Pereiti į pagrindinį turinį

Kelyje – akmenų kruša

2016-12-02 03:00

Klaipėdietė vairuotoja pateko į itin nemalonią situaciją ir skaičiuoja nuostolius, kuriuos jos automobiliui padarė skaldą vežęs sunkvežimis. Iš netvarkingos priekabos pabirę akmenys stipriai apgadino moters mašiną. Padarytą skriaudą turėtų atlyginti sunkvežimio vairuotojas, tačiau dėl to reikėtų gaišti laiką teismuose.

Nepavydėtina situacija

Paaiškėjo, kad papuolus į tokią situaciją belieka arba skėsčioti rankomis, arba kviesti į užmiestį policijos ekipažą, kurio gali tekti laukti net ne vieną valandą.

"Važiavau praėjusio penktadienio rytą pro Jakus į darbą. Staiga prieš mane iš nesandarios priekyje važiavusio sunkvežimio priekabos pabiro akmenų kruša. Dviejų trijų centimetrų dydžio akmenukai daužėsi į stiklą, priekinius sparnus, stogą ir variklio dangtį. Iš visų jėgų paspaudžiau stabdžių pedalą, kad to išvengčiau", – pasakojo vairuotoja.

Pirmasis incidentas nutiko ties autoservisu, esančiu netoli Jakų gyvenvietės.

Moteris nusprendė gerokai atsilikti nuo sunkvežimio, tačiau iš jo ir toliau į šonus lakstė akmenukai.

"Sunkvežimis buvo toks purvinas, kad vos galėjai įžiūrėti jo numerio skaičius. Tam, kad įsitikinčiau, kokios raidės pažymėtos valstybiniuose numeriuose, vėl priartėjau prie šio sunkvežimio", – tikino vairuotoja.

Skaldą iš netvarkingos priekabos barsčiusio sunkvežimio valstybiniame numeryje užrašytus skaičius moteris spėjo užfiksuoti tiksliai – 280. Įsiminė ir raides, kurios taip pat turėtų būti praneštos policijai.

Kliuvo ir kitoms mašinoms

Moteris akimirką net pagalvojo, kad apskritai vertėtų sustoti ir tuojau pat išsikviesti policiją.

"Tačiau pavojų keliantis sunkvežimis juk tuo metu vis tiek nuvažiuos toliau ir kas pasikeis nuo to, kad aš lauksiu policijos kelias valandas?" – svarstė vairuotoja.

Skaldą vežęs sunkvežimis įsuko į Jakų žiedą, o jam ropščiantis per greitį ribojančius kalnelius, akmenys jau skriejo ant kelių kitų iš paskos važiavusių automobilių.

"Sustojusi darbovietės kieme, įsitikinau, kad mašina sugadinta taip, jog teks gerokai pakratyti piniginę. Keturiose vietose įdaužtas stiklas. Ant variklio dangčio – mažiausiai du įdaužimai. Gerai nuplovus automobilį gali paaiškėti, kad yra ir daugiau defektų", – kalbėjo moteris.

Ragina ieškoti kaltininko

Klaipėdos apskrities policijos komisariato Kelių policijos tarnybos pareigūnai paakino vairuotoją parašyti pareiškimą policijai.

"Nesvarbu, kad tuo metu nekvietė ekipažo. Tačiau įsidėmėjo numerius, padaryta žala, todėl reikėtų užfiksuoti tas vietas, kur pažeistas automobilio kėbulas", – tikino Kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriaus specialistas Vaidas Lukšas.

Moters automobilis nėra draustas kasko draudimu.

Tad veikiausiai policijos pareigūnai tik nustatytų pažeidėją ir pasiūlytų vairuotojai kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo.

"Tačiau tai yra geriau, nei nieko nedaryti. Jei yra užfiksuoti valstybiniai numeriai, jei tai padidinto pavojingumo transporto priemonė, kuri padarė žalą kitam eismo dalyviui, reikia kreiptis į teismą ir išsireikalauti žalos atlyginimą", – patarė uostamiesčio advokatė Gražina Mauručaitienė.

Jei vairuotoja būtų kvietusi policijos ekipažą, pareigūnai būtų užfiksavę įvykio aplinkybes.

Ženklas yra – atsakomybės nėra

Tačiau ir kitais būdais galima konstatuoti automobiliui padarytus pažeidimus.

"Reikia atlikti defektaciją. Tai gali padaryti autoservisas, kuris nustatys, kokie pažeidimai padaryti ir kiek gali kainuoti jų remontas. Aišku, kad krovinys buvo vežamas techniškai netvarkingu automobiliu", – sakė advokatė.

G.Mauručaitienė patarė, kad jei toks incidentas būtų nutikęs miesto ribose, galima būtų kreiptis į įmonę, kuri prižiūri miestą stebinčias kameras.

"Vairuotojai dažnai patenka į nepavydėtinas situacijas, tačiau reikia žinoti tam tikrus niuansus. Pavyzdžiui, jei žmogui prieš pat automobilio nosį iššoks laukinis žvėris ir jis sudaužys automobilį, niekas neatlygins jam žalos, jei tame kelio ruože yra specialus kelio ženklas, įspėjantis apie laukinius gyvūnus kelyje. Žalą turėtų atlyginti ta institucija, kuri prižiūri tą konkretų kelią. O dabar – sudeda ženklus ir nusikrato atsakomybės. Užsienyje keliai aptverti tinklinėmis tvoromis, kad žvėrys nebėgiotų po kelią", – paaiškino advokatė.

G.Mauručaitienė pastebėjo ir kitą faktą – jei kelyje atsiradusi duobė sugadintų automobilį, padarytų žymių nuostolių, juos privalėtų atlyginti kelininkai, palikę pavojų keliančias kliūtis kelyje.

Baus už gerus darbus?

Kitas Klaipėdos advokatas prisiminė kitą istoriją, dėl kurios vis dar bylinėjasi vienas vairuotojas.

"Žmogus kvietė policiją dėl kito vairuotojo, kuris ypač pavojingai manevravo tarp automobilių. Vairuotojui kilo įtarimas, kad jis mato išgėrusį eismo dalyvį", – pasakojo teisininkas.

Vyras nusprendė vytis pažeidėją, tačiau pats liko kaltas, nes po gaudynių sustojo ant pėsčiųjų perėjos.

"Nors teismai dar nesibaigė, tačiau policija nubaudė tą, kuris mėgino gerą darbą padaryti, o ne kelių chuliganą. Taigi, labai įvairiai pareigūnai vertina tokius iškvietimus", – teigė advokatas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų