Šventės dalyvius bene labiausiai stebino pagrindinio Joninių simbolio – gyvų lauko gėlių vainikų kaina.
„Šitas mažesnis – 5 eurai, o šitas – jau 10“, – patikslino vainikėlių pardavėja nė nemirkteldama dėl, švelniai tariant, tokios nekuklios paprasčiausio gėlių vainikų kainų.
Galbūt todėl klaipėdiečiai tų vainikų pirkti ir neskubėjo. Neskubėjo jie atverti piniginių ir prie kitų Dangės krantinėje savo prekes išdėsčiusių mugės dalyvių.
Skirtingai nei ankstesniais metais, nebuvo matyti daugybės aludarių palapinių, o ir čia budėję policininkai žmonėms nuolatos primindavo, jog gurkšnoti alų viešoje vietoje negalima. Būtent todėl į šventę pradžioje daugiausiai rinkosi tik jaunos šeimos su vaikais ir senjorai, taip pat užklydo pasmalsauti užsieniečiai.
Tačiau žmonės linksminosi, o vienos jauniausių šventės dalyvių, keturmetės Augustės pasiteiravus, ar ji žino, kokia čia šventė, mergaitė informaciją pažėrė it žirnius:
„Taip, čia švenčiame Jonines, degsime laužą, šoksime aplink jį ratu, paskui plukdysime gėlių vainikus ir ieškosime paparčio žiedo. Nors iš tiesų, papartis žiedų neturi, bet vis tiek žmonės jo ieškos, nes nori būti laimingi.“
Beje, šiemet Joninės šioje Klaipėdos vietoje švenčiamos pirmąkart, nes tradicinė vieta – Jono kalnelis, renovuojama.
Naujausi komentarai