Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdiečių apklausa: atsakė, ar bijo grėsmingo koronaviruso

2020-02-03 07:30

Koronavirusas gąsdina visą pasaulį. Kasdien milijonai žmonių laukia naujų žinių apie jo paplitimą, klausosi medicinos pasaulio autoritetų pasakojimų apie ligos pavojingumą ir grėsmę.

Praėjusią savaitę buvo nutrauktas susisiekimas su milijoniniu Uhano miestu Kinijoje, iš kurio virusas paplito. Teigiama, kad kinai žada per šešias dienas pastatyti didžiulę ligoninę. Atšaukti vietos ir tarptautiniai renginiai, ketinama uždrausti grupines kinų ekskursijas į užsienį ir šalies viduje.

Pranešama apie sergančius asmenis ir už Kinijos ribų: Tailande, Taivane, Makao, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Singapūre, Vietname. Europoje, praėjusios savaitės duomenimis, susirgo keturi žmonės: trys Prancūzijoje ir vienas Vokietijoje.

Specialistai teigia, kad dažniausiai koronavirusai sukelia lengvas ar net besimptomes infekcijas, tačiau gali būti ir sunkių kvėpavimo takų ligų priežastis.

Dažniausiai pasitaikantys simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Gatvėje kalbinti klaipėdiečiai domisi informacija apie plintantį užkratą, tačiau nėra linkę panikuoti.

Renata:

– Pastaruoju metu daug kalbama apie naująjį virusą, bet aš dar nejaučiu grėsmės. Manau, kad rizikos yra, bet kaip reikės elgtis, kai jis mus pasieks, dar nesidomėjau. Labai tikiuosi, kad jis į Lietuvą neateis. Esame toli. Gal nepasieks mūsų.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Giedrė:

– Informacijos labai daug, kasdien galima gauti vis naujų žinių apie šį naują virusą. Dėl savęs pačios ir šeimos narių kol kas nesijaudinu. Manau, užkratas kol kas dar toli nuo mūsų, todėl nei pati panikuoju, nei aplinkoje jaučiu nerimą. Bet žinias apie šio viruso plitimą stebiu. Jau išsiaiškinau, kokie yra ligos požymiai užsikrėtus. Bet ir laikas toks, kai viršutinių kvėpavimo takų ligos labai dažnos. Esame budrūs, turime omenyje galimybę susirgti pavojinga liga, bet panikos šiuo metu nėra. Žmonės taip plačiai keliauja, tarp valstybių nėra uždarų sienų, belieka tik tikėtis, kad užkratas pas mus neateis.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Auksė:

– Labai daug skaičiau apie koronavirusą ir jaučiu grėsmę. Kaip tik šiandien mačiau informaciją, kad jau ir Vokietijoje yra žmogus, užsikrėtęs šiuo virusu. Neslėpsiu, šiek tiek baisu. Neramina tai, kad ligos simptomai labai panašūs į paprasto peršalimo. Kaip gydytis, nesidomėjau. Tikriausiai reikia kažkokių specialių vaistų. Turime sekti informaciją ir domėtis, kaip dera elgtis virusui priartėjus.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Edvardas:

– Žinoma, kad jaudinuosi, bet kol kas dar negirdėti, kad virusas būtų patekęs pas mus. Kiek mačiau per televiziją, mūsų respublika ir sveikatos apsaugos ministras ruošiasi. Tikrinami į Lietuvą atvažiuojantys žmonės. Normalu, kad iš anksto pradedama ruoštis. Jei tas klastingas virusas vis dėlto pasieks Lietuvą, prašysiu visų gydytojų gelbėti ir leisti dar truputį pagyventi. O svarbiausia – padirbėti. To dar labai norėtųsi.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Regina:

– Nė kiek nebijau. Kol gyvi, turime džiaugtis gyvenimu, o ne bijoti. Nieko tai nepakeis. Neturiu nė laiko galvojimui ir kalboms apie virusą.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Edita:

– Apie iš Kinijos keliaujantį virusą girdime. Paskutiniais duomenimis, Lietuvoje jo dar nėra užfiksuota, todėl ir nesijaudiname. Aš tikiu, kad tuos virusus mokslininkai labai greitai suvaldys. Juk ne pirmas kartas, kiek jų įvairių jau yra buvę. Šiais laikais ne visada gali būti tikras, kad čia reali grėsmė, ar bauginimas neperspaustas. Aš visada stengiuosi žinias gauti iš kelių šaltinių, kad objektyviau galėčiau jas vertinti. Kol kas nesu labai susirūpinusi, o toliau laikas parodys.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų