Pereiti į pagrindinį turinį

Iš Klaipėdos gatvių šalina lūženas

2023-04-13 08:30

Klaipėdiečiams pabodo daugiabučių kiemuose stumdytis aplink metų metus nepajudinamus automobilius. Supuvę, surūdiję, tekančiais tepalais automobiliai ne tik darko kiemus, bet ir užima vietą. Savivaldybės nurodymu suorganizuota akcija, kurios metu iš miesto pakampių surankioti penki nevažiuojantys automobiliai ir išgabenti į saugojimo aikštelę.

Reidai: Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai nuolat suka ratus po miestą, kaišiodami įspėjamuosius lapelius už nevažiuojančių mašinų valytuvų.
Reidai: Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai nuolat suka ratus po miestą, kaišiodami įspėjamuosius lapelius už nevažiuojančių mašinų valytuvų. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Išvežė 28 mašinas

Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Linas Lapinskas teigė, kad šiais metais tai pirmoji tokia akcija.

„Dabar išvežėme penkias mašinas. Pernai per visus metus išgabenti 28 automobiliai“, – konstatavo vedėjas.

Klaipėdiečiai nuolat siunčia skundus savivaldybei dėl kiemuose paliktų nevažiuojančių automobilių.

Gyventojai pranešė apie Laukininkų gatvėje stūksantį „Audi A4“.

„Automobilis stovi toje pačioje vietoje dvejus metus. Juo niekas nevažinėja, turbūt jau ir išregistruotas“, – rašė vienas gyventojas.

Pernai per visus metus išgabenti 28 automobiliai.

Kitas klaipėdietis pranešė, kad Taikos prospekte prie 44 numeriu pažymėto namo stovi sena nenaudojama raudona „Audi“.

Po tokių skundų savivaldybė kiekvieną kartą registruoja stovėjimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimus.

Dėl neeksploatuojamo automobilio tenka pradėti administracinę teiseną.

Dar vienas automobilis stypso Brožynų gatvėje prie 11 ir 13 namų.

„Jau nuo 2021 m. rudens stovi nejudinamas automobilis „Ford“. Užima vietą. Matyti, kad neeksploatuojamas“, – pranešė kitas gyventojas.

Specialistai, patikrinę situaciją, pranešė, kad transporto priemonei dalyvavimas viešajame eisme yra leidžiamas. Tad judinti šios mašinos niekas neturi teisės.

Marius Poimanskis. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Ieško šeimininko

„Iš pradžių aiškinamės, ar yra savininkas, siunčiame jam pranešimus ir raginimus. Tik tuomet, kai paaiškėja, kad automobilis yra bešeimininkis, galima išvežti. Pranešimai apie tokias mašinas skelbiami savivaldybės tinklalapyje. Nuvežę tokią mašiną į saugojimo aikštelę, ją metus turime saugoti. Jei savininkas neatsiranda, mašina pripažįstama bešeimininkiu turtu“, – kalbėjo L. Lapinskas.

Brangus tai malonumas.

Tokių priemonių reikia imtis, kai savininko jokiais būdais nepavyksta surasti.

„Kai turime kam siųsti pranešimą, kitokia procedūra – rašome baudas“, – patikino L. Lapinskas.

Kai savininko neįmanoma rasti, savivaldybės darbuotojai suka galvas – palieka raštelius už valytuvų, klausinėja kaimynų, ar šie žino, kieno čia mašina.

Įspėjus savivaldybės tinklalapyje, kad mašina bus išgabenta, dar laukiama dvi tris savaites.

Kosminės išlaidos

Automobilio išgabenimas į saugojimo aikštelę savivaldybės biudžetui kainuoja 692 eurus.

„Įeina ir antstolio paslaugos. Aikštelėje už vieną parą saugojimo nustatytas 1,74 euro mokestis. Iš viso už vieno automobilio saugojimą ir išgabenimą savivaldybė sumoka apie 1,3 tūkst. eurų. Tik po metų galima kreiptis į teismą, jis pripažins, kad turtas yra bešeimininkis. Tada jį galima parduoti ar utilizuoti. Utilizavimas vėl kainuos. Brangus tai malonumas“, – pripažino uostamiesčio savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis.

Pirmieji apleisti automobiliai iš miesto gatvių buvo pradėti šalinti pernai balandį, tad po metų juos bus galima utilizuoti.

Iš viso tai miestui kainavo apie 36,4 tūkst. eurų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų