Voveriukų mažyliams priežiūra reikalinga kiaurą parą. Šiuo metu jie vis dar turi būti laikomi šiltai inkubatoriuje ir išimami tik pamaitinti.
„Dabar jiems maždaug 2 savaitės, bet jie yra beveik naujagimiai. Žmonės juos rado ant žemės, atnešė pas mus ir dabar juos auginame. Jie vis dar užmerktomis akimis – voverėms visada prireikia maždaug 30 dienų, kad atmerktų akis ir tada būtų galima nustatyti jų amžių“, – aiškino prieglaudos vadovė Denise Holubar.
LNK stop kadras.
Vienai voverei yra du mėnesiai ir, kad ji toliau augtų bei klestėtų, kas dvi valandas jai duodama pieno su pankolių arbata. Po kelių savaičių ji bus paleista į laisvę.
„Jie patalpinami į išlaisvinimo narvą, tam tikru metu jis atidaromas ir gyvūnas gali išeiti. Vis dėlto gyvūnai kartais gali sugrįžti, jeigu sunku surasti maisto. Galų gale, jie išmoksta vėl gyventi gamtoje“, – teigė prieglaudos vadovė.
Tačiau kol gyvūnai prieglaudoje, jiems čia turi būti kuo jaukiau. Darbuotojai kreipiasi į žmones ir prašo žmonių megzti guolius našlaičiams gyvūnams. Jau gauta 3,5 tūkst.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Rankų darbo guoliai suteikia gyvūnams šilumą ir saugumą.
„Ką tik išsiritusios didžiosios zylės ir žvirbliai puikiai telpa į šiuos mažus lizdus“, – aiškino moteris.
Gyvūnų prieglaudoje auga ir lapės jauniklis.
„Ją rado vaikų darželyje, ji buvo našlaitė. Paskui pateko pas mus ir turėjo gerti iš buteliuko, bet gyvūnas į valgį žiūri savaip ir mes jai leidžiame valgyti iš dubenėlio“, – kalbėjo D. Holubar.
Lapės jauniklis į laisvę bus paleistas po kelių savaičių.
Naujausi komentarai