Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdoje turės atsodinti medelius

2019-06-09 13:00

Klaipėdiečiai stebi, kaip prigyja nauji, vietoj didelių senų medžių pasodinti sodinukai. Užfiksuota, kad vasaros sulaukė ne visi.

Neišgyveno: Malūnininkų gatvėje iš šešių neseniai pasodintų skroblų šiemet lapus išleido tik trys, kiti nudžiūvo.
Neišgyveno: Malūnininkų gatvėje iš šešių neseniai pasodintų skroblų šiemet lapus išleido tik trys, kiti nudžiūvo. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Kai iš rekonstruojamų gatvių buvo šalinami senieji medžiai, nemaža dalis miesto gyventojų tuo piktinosi. Žmonės sakė, kad vietoj senųjų augalų sodinami naujieji – brangūs, bet nepatvarūs, todėl paprasčiausiai žus.

Esą jie atvežami iš užsienio, todėl mūsų klimato nepakels, o pinigai jiems įsigyti ir sodinti bus išmesti į balą.

Šios vasaros pradžioje apžiūrėję naujuosius želdinius savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus darbuotojai suskaičiavo, kiek ir kokių augalų reikės atsodinti vietoje nudžiūvusių.

Paaiškėjo, kad tokių medelių skaičius nėra įspūdingas.

Malūnininkų gatvėje, prie neseniai renovuoto namo, nesulapojo trys jauni skroblai.

M.Mažvydo alėjoje neprigijo viena dekoratyvinė Ziboldo obelis.

Minijos gatvėje nebegyvi du gyvatvorių krūmai.

Keli gyvatvorės augalai neprigijo Šiaulių gatvėje veikiančiame vaikų darželyje "Sakalėlis".

"Kalbu tik apie mūsų objektus, žinau, kad kitų savivaldybės skyrių užsakytuose objektuose taip pat buvo naujų želdinių. Kažkada buvo Jūrininkų prospekte nudžiūvusių medelių, bet šios informacijos aš neturiu. Užsakovai patys turi išsireikalauti atsodinti nudžiūvusius augalus", – teigė Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Savivaldybės darbuotojai parašė raštus bendrovėms, kurios sodino ir rūpinosi naujais želdiniais. Kadangi garantinis medžių priežiūros laikas yra treji metai, per šį laiką nudžiūvę medžiai bus atsodinti ne savivaldybės lėšomis. Paprastai būtent per trejus metus medis prigyja arba žūsta.

Želdinių komisija apžiūri miesto viešosiose erdvėse augančius medžius ir vertina jų būklę, numato juos genėti. Paprastai tokie darbai atliekami dukart per metus – pavasarį ir rudenį. Sulapojusių medžių genėti neleidžiama.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų