Klaipėdos universiteto laukia permainos Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos universiteto laukia permainos

2014-09-04 13:15

Naujasis Klaipėdos universiteto (KU) rektorius Eimutis Juzeliūnas įstaigai žada reikšmingų pokyčių. Planuojama susitelkti stiprinant pozicijas tarptautiniu lygiu, tęsti planuotą fakultetų sujungimo procedūrą bei atkreipti dėmesį į visame mieste išsibarsčiusius universiteto pastatus.

Klaipėdos universiteto laukia permainos
Klaipėdos universiteto laukia permainos / Vytauto Petriko nuotr.

Naujasis Klaipėdos universiteto (KU) rektorius Eimutis Juzeliūnas įstaigai žada reikšmingų pokyčių. Planuojama susitelkti stiprinant pozicijas tarptautiniu lygiu, tęsti planuotą fakultetų sujungimo procedūrą bei atkreipti dėmesį į visame mieste išsibarsčiusius universiteto pastatus.

Burs naują komandą

Neseniai išrinktas naujasis KU vadovas šiomis dienomis jau planuoja artimiausius darbus.
Mokslininkas neneigė, jog uostamiesčio aukštosios mokyklos laukia visa pokyčių puokštė.

Nors rugsėjo 1-ąją E.Juzeliūnas jau sveikino KU jaunimą studijų metų pradžios proga, tačiau dirbti planuoja pradėti tik po mėnesio.

Pirmiausia rektoriui teks suformuoti naują prorektorių komandą, tačiau kol kas vadovas nelinkęs atskleisti kandidatų.

"Galvoti aš galvoju, tačiau sakyti – nesakau. Esu atėjęs į naują aplinką, man pirmiausia reikia su viskuo susipažinti ir tik tada priimti sprendimą", – paslaptingas išliko E.Juzeliūnas.

Vis dėlto rektorius neslėpė, jog, nepavykus iš karto surinkti naujos prorektorių komandos, jis būtų linkęs šiek tiek palaukti, nei skubėti ir pasirinkti neteisingai.

Įvertins padėtį

Pradėjęs darbą naujasis KU vadovas planuoja nuodugniai susipažinti su universiteto finansine situacija, vėliau atlikti ne tik finansų, bet ir struktūrinį – mokslo bazės auditą.

Šiuo metu startavusius projektus E.Juzeliūnas vertina optimistiškai ir tikina, jog pradėtus darbus planuojama baigti, o numatytųjų įgyvendinimą – tęsti.

Tarptautinės patirties garsiajame Kembridžo universitete turintis pašnekovas pabrėžė, kad jam itin svarbi mokslo padėtis universitete.

Pašnekovas pripažino, jog teigiamai žiūri į fakultetų jungimą ir jį tęs. Planuojama, kad po pertvarkos turėtų likti tik keturi fakultetai. Šiuo metu daugiausia lėšų iš universiteto biudžeto pareikalauja būtent įstaigos padalinių išlaikymas, todėl neatsisakoma minties peržiūrėti mokslo programas ir siekti jas gerinti arba kitaip spręsti jų likimą.

"Struktūriniai reikalai yra labai svarbūs, todėl žiūrėsime į juos labai atidžiai", – užtikrino KU rektorius.

Universiteto galva pridūrė, kad jam labai svarbu, kuo gyvena mokslininkai, kokios jų darbo sąlygos, su kokiais sunkumais jie susiduria.

"Yra ir finansiniai įsipareigojimai. Kai nėra pinigų, sunku skatinti dėstytojus. Jeigu nerasime lėšų, turėsime tokią situaciją: mes vaizduojame, kad mokame, o jie vaizduoja, kad dirba", – įžvelgė universiteto vadovas.

Spręs dėl pastatų

Šiuo metu KU naudojasi pastatais, kurie išsibarstę visame mieste.

Naujasis vadovas pastebėjo, kad tokia praktika nėra veiksminga, todėl planuojama pasinaudoti universitetams suteikiama teise parduoti ar išnuomoti savo turtą.
Prieš tai KU dar turėtų būti atiduoti pastatai, kuriuose šiuo metu mokosi studentai, tačiau patalpos universitetui nepriklauso.

Jeigu pavyktų pasiekti, kad kai kurie pastatai atitektų aukštajai mokyklai, ketinama keletą jų išnuomoti ar parduoti, o gautus pinigus skirti naujų bendrabučių ar fakultetų statybai.

E.Juzeliūnas nori visus universiteto reikmėms reikalingus pastatus koncentruoti Herkaus Manto gatvėje, šalia senųjų kareivinių, kur dabar taip pat įsikūręs KU.

"Reikia investuoti ten, kur reikia", – nukirto naujasis rektorius.

Kalbėdamas apie universiteto turtą ir jo valdymą, vadovas iškėlė klausimą, ar KU reikalingi du laivai – legendinis burlaivis "Brabander" bei šiuo metu baigiamas statyti mokslinių tyrimų laivas. Pastarąjį į vandenį planuojama nuleisti jau šio mėnesio viduryje.

Akademiko teigimu, mokslinių tyrimų laivą jūriniam universitetui turėti privalu, mat šiuo metu jau sudaromos mokslinės programos studentams, kurie gilintų žinias būtent mokydamiesi minėtame laive. Tačiau klausimas, koks yra daugiau pramoginės paskirties burlaivio poreikis, lieka atviras.

Žengs Kembridžo pėdomis

E.Juzeliūnas užtikrino, kad uostamiesčio aukštojo mokslo įstaigą sieks kelti į tarptautinės mokslo bendruomenės padangę.

Rektoriui tai nebūtų naujiena, nes panašios patirties, dirbdamas mokslinį-projektinį darbą Kembridže, jis jau įgavo.

"Plačiąja prasme turiu daug ką duoti universitetui. Aš žinau, kaip atrodo geriausi pasaulio universitetai. Manau, kad laikui bėgant mano patirtis pravers", – prognozavo naujasis vadovas.

Universiteto vedlys užtikrino, jog į aukštąją mokyklą žvelgs ne kaip administratorius ar biurokratas, bet kaip mokslininkas.

"Patirtis turi kristi ten, kur priima, kur yra tam tinkama terpė. Man pirmiausia tą terpę reikia sukurti", – pripažino E.Juzeliūnas.

Pastebėta, jog universiteto raiška tarptautiniu lygiu šiuo metu nėra optimistiška, tačiau įvaizdį pataisyti dar galima, nes KU turi galimybę koncentruotis į jūrinius mokslinius tyrimus. Tokios galimybės neturi kiti universitetai.

Mokslininkas šviesią ateitį pranašavo ir biomedicinos, inžineriniams, fizikos bei chemijos mokslams, o situacija menų, socialinių ir humanitarinių mokslų srityje liko nutylėta.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra