Uostamiestyje veikiausiai pirmą kartą bus konfiskuotas neteisėtai laikytas pavojingas šuo. Kol kas nuspręsta augintinį paimti laikinai globai.
Įtariama, kad pavojingą keturkojį turintys žmonės girtauja ir nesirūpina gyvūnu.
Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys informavo, kad iš Šilutės plente esančio daugiabučio namo gyventojų buvo gautas skundas.
„Nuvykus į nurodytą vietą, faktai pasitvirtino. Keturkojis išties priklauso pavojingų šuns veislių grupei. Nustatyta, kad tai – amerikiečių Stafordšyro terjeras, kuriam, šeimininkų tvirtinimu, yra septyneri metai. Savivaldybės leidimo laikyti augintinį šeimininkai neturėjo. Be to, gyvūnas nebuvo vakcinuotas dėl pasiutligės“, – kalbėjo V.Valys.
Anot jo, skunde nurodyta, kad gyvūno savininkai dažnai vartoja alkoholį ir kelia triukšmą. „Panašus įspūdis susidarė ir mums. Atvejis rimtas, todėl būtina imtis griežtų priemonių“, – aiškino poskyrio vedėjas.
Jo teigimu, skundą savivaldybei parašę žmonės tikino ne kartą kreipęsi į policijos pareigūnus, prašydami pagalbos. Kaip rašoma skunde, pavojų jaučiantys kaimynai patikino, kad jų vaikui šuo buvo net grybštelėjęs.
Klaipėdos miesto savivaldybėje sudaryta speciali komisija nusprendė, jog dėl pažeidimų pavojingas šuo turi būti paimtas laikinai globai.
„Per artimiausias kelias savaites, dalyvaujant policijos pareigūnui, mūsų poskyrio bei gyvūnų globos namų atstovui, keturkojis bus nugabentas į prieglaudą „Būk mano draugas“. Vėliau bus skirtas terminas, kad žmonės turėtų galimybę susitvarkyti reikiamus dokumentus leidimui gauti. Tačiau, kai turime žinių apie šeimos problemas dėl alkoholio, tikėtina, kad reikiamų procedūrų savininkai neatliks. Tokiu atveju šunį konfiskuosime visam laikui“, – sakė V.Valys.
Pasak jo, šeimai, nelegaliai laikiusiai pavojingą keturkojį daugiabutyje, bus skirta bauda nuo 200 iki 400 litų.
Klaipėdoje jau buvo svarstyti keli skundai dėl nelegaliai laikomų pavojingų keturkojų, tačiau komisija nusprendė augintinių laikinai globai nepaimti.
„Visiems šeimininkams buvo skirtos baudos. Dauguma savininkų šunis laikė ne daugiabučiuose, o nuosavuose sklypuose. Savininkams buvo suteikta galimybė pasitaisyti. Per nustatytą laiką jie visi susitvarkė reikiamus dokumentus. Vasarą vienintelį šunį, kuris apkandžiojo mergaitę, šeimininkas į prieglaudą atidavė savo noru“, – prisiminė poskyrio vadovas.
Naujausi komentarai