Pereiti į pagrindinį turinį

Kiaušiniai: nauda ir pavojus

2010-04-03 05:00
Nauda: dietologai tikina, jog vištų kiaušiniuose apstu ne tik baltymų, bet ir vitaminų, amino rūgščių bei mikroelementų, kurie itin reikalingi organizmui.
Nauda: dietologai tikina, jog vištų kiaušiniuose apstu ne tik baltymų, bet ir vitaminų, amino rūgščių bei mikroelementų, kurie itin reikalingi organizmui. / Redakcijos archyvo nuotr.

Nors iki šiol kai kurie lietuvaičiai vis dar baiminasi valgyti kiaušinius neva dėl to, kad jie kenkia sveikatai, dietologai tikina, jog tai tėra mitas. Pripažįstama, kad kiaušinius valgyti ne tik sveika, bet ir naudinga.

Per Velykas daugelis baiminasi mėgautis kiaušiniais dėl juose slypinčio neva per didelio cholesterolio kiekio.

Tačiau dietologai tikina, jog kiaušiniai yra ne tik sveikas, bet ir organizmui itin naudingas maisto produktas.

Anot dietologės Editos Gavelienės, tai toks pat visavertis produktas, kaip ir mėsa, žuvis ar ankštinės daržovės.

"Kiaušinis turi baltymų, kurie organizmui labai reikalingi. Taip pat juose apstu mikroelementų, vitaminų. Vienintelė kiaušinio blogybė – cholesterolis. Tačiau itin jo vengti taipogi nereikėtų – tam tikras kiekis cholesterolio reikalingas kiekvienam žmogui, o ypač vaikui", – paaiškino E.Gavelienė.

Tačiau dietologė perspėja, jog itin piktnaudžiauti kiaušiniais nepatartina – rekomenduojama per savaitę suvalgyti ne daugiau kaip keturis kiaušinius.

Žmonėms, kurių kraujyje cholesterolio kiekis yra padidėjęs, patariama kiaušinių valgymą dar labiau apriboti arba nevalgyti jų trynių.

Kita dietologė Teodora Kupšienė teigė, jog nemažai žmonių yra įsitikinę, kad putpelių kiaušiniai yra kur kas naudingesni nei vištų. Tačiau, anot jos, tai yra netiesa. Ji pabrėžė, jog maistingumo ir naudingumo prasme putpelių kiaušiniai prilygsta vištų kiaušiniams, tik kainuoja kelissyk brangiau.

Vištų kiaušiniai itin maistingi – juose yra didžioji dalis vitaminų ir mikroelementų, kuriuos šiuolaikinė medicina pataria vartoti žmogui kasdien. Kiaušiniuose daug baltymų, svarbiausių vitaminų D ir B12, seleno ir cholino. Juose taip pat daug įvairių žmogui būtinų amino rūgščių ir antioksidantų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų