Klaipėdos universitetas juda permainų link. Jau ruošiamasi Socialinių mokslų ir Jūrų technikos fakultetų iškeldinimui, klojamas pamatas dar vieno modernaus pastato statyboms, o netrukus duris atvers naujas bendrabutis.
Apsigyvens rugsėjį
Klaipėdos universiteto miestelyje 2014-ųjų pabaigoje užvirę modernaus bendrabučio statybų darbai – užbaigti. Planuojama, kad balandžio pradžioje pastatas bus parengtas naudoti, o jame apsigyventi galės 180 studentų.
Tiesa, ne iš karto. Klaipėdos universiteto infrastruktūros ir plėtros prorektoriaus Sauliaus Gulbinsko teigimu, studentams teks palaukti iki rugsėjo.
"Šį mėnesį dar vyks įvairūs baigiamieji darbai, o balandį bendrabutis galbūt jau sulauks pirmųjų gyventojų. Tačiau, nenorėdami įnešti sumaišties, nepradėsime perkelinėti studentų iš kitų universiteto bendrabučių. Pavasarėjant sulauksime daug jaunuolių iš įvairių užsienio šalių – Gruzijos, Kazachstano, Indijos, kurie atvažiuoja kelioms savaitėms ar mėnesiui į konferencijas, kursus, todėl šis laikotarpis bus gana aktyvus. Juos kuriam laikui ir apgyvendinsime bendrabutyje, o nuo rugsėjo 1-osios ateis gyventi mūsų studentai, kuriems jau seniau esame pažadėję pagerinti sąlygas", – kalbėjo prorektorius.
S.Gulbinsko teigimu, iš pradžių norėta statyti aukštesnį pastatą, kad jame tilptų kuo daugiau studentų. Tačiau lėšos esą – labai ribotos.
Ruošiasi perkėlimui
Jau kristalizuojasi planai perkelti po visą uostamiestį išsibarsčiusius Klaipėdos universiteto fakultetus į vieną vietą – Herkaus Manto gatvę. Tačiau tam būtina gauti Vyriausybės leidimą, kuriuo Bijūnų, Sportininkų, Minijos gatvėse esantis nekilnojamasis turtas būtų perduotas universitetui. Tik tuomet bus galima spręsti investavimo klausimus.
"Norime perkelti Socialinių mokslų, Jūrų technikos fakultetus į universiteto miestelį. Taip pat ir Tęstinių studijų institutą su likusiais bendrabučiais. Tam reikia, kad mūsų parengtą valstybės turto investavimo programą patvirtintų Vyriausybė. Tikslas kaip ir aiškus, liko susiderinti programą, nes neturėdami leidimo pardavinėti dabartinio Socialinių mokslų fakulteto pastato, paverstume jį vaiduokliu, kristų vertė" – aiškino S.Gulbinskas.
Jei viskas vyks sklandžiai, Socialinių mokslų fakultetas persikraustys į dabartinį Gamtos mokslų fakultetą.
Vien Socialinių mokslų fakulteto, esančio vadinamajame Žvejybos uosto rajone, iškeldinimas į Herkaus Manto gatvę universitetui atsieis apie 300 tūkst. eurų.
Kaip žinome, šiuo metu tvarkomos S.Nėries gatvėje esančio Pedagogikos fakulteto vidaus patalpos. Į jį netolimoje ateityje bus perkeltas dabartinis Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultetas.
"Norime infrastruktūriškai sujungti šiuos fakultetus, tuomet Humanitarinių mokslų fakulteto pastatas atlaisvėtų Sveikatos mokslų fakultetui, kuriame nuolat daugėja studentų, o patalpose vis trūksta vietos", – komentavo prorektorius.
Statys laboratorijų pastatą
Neseniai iškilęs modernus Klaipėdos universiteto Verslo inkubatorius turės kompanioną. Kitą mėnesį šalia jo prasidės mokslinių laboratorijų pastato statybos darbai.
"Jau gauti visi reikalingi leidimai, patvirtintas finansavimas. Tai bus Jūrinio slėnio mokslinių laboratorijų pastatas. Į jį persikels mūsų mokslininkai iš Mokslo ir technologijų parko, visos keturios laboratorijos, laivyno padalinys ir kiti moksliniai centrai", – sakė S.Gulbinskas.
Trijų aukštų ir apie 5 tūkst. kv. metrų dydžio pastatas su nauja įranga suburs apie pusantro šimto darbuotojų. Planuojama, kad statybos užtruks apie dvejus metus.
Taip pat rengiamasi naujos laboratorijos Smiltynėje atidarymui. Ji įsikurs netoli Lietuvos jūrų muziejaus, kur šiuo metu veikia Žuvininkystės tarnybos Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyriaus laboratorija.
Keliaus į Londoną
Mokslinių tyrimų laivo "Mintis" septyni įgulos nariai kartu su mokslininkais tyrėjais ruošiasi į tarptautinę okeanologijos ir mokslinės įrangos parodą Anglijoje. Joje pasauliui bus pristatytos Lietuvos jūrinis mokslas bei mokslinių tyrimų galimybės. Tai viena didžiausių šios srities parodų pasaulyje.
"Prieš kelerius metus parodoje dalyvavome daugiau kaip stebėtojai. Tuomet davėme žodį, kad pasistatę laivą būtinai atplauksime. Pažadus reikia tesėti, todėl dabar mūsų laukia žygis į Angliją "Mintimi". Parodoje dalyvausime kartu su Vakarų Baltijos laivų statyklos, pastačiusios šį laivą, bendrovės Vakarų laivų gamykla atstovais, mokslinės okeanografinės, okeanologinės įrangos tiekėjais", – pasakojo S.Gulbinskas.
Paroda truks 3–4 dienas, o visa kelionė, planuojama, truks apie dvi savaites.
Naujausi komentarai