Svarbu veikti kartu
Laisvalaikio verslų atstovų įsitikinimu, karantino sąlygomis esą labai svarbu kalbėtis su valdžia ne atskirai, o asociacijos vardu.
Teigiama, kad taip siekiama atkreipti dėmesį į sąžiningai šiomis sąlygomis veikiančius verslininkus.
Pasak Klaipėdos laisvalaikio asociacijos vadovo Jevgenijaus Sokolovo, naujoji organizacija pati bandys kontroliuoti, kaip verslai laikosi šitų įsipareigojimų ir nuostatų.
Barų ir kavinių darbo laiko ribojimais daroma meškos paslauga ir patiems lankytojams, kurie vis tiek ieškos privačių alternatyvų pramogauti.
Jau yra parengtas ketinimų protokolas, ką asociacija ketina daryti ir kokių priemonių imtis ne tik pagal privalomus Vyriausybės reikalavimus dėl COVID-19.
"Mes nusiteikę vykdyti klientų registraciją trimis būdais – SMS žinutėmis, internetu ar vietoje, planuojame lankytojams matuoti temperatūrą, žinoma, laikytis atstumų ir nuolat dezinfekuoti viešąsias patalpas. Taigi siunčiame papildomą žinutę Klaipėdos savivaldybei, ką uostamiesčio verslai planuoja daryti šiuo sudėtingu laikotarpiu", – kalbėjo naujai įsteigtos asociacijos vadovas J. Sokolovas.
Socialinis gyvenimas – būtinas
Pavasarį paskelbto karantino metu visų laisvalaikio ir viešojo maitinimo įstaigų veikla buvo neįmanoma.
Esą jei ir dabar laikinai tektų vėl stabdyti veiklą, situacija verslui gali būti nepataisoma.
"Jei reikėtų užsidaryti, tai kuriam laikui – dviem savaitėms ar keliems mėnesiams? Ar prieš Kalėdas galėsime atsidaryti, veikti ir švęsti? Ar užsidaryti teks visiems nežinia kuriam laikui? Tai labai svarbus klausimas. Nes pas mus yra ir sportuojančių žmonių. Juk svarbu palaikyti fizinį aktyvumą. Daug svarbiau, nei sėdėti namuose ir valgyti nuo ryto iki vakaro, o tai prie gero neveda. Socialinis gyvenimas žmonėms yra būtinas", – įsitikinęs J. Sokolovas.
Naujosios pramogų ir laisvalaikio verslų asociacijos tikslas – įrodyti, kad verslas atsakingai žiūri į dabar susiklosčiusią situaciją.
Be to, kai kurie verslai šiuo metu esą daro netgi daugiau, nei iš jų reikalaujama.
Sustabdymas būtų pražūtingas
Koks verslų veiklos sustabdymo terminas būtų jiems pražūtingas, priklauso nuo to, ar bus kompensuojamos prastovos.
Dabartinė Vyriausybė "permetė" šią atsakomybę savivaldybėms, kurios lėšų, kaip padėti verslams šiuo atveju, neturi.
"Dabar mes norime akcentuoti, kad dirbame, asociacijos nariai aktyviai dalijasi informacija, kur ir kokių dezinfekavimo ar apsaugos priemonių galime nusipirkti, kokį sprendimą galime įgyvendinti. Džiugu, kad miesto meras Vytautas Grubliauskas supranta verslininkų situaciją. Tai, ką išgirdome iš jo mūsų pokalbio metu, paguodžia. Meras irgi nenorėtų visko uždaryti, o bandyti ieškoti sprendimų, dėl ko mums ir gimė idėja susiburti į asociaciją šiuo sunkiu pandemijos laikotarpiu", – pabrėžė J. Sokolovas.
Po draudimų neliks kontrolės?
Per pastarąją savaitę didžiausią nerimą kėlė darbo laiko ribojimas barams ir naktiniams klubams, kurie šiuo metu gali veikti tik iki vidurnakčio.
"Dabar žmonės dar labiau išgąsdinti ir bijo lankytis viešojo maitinimo įstaigose. Mes įžvelgiame grėsmę, kad artėjančias didžiąsias šventes žmonės švęs pirtyse, privačiose salėse ar butuose, kur nebus ribojamas laikas ir nebus jokios kontrolės dėl karantino laikymosi, kokią šiuo metu užtikrina viešosios maitinimo įstaigos", – įsitikinęs J. Sokolovas.
Klaipėdos laisvalaikio asociacijos vadovas mano, kad barų ir kavinių darbo laiko ribojimais daroma meškos paslauga ir patiems lankytojams, kurie vis tiek ieškos privačių alternatyvų pramogauti.
Tokiu atveju tikimybė užsikrėsti yra kur kas didesnė, nei lankantis bare.
Naujausi komentarai