadovą, jie kontroliuoja karjerų kasimu užsiimančias įmones“, – pasakojo G. Bajorinienė.
Klaipėdos rajono savivaldybė savo iniciatyva kreipsis į Lietuvos savivaldybių asociaciją ir Aplinkos apsaugos ministeriją, kad būtų apsvarstyta galimybė perduoti savivaldybėms daugiau įgaliojimų kontroliuoti, kaip laikomasi visų kelio taršos mažinimo reikalavimų.
Naujausi komentarai