Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos jūrų uostui vadovaus A. Latakas

2020-06-11 07:55
BNS inf.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas nuo kito pirmadienio pradės eiti atrankos konkursą laimėjęs Algis Latakas, pranešė Susisiekimo ministerija.

Algis Latakas
Algis Latakas / Redakcijos archyvo nuotr.

Ministerijos skelbtame konkurse į uosto vadovo pareigas pretendavo 13 kandidatų. Konkursą laimėjęs A. Latakas į šias pareigas skiriamas pasibaigus įstatymų numatytai patikrai.

„Tikiuosi, kad naujasis Klaipėdos uosto vadovas bus stiprus strategas, dirbs produktyviai ir atsakingai. Klaipėdos uostas svarbus ne tik Lietuvos transporto sistemai, bet ir visos šalies ekonomikai, todėl būsimajam generaliniam direktoriui linkiu sėkmės toliau kuriant modernų, konkurencingą uostą“, – pranešime teigia susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

Susisiekimo ministro atstovė spaudai Aldona Violeta Grinienė BNS patvirtino, jog A. Latakas gavo leidimą dirbti su slapta informacija ir „visus kitus reikalingus dokumentus“.

Ministerijos teigimu, svarbiausias naujajam uosto vadovui keliamas tikslas yra užtikrinti darnų uosto augimą, aktyviau reaguojant į taršos klausimus bei glaudžiau derinant uosto ir Klaipėdos miesto interesus.

Vadovas taip pat turės rūpintis ilgalaikiu uosto konkurencingumu, o keleivių srautų atgaivinimas ir papildomų krovinių pritraukimas yra dar vienas iššūkis, reikalaujantis aktyvių veiksmų, kurie ypač aktualūs koronaviruso krizės kontekste.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) yra pranešusi, kad susisiekimo ministras, spręsdamas dėl Klaipėdos uosto direkcijos vadovo konkursą laimėjusio A. Latako paskyrimo, privalo įvertinti visas galimas grėsmes ir aplinkybes, įskaitant ir jo privačių interesų deklaracijoje pateiktus duomenis. 

Anot VTEK, tai, jog A. Latakas kartu su buvusiu uosto vadovu Arvydu Vaitkumi dalyvavo viename „valstiečių“ sąraše rinkimuose į Klaipėdos miesto tarybą, o „valstiečių“ rinkimų kampanijai pinigų aukojo uosto įmonių savininkai ir vadovai, savaime nėra priežastis interesų konfliktui, nes nuo pinigų pervedimo praėjo daugiau nei vieneri metai.

Gegužės viduryje susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui pateiktoje VTEK nuomonėje teigiama, kad jei tarp A. Latako ir finansinę paramą „valstiečių“ rinkimų kampanijai suteikusių asmenų šiuo metu yra akivaizdūs interesų konfliktą keliantys ryšiai, A. Latakui pradėjus vadovauti uostui jam tektų nusišalinti nuo su jais susijusių sprendimų.

Finansinę paramą „valstiečių“ rinkimų kampanijai 2019 metų pradžioje suteikė Birių krovinių terminalo akcininkas Igoris Udovickis su sutuoktine (17,6 tūkst. eurų), šio terminalo vadovas Vidmantas Dambrauskas (17,6 tūkst. eurų) ir „Kamineros grupės“ savininkas Arūnas Tuma (18,7 tūkst. eurų).

Buvęs uosto vadovas A. Vaitkus pernai kovą buvo atleistas, tuometiniam susisiekimo ministrui Rokui Masiuliui  suabejojus, ar su „valstiečiais“ kandidatavęs uosto direktorius liktų nešališkas įmonių, parėmusių jį per savivaldos ir Klaipėdos mero rinkimus, atžvilgiu.

VTEK tuomet taip pat konstatavo, kad galėjo kilti abejonių dėl A. Vaitkaus nešališkumo minėtųjų asmenų atžvilgiu.

J. Narkevičius praėjusią savaitę Seimo Antikorupcijos komisijoje teigė A. Latako kol kas neskiriantis į postą, nes aiškinasi galimus jo viešųjų ir privačių interesų konfliktus, be to, dar nėra gautas leidimas jam dirbti su slapta informacija. 

Anot tuomet kalbėjusio ministro, susitikime su A. Lataku jis paprašęs jo raštu pateikti informacijos apie galimus jo viešųjų ir privačių interesų konfliktus – tik sulaukęs A. Latako atsakymo ministras žadėjo priimti sprendimą, ar skirti jį uosto vadovu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų