Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos rajone siaučia vilkai: ūkininkai skaičiuoja nuostolius

2023-10-10 06:24

Klaipėdos rajone jau fiksuojami ūkininkų prašymai kompensuoti vilkų padarytą žalą. Vilkai pjauna ne tik gyvulius, bet puola ir naminius augintinius.

Žalos: spalį suaugę vilkai moko savo vaikus medžioklės subtilybių, todėl pasipylė pranešimų apie vilkų paskerstus gyvūnus.
Žalos: spalį suaugę vilkai moko savo vaikus medžioklės subtilybių, todėl pasipylė pranešimų apie vilkų paskerstus gyvūnus. / K. Vanago / BNS nuotr.

Daugiausiai pranešimų Klaipėdos rajono savivaldybė tradiciškai sulaukia iš Judrėnų, Endriejavo ir Veiviržėnų apylinkių.

Dėl nuostolių atlyginimo pranešimus ūkininkai siunčia nuo birželio.

„Vienas žmogus rašė iš Judrėnų seniūnijos, visi kiti pranešimai yra iš Veiviržėnų seniūnijos. Pirmojo prašymo sulaukėme birželio 29-ąją, dar ir liepą esame gavę pranešimų“, – tikino Klaipėdos rajono savivaldybės Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos specialistė Kristina Stulpinienė.

Prašymų sulaukta tiek rugpjūtį, tiek ir rugsėjį.

Rugsėjo 20 d. pranešta apie vilkų sukandžiotą telyčią ir net apie užpultus naminius augintinius.

Spalio pradžioje sulaukta net dviejų pranešimų apie vilkų padarytą žalą. Nerimastingos žinios skriejo dvi dienas iš eilės.

„Vilkai gyvulius užpuolė Mataičių ir Šalpėnų kaimuose. Iš viso turiu šešis prašymus dėl žalos atlyginimo“, – paaiškino K. Stulpinienė.

Nuostoliai ūkininkams atlyginami pagal prarasto gyvūno amžių, svorį.

Panašu, kad vilkai moko vaikus medžioti.

„Žemės ūkio ministerija skelbia gyvulių supirkimo kainų vidurkį, pagal tai apskaičiuojame žalą. Po to prašymas teikiamas Aplinkos apsaugos ministerijai, nes žalą atlygina ministerija, ne savivaldybė“, – patikino K. Stulpinienė.

Nors vietos gyventojai gyvulius aptveria, tačiau vilkai vis tiek įveikia atitvarus.

Svarstoma, kad pranešimų dėl vilkų padarytos žalos gali tik didėti. Kol šilti orai, ūkininkai gyvulius laiko lauke. Atšalus, gyvulius teks suvaryti į tvartus, tad ir žalų bus fiksuojama mažiau.

„Panašu, kad vilkai moko vaikus medžioti. Jei gyvulio net nerandama, vadinasi, vilkas išsivilko grobį. Jei ūkininkai randa tik papjautus gyvulius, spėjama, kad taip vilkai moko vaikus medžioklės.

„Prieš keletą metų tokiu metu jau turėdavome per 20 pranešimų. Tad šiais metais situacija dar nėra tokia bloga. Vilkų, spėju, nesumažėjo. Sumedžiotų jų nebuvo. Gal žmonės išmoko labiau saugoti savo gyvulius“, – svarstė K. Stulpinienė.

Pranešimus apie vilkų pėdsakus registruoja ir medžiotojai.

Vilkai fiksuoti Švėkšnos, Darbėnų miškuose, aplink Plungę ir Platelius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų