Pereiti į pagrindinį turinį

Keltus okupavo grįžtantys emigrantai

2014-12-11 17:00

Per jūrą keleivius plukdančioms keltų kompanijoms paskutinis metų mėnuo – pats darbymetis. Šis gruodis išsiskiria ir tuo, kad pastebimi gausesni grįžtančiųjų iš Skandinavijos šalių srautai.

Keltus okupavo grįžtantys emigrantai
Keltus okupavo grįžtantys emigrantai / Vytauto Petriko nuotr.

Per jūrą keleivius plukdančioms keltų kompanijoms paskutinis metų mėnuo – pats darbymetis. Šis gruodis išsiskiria ir tuo, kad pastebimi gausesni grįžtančiųjų iš Skandinavijos šalių srautai.

Bilietų nebeliko

"Kiekvienais metais prieš šventes žmonės aktyviau plaukia namo", – patvirtino keltų bendrovės "DFDS Seaways" rinkodaros vadybininkė Irina Matulienė.

Šiuo metu panorusieji įsigyti bilietą kelionei į Lietuvą jau liktų nieko nepešę. Keltai užpildyti ir juose vietos rezervuotos dar šio mėnesio pradžioje.

Anot pašnekovės, didžiausi bilietų pardavimo rodikliai fiksuoti lapkričio pabaigoje ir pirmosiomis gruodžio dienomis.

Daugiausia žmonių, I.Matulienės teigimu, keltais parplaukia iš Švedijos, mat nemaža dalis emigrantų, dirbančių Norvegijoje, į keltą įsėda būtent šioje Skandinavijos šalyje.

Anksčiau buvo linija Ryga–Stokholmas, kuri tikdavo lietuviams, keliaujantiems iš Norvegijos. Šia kryptimi kursavo du keltai, o nuo rugpjūčio beliko tik vienas, todėl nemaža dalis emigrantų turėjo pakeisti keliavimo įpročius.

"Jaučiame spaudimą. Kaip sakome – keltai ne guminiai. Iš tiesų apkrovimas yra didelis. Jis dažnai viršija ir 100 proc. Paklausa yra didesnė, nei mes galime pasiūlyti", – dėstė bendrovės darbuotoja.

Daugėja emigrantų Norvegijoje

Grįžtančiųjų iš Švedijoje esančio uosto padaugėjo ir dėl kitų priežasčių. Pastebima, jog dar pernai daugiau emigrantų būta Londone, todėl jie rinkdavosi patogesnį maršrutą iš Kylio.

Šiemet šioje linijoje pastebimas emigrantų mažėjimas. Pašnekovės teigimu, matoma, kad emigrantų vis daugiau yra Norvegijoje nei Anglijoje.

Siekdama, kad kuo daugiau kraštiečių šventes sutiktų namuose, bendrovė surengė specialią kampaniją, skirtą tik lietuviams, emigravusiems į užsienį. Pasiūlymų kitataučiai nė nematė, jie buvo skirti tik mūsų šalį palikusiems piliečiams.

Pasisekimo sulaukusi kampanija baigėsi lapkričio pabaigoje.

"Matome, kad daugiau bilietų buvo pirkta iš Danijos, Norvegijos ir Švedijos. Iš Kylio – mažiau ", – tendencijas įvardijo pašnekovė.

Po švenčių trauks atgal

Vis dėlto šiuo metu ir reisuose iš Kylio vietų beveik nebėra. Tikėtina, jog nuo gruodžio 12-osios plauksiantys keltai daugiau keleivių jau nebepriims.

"Po švenčių situacija pasikeičia. Kelionės iš Lietuvos būna perpildytos, o į gimtąją šalį vietų netrūksta", – užtikrino I.Matulienė.

Norintiesiems didžiąsias metų šventes sutikti Lietuvoje teko pakloti nuo 80 iki daugiau nei 200 litų. Kainos svyravo. Išankstiniai bilietai buvo pigesni, o artėjant kelionės dienai – brango.

Tiesa, prieššventiniu laikotarpiu užsienyje plušėję lietuviai, negavę pigiausių bilietų, rinkosi kelionę prašmatnesnėse kajutėse ir pinigines plonino mokėdami net 1 000 litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra