Po sukrečiančios žinios apie Klaipėdos rajone apdegusią gyvūnų prieglaudą, keturkojų mylėtojai suskubo padėti, kuo galėdami. Kai kurie ne tik atveža maisto ar reikalingų daiktų, bet ir neatlygintinai darbuojasi suniokotoje teritorijoje.
Šio mėnesio pradžioje, kai naktį užsiliepsnojo netoli uostamiesčio esanti gyvūnų prieglauda "Būk mano draugas", sudegė du prie automobilių kabinami lengvi nameliai, kuriuose buvo laikomi pasveikę gyvūnai. Žuvo 10 šunų ir 4 katės.
Susirūpinę žmonės, tarp kurių daugiausia klaipėdiečiai ir aplinkinių rajonų gyventojai, neliko abejingi – vieni atvežė medinę būdą, kiti maisto produktų ar šiltų apklotų, medikamentų, vitaminų.
Praėjusį savaitgalį būrys talkininkų, nuo vaikų iki vyresnio amžiaus žmonių, nepaisydami lietaus plušėjo net dvi dienas. Savanoriai tvarkė gaisro nusiaubtą prieglaudos teritoriją.
Pasak "Būk mano draugas" vadovės Galinos Kučinskienės, keturkojams žmonės galėtų būti dar gailestingesni, nes šie yra bejėgiai patys savimi pasirūpinti.
"Bet kuris žmogus turi būti dosnesnis gyvūnams nei žmonėms. Ir vaikus reikia to mokyti. Mes juk turime protą, iškalbą, galime patys užsidirbti ar kažko paprašyti. Gyvenime tiek daug pavyzdžių, kai neįgalieji nepasiduoda ir atranda būdų išgyventi. O tie tinginiai, kurie trinasi prie parduotuvių ir "bomžauja", nieko nenori daryti. Tiek kartų juos raginau ateiti pas mane padirbėti, bet visi atsisako. Patys pasirinko tokį gyvenimo būdą ir mieliau rausiasi konteineriuose, nes supranta – atlyginimas čia minimalus, o dirbti reikia nuo ryto iki vakaro", – dėstė G.Kučinskienė.
Pašnekovė pasakojo, kad kai kurie entuziastai jau dvejus metus iš eilės šelpia beglobius gyvūnus ir be raginimų gelbsti, kuo galėdami.
"Juk jie yra visiškai priklausomi nuo žmonių ir mes negalime tam likti abejingi. Kiekviena žmonių iniciatyva yra fotografuojama, o nuotraukos įkeliamos į internetą, prieglaudos socialinę paskyrą", – sakė "Būk mano draugas" vadovė.
Šiuo metu čia gyvena apie kelis šimtus beglobių keturkojų. Kai kurie jų serga.
Naujausi komentarai