Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos piliai ir bastionams restauruoti skirta 9,6 mln. litų

2013-09-17 08:53
BNS inf.
Pritarta Klaipėdos piliavietės atkūrimui
Pritarta Klaipėdos piliavietės atkūrimui / Vizualizacija

Klaipėdos piliai ir bastionams restauruoti bus skirta 9,6 mln. litų, dauguma lėšų skirta iš Europos regioninės plėtros fondo.

Klaipėdos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūra ir Ūkio ministerija dėl vieno svarbiausių pajūrio regiono kultūros paveldo objekto - Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso restauravimo.

Visa projekto vertė - 9,6 mln. litų, iš jų 8,5 mln. litų skirta iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų, pranešė Lietuvos verslo paramos agentūra.

Planuojama atkurti Klaipėdos pilies ir bastionų komplekso rytinę kurtiną (gynybinę sieną), restauruoti po ja esantį Antrojo pasaulinio karo laikų dažų (kuro) sandėlį. Šiose erdvėse bus įrengtos ekspozicijos, vyks konferencijos, edukacinės programos, bus sudarytos sąlygos ir reprezentacinėms miesto šventėms rengti, ir kultūriniam, pažintiniam turizmui plėtoti.

1253 metais statyta, vėliau ne kartą perstatyta ir sutvirtinta Klaipėdos pilis buvo strategiškai svarbus objektas - viena vokiečių riterių agresijos į baltų žemes bazių, daugelio tautų interesų susikirtimo taškas. Didesni pilies įtvirtinimo darbai vyko XV amžiaus pradžioje pilies gynybinė sistema buvo pritaikyta to meto artilerijos pabūklų ugniai atremti. XVI amžiuje pastatyti žemių pylimai su bastėjomis, vėliau patobulintomis į bastionus - iš pilies gynybinės sienos išsikišusius gynybinius bokštus, pritaikytus apšaudyti prie gynybinės sienos prisiartinusius ir į nenaikinimo zoną įėjusius priešininkus. XX amžiaus pabaigoje piliavietėje įsikūrė Klaipėdos laivų remonto įmonė.

2002 metais restauruotoje Princo Frydricho poternoje (požeminiame koridoriuje) įkurtas Klaipėdos pilies muziejus. Lankytojams prieinamos atkastos pilies liekanos, pamatai. Pilies muziejuje galima pereiti seniausiu Klaipėdos XVII amžiaus grindiniu.
 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų