Per pastaruosius penkerius metus Klaipėdoje daugiau nei pusė tūkstančio žmonių paveldėjo 41,5 mln. litų vertės turtą. Kadangi palikimą jie gavo ne iš pirmos eilės giminaičių ar sutuoktinių, tai į miesto biudžetą turėjo atseikėti 1,2 mln. litų paveldėjimo mokesčio.
Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, šiemet iki vasario 14 dienos 26 klaipėdiečiai bendrai paveldėjo 1,5 mln. litų vertės turtą. Jiems priskaičiuota sumokėti mokesčių – 41 tūkst. litų.
Pernai į miesto iždą paveldėtojai sumokėjo 214,5 tūkst. litų mokesčio, nors buvo planuota gauti 240 tūkst. litų.
"Paveldimo turto mokestį moka gyventojas, paveldėjęs turtą pagal įstatymą arba testamentą. Mokesčiu neapmokestinamas iš pirmos eilės giminaičių (tėvų, vaikų, brolių, seserų, senelių) bei iš įtėvių ar globėjų paveldimas turtas. Paveldimo mokesčio mokėti nereikia, jei paveldėto turto vertė neviršija 10 tūkst. litų", – aiškino Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Edita Cibienė.
Jeigu paveldimo turto apmokestinamoji vertė ne didesnė kaip 0,5 mln. litų, reikia mokėti 5 proc. paveldėjimo mokestį nuo turto vertės. Jei turto vertė viršija 500 tūkst. litų, mokestis išauga iki 10 procentų.
Savivaldybės taryba gali atidėti mokesčio sumokėjimo terminus ne ilgesniam kaip vienerių metų laikotarpiui po paveldėjimo teisės liudijimo išdavimo. Miesto taryba savo biudžeto sąskaita turi teisę gyventojams mažinti mokestį arba visai nuo jo atleisti.
Per pastaruosius penkerius metus į Klaipėdos savivaldybę kreipėsi vos vienas paveldėtojas, prašydamas atleisti nuo paveldėjimo mokesčio, tačiau jo prašymas buvo atmestas.
Mokesčių inspekcijos atstovai atkreipė dėmesį, kad nuolatinis Lietuvos gyventojas, kalendoriniais metais paveldėjęs turtą užsienio valstybėse, kovo 1 d. privalo pats arba per savo įgaliotą asmenį pateikti vietos mokesčio administratoriui mokesčio deklaraciją ir sumokėti mokestį.
Naujausi komentarai