Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdoje neliko per naktį budinčios vaistinės

2010-08-20 05:00
Laikas: dauguma uostamiesčio vaistinių darbą baigia iki 22 valandos.
Laikas: dauguma uostamiesčio vaistinių darbą baigia iki 22 valandos. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Susirgusiems ir reikiamų vaistų neturintiems klaipėdiečiams naktis gali virsti tikru košmaru. Budinčios vaistinės uostamiestyje nėra, o iškviestų greitosios pagalbos medikų vaistinėlė taip pat kukli.

Kentė temperatūrą

Prieš kelias dienas du vaikus auginanti klaipėdietė Kristina pateko į nepavydėtiną padėtį. Vakare pradėjo karščiuoti du jos mažamečiai vaikai.

Moteris pasakojo, kad namie neturėjo jokių vaistų nuo peršalimo. Po 22 valandos klaipėdietė išskubėjo į vaistinę, įsikūrusią prekybos centre „Akropolis“.

„Žinojau, kad ji dirba visą parą, bet manęs laukė nusivylimas. Ji nedirbo. Skambinau informacijos telefonu. Sužinojau, kad Klaipėdoje nėra nė vienos budinčios vaistinės. Visos darbą baigia iki 22 valandos. Ką daryti, jei neturi nei paracetamolio, nei kito karštį malšinančio vaisto? Apie sirupą jau nekalbu. Teko laukti ryto ir baimintis dėl vaikų sveikatos“, – guodėsi klaipėdietė.

Prašė vaistų ligonės

Ne visus vaistus, kurių reikia ligoniams, turi ir greitosios pagalbos medikai. Sunegalavusią klaipėdietę Nijolę nustebino, kad medikai neturėjo jokių raminamųjų vaistų.

„Jaučiausi taip, lyg tuoj mane ištiks infarktas. Išsikviečiau greitąją pagalbą. Atvykę medikai man davė kraujospūdį mažinančių vaistų. Tvirtino, jog būtų gerai išgerti ar suleisti ir raminamųjų, kad greičiau užmigčiau, tačiau patys jų neturėjo“, – pasakojo moteris.

Anot klaipėdietės, medikai paklausė, ar ši neturinti kokių valerijonų: „Vaistinėlėje neturėjau jokių raminamųjų, o buvo naktis. Nusipirkti nebuvo kur. Keista, kad medikai neturi tokių paprastų vaistų“.

Naktimis dirbti neapsimoka

Uostamiestyje visą parą dirbančios vaistinės nėra jau pusantrų metų. Prekybos centre „Akropolis“ įsikūrusi „Eurovaistinė“ naktį šios paslaugos neteikia, nes ji nebuvo populiari.

„Sulaukdavome mažai klientų. Paprastai naktimis užbėgdavo žmonės, kurie pritrūko vaistų nuo peršalimo, temperatūros, iškilus virškinimo trakto problemoms“, – komentavo įmonės „Eurovaistinė“ komunikacijos specialistas Simas Lilas.

Pasak Klaipėdos greitosios pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotojos Birutės Federavičiūtės, sunku pasakyti, ar nebelikus visą parą budinčios vaistinės padaugėjo iškvietimų.

B.Federavičiūtės teigimu, greitosios pagalbos automobilyje būna reikalingiausių šiai pirmajai pagalbai medikamentų: nuskausminamųjų, antiaritminių, antialerginių, karštį malšinančių vaistų.

Jų sąrašą esą patvirtinusi Sveikatos apsaugos ministerija.

Paslaugą pirkti brangu

Klaipėdos savivaldybės gydytoja, Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė pasakojo, jog anksčiau daug metų savivaldybė pirko budinčios vaistinės paslaugą.

Per metus ji atsiėjo nepigiai – 25–60 tūkst. litų. Pradėjus visą naktį dirbti „Eurovaistinei“ savivaldybė šios paslaugos nebepirko. Tai buvo maždaug prieš ketverius metus.

„Nebeperkame ir nieko dar neatsitiko. Komforto požiūriu gal ir reikėtų visą parą dirbančios vaistinės, bet ši paslauga labai brangi“, – dėstė J.Asadauskienė.

Anot savivaldybės gydytojos, naktį sunegalavę ir vaistų neturintys žmonės gali kreiptis į budinčio gydytojo tarnybą, kuri įsikūrusi Klaipėdos sveikatos priežiūros centre. Ji dirba visą parą visus metus.

„Tarnyba tikrai duos vaistų, kad žmogus išgyventų iki ryto“, – teigė J.Asadauskienė.

Naudojasi vienetai

Savivaldybei šiuo metu priklauso viena vaistinė, esanti Sportininkų gatvėje. Dar aštuonias vaistines valdo konkursą laimėjęs koncesininkas.

„Mums priklausančios vaistinės veikla nuostolinga. Neturi lėšų, kad galėtų dirbti visą parą. Viskas susiję su pinigais“, – pabrėžė J.Asadauskienė.

Anot jos, paprastai naktimis vaistų ateina pirkti tik vienas kitas žmogus, kuriam jų tikrai reikia. Kiti klientai – asmenys, kenčiantys nuo priklausomybės ligų.

Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji specialistė Almina Blažienė teigė, jog teisės aktai nereglamentuoja, ar mieste turi būti budinti vaistinė.

„Valstybinių vaistinių šalyje yra tik keturios. Jos taip pat reorganizuojamos. Komercinėms vaistinėms tokios tvarkos negalima primesti“, – teigė A.Blažienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų