„Krovos perkėlimas toliau nuo gyvenamųjų namų – visiems Klaipėdos gyventojams aktuali tema, todėl natūralu, kad ja domisi bei į diskusijas įsitraukia ir Klaipėdos miesto savivaldybė. Tačiau mus stebina savivaldybės atstovų pozicija. Jau kurį laiką stengiamės taršos riziką turinčius krovos darbus atitraukti dvigubai toliau nuo gyvenamųjų namų ir taip dar labiau sumažinti tikimybę kietosioms dalelėms patekti už bendrovės teritorijos ribų. Jei savivaldybė nepritaria tokiam sprendimui, kieno interesus ji gina?“, – svarsto KLASCO generalinis direktorius Vytautas Štumbergas.
Bendrovės vadovą nustebino ir visuomenę klaidinantys savivaldybės atstovų kaltinimai tariama tarša. Šiais metais prie KLASCO stovinčios oro kokybės tyrimų stotelės nė karto nebuvo užfiksavusios paros normatyvų viršijimų, o kasdieniai rodmenys buvo daug žemesni už stotelių Šilutės plente ir Bangų gatvėje fiksuotus kietųjų dalelių kiekius.
Vykdyto neplaninio aplinkosaugininkų tyrimo metu taip pat jokių rimtų pažeidimų, be „popierinių“ neatitikimų, nebuvo nustatyta. Tyrimas, kaip skelbė patys aplinkosaugininkai, vyko daugiau nei mėnesį. Jo metu tikrinimai bendrovei nežinant vyko tiek iš oro pasitelkiant dronus, tiek ir vykdant stebėjimus laivu iš marių pusės.
„Įvertinus liepos pradžioje paskelbtus AAA tyrimų rezultatus akivaizdu, kad aplinkosaugos klausimais bendrovė tvarkosi efektyviai ir veiksmingai. Ir toliau dėsime visas pastangas, kad bendrovės veikla atitiktų LR įstatymuose nustatytus poveikio aplinkai normatyvus. Šiuo metu laukiame Klaipėdos universiteto mokslininkų tyrimų rezultatų, kurie turėtų padėti tašką viešosiose diskusijose dėl kietųjų dalelių kilmės ir baigti kaltųjų paieškas“, – sako Vytautas Štumbergas.
Naujausi komentarai