Gyventojai laukia uostamiesčio politikų ataskaitų už 2015-ųjų veiklą. Tačiau Klaipėdos miesto tarybos nariai kol kas neskuba viešai atsiskaityti už atliktus naujos kadencijos pirmųjų metų darbus. Likus dviem savaitėms iki numatyto termino, ataskaitas pateikė tik 8 iš 30 politikų.
Skundžiasi net senbuviai
Vienas pirmųjų spalvingą ataskaitą pateikė mero pavaduotojas Artūras Šulcas. Joje vicemeras apgailestavo, kad net aukščiausią valdžią mieste turintiems asmenims nėra lengva palaužti apkerpėjusio biurokratinio aparato: "Net ir mero pavaduotojui kartais sunku įtikinti administracijos darbuotojus, nes jie yra profesionalai, beveik įtikėję savo neklystamumu. O dažnokai ir stengiasi išvengti naujų iniciatyvų, nes jos jiems reiškia papildomus darbus, rūpesčius".
Tačiau A.Šulcas turi ir kuo pasidžiaugti – esą veikiausiai per šią kadenciją pavyks padvigubinti finansavimą kultūrai, jau pasirašyta sutartis su Klaipėdos rajonu ne tik dėl dviračių tako pajūryje nutiesimo, bet ir dėl laisvo rajono moksleivių priėmimo į miesto mokyklas. Pastarąją sutartį neseniai patvirtino abiejų savivaldybių tarybos.
"Kadangi iki tol buvau įvardijamas kaip bene didžiausias rajono gyventojų priešas, dabar didžiuojuosi vadinamas šio projekto "architektu", – savo ataskaitoje rašė A.Šulcas.
Naikino parazitus
Kitų politikų ataskaitoje įvardijami kur kas paprastesni pasiekimai. Štai Saulius Liekis džiaugėsi inicijavęs ir kelio duobės sutvarkymą, ir nulūžusio medžio pašalinimą, ir atliekų konteinerio atsiradimą prie daugiabučio, jau nekalbant apie tai, kad politikui pavyko "išmušti" pinigų vaistams nuo pedikuliozės, tai yra utėlių naikinimui.
Tarybos narys pasirūpino, kad parazitams naikinti skirti preparatai pasiektų Šeimos ir vaiko gerovės centrą, Nakvynės namus bei ugdymo įstaigas.
"Šių priemonių toms įstaigoms labai reikėjo. O nusipirkti jų žmonės, kuriems šie preparatai būtini, tiesiog neįstengia. Taigi tie vaistai nuo pedikuliozės, mano žiniomis, buvo labai veiksmingai panaudoti", – tikino S.Liekis.
Padėkos ir džiaugsmai
Kai kurie ataskaitas pateikę politikai jautė pareigą priminti, kad jais rinkėjai labai pasitiki, nes "buvau 16, o po rinkėjų reitingavo pakilau į 13 vietą", "buvau 19, o rinkėjai reitingavo mane 10 pozicijų aukštyn", "buvau įrašyta antru numeriu, po rinkimų mano numeris partijos sąraše nepasikeitė".
"Tai mano trečioji kadencija Klaipėdos miesto taryboje. Norėčiau, naudodamasis proga, visiems savo rinkėjams padėkoti už išreikštą pasitikėjimą manimi ir išrinkus į Klaipėdos miesto tarybą naujai kadencijai", – taip savo metinėje ataskaitoje rašo Audrius Vaišvila, kuris paskui dar pasidžiaugia, kad "viešojo transporto paslaugos įgauna naują kokybę – miesto autobusai bus perdažyti viena spalva, o vienkartinė bilietėlio kaina liko stabili".
Politikas nepridūrė, kad "kainos stabilumas" baigėsi šių metų sausį, tačiau apie tai veikiausiai bus parašyta kitais metais, 2016-ųjų ataskaitoje.
"Reikia pasidžiaugti, kad miestas gražėja. Norėčiau atkreipti Klaipėdos gyventojų dėmesį į gyvenamųjų namų fasadų būklę. Jei bendromis pastangomis jie būtų perdažyti ar renovuoti, mūsų miestas taptų dar gražesnis", – vylėsi A.Vaišvila.
Atsiskaityti neskuba
Pagal nustatytą tvarką tarybos nariai kasmet iki balandžio 1 d. privalo pateikti rinkėjams praėjusių metų darbų ataskaitą. Jos viešinamos savivaldybės tinklalapyje.
Po pirmųjų kadencijos metų, tai yra už 2011-uosius, atsiskaitė 25 uostamiesčio politikai, 2012-ųjų ataskaitas pateikė 26 tarybos nariai, 2013-aisiais atliktus darbus paviešino jau tik du trečdaliai Klaipėdos politikų iš 30, be mero. Jis atsiskaito atskirai. O štai už paskutinių metų veiklą taryboje atsiskaitė vos 16 išrinktųjų.
Tačiau esą įstatymai nenumato nuobaudų tiems, kurie vengia teikti viešas ataskaitas rinkėjams, esą politikas gali pasirinkti kitą jam priimtiną atsiskaitymo būdą.
Naujausi komentarai