Pereiti į pagrindinį turinį

Klounų virusas – ir Klaipėdoje?

2016-10-14 14:15

Vakaruose paplitusi mada apsirengus klouno kostiumu gąsdinti praeivius gatvėse, galimas dalykas, jau pasiekė ir Klaipėdą. Socialiniai tinklai ošia apie persirengėlius, pastebėtus pietinėje miesto dalyje. Tačiau policija jokių pranešimų apie chuliganišką klounų elgesį dar nėra gavusi.

Klounų virusas – ir Klaipėdoje?
Klounų virusas – ir Klaipėdoje? / Redakcijos archyvo nuotr.

Bauginanti pramoga

Klounų mada, kuri artėjant Helovinui apėmė Jungtines Valstijas, persikėlė ne tik į Vakarų Europos valstybes, Rusiją, bet, tikėtina, ir į Lietuvą.

Klaipėdietė tvirtino, jog netoli didžiausio pietinės miesto dalies prekybos centro vieną vakarą ji pastebėjo spalvingais klouno rūbais vilkintį ir ryškiai nugrimuotu veidu žmogų. Vaizdas esą buvo bauginantis. Persirengėlis nieko nedarė, bet mergina girdėjo, kuo užsiima tokie veikėjai Vakaruose, tad jai linksma nebuvo.

Vakarų spaudoje aprašomos įvairios kraupios istorijos, kai klounai net ginkluoti peiliais vaikėsi gatvėmis niekuo dėtus žmones. Ir tai įvardijama, kaip linksmybė ar pramoga. Kai kuriuose Didžiosios Britanijos miestuose lietuviai esą buriasi į grupuotes, kad duotų atkirtį tokiems pokštininkams.

Gąsdinimai virtualioje erdvėje

Kai pasklido informacija apie Klaipėdoje pasirodžiusius klounus, alyvos į ugnį įpylė įrašai socialiniuose tinkluose.

Čia kažkas, galbūt tik prisidengęs klounu, rašė: "Kas šiandien pasiautėte? Susirašome, beje, nereikia kvailų komentarų, juokas gi čia." O šalia prierašo – šiurpiai besišypsančio klouno nuotrauka.

"Chebra, kas šiandien senamiestyje, ar kur siautėte? Susirašykime, galiu ir mečečių paskolinti, pats benzininį pjūklą turiu. Čia prieš kelias dienas prie BIG'o siaučiau parkelyje."

"Sveiki, tik noriu perspėti, kad mūsų vis daugėja, klounai plečiasi ir jų atsiras vis daugiau ir daugiau." Šalia – nuotrauka su klounu kruvinais rūbais, atsirėmusiu į krauju aptaškytą sieną.

"Šitą kostiumą nariai patys pasiuva ar kaip? Ir kaip įstoti į klounų būrį?" Tokie ir panašūs įrašai leidžia suprasti, jog Klaipėdą veikiausiai apims nauja manija.

Atkirtis feisbuke

Atsaką klounams netrukus pareiškė kita visuomenės dalis, kuriems tokie pokštai nepriimtini: "Ne klouno kostiumus vilkitės, o pasiimkite lenteles su užrašu "Aš debilas ir neturiu, ką veikti gyvenime."

"Nesuprantu, koks tikslas to persirenginėjimo klounu? Kodėl ne meškiuku ar kempiniuku? Jie siekia išgąsdinti, traumuoti žmones, vaikus? Mieli klounai, tikiuosi, kad jūsų pačių mamos, žmonos, seserys ar vaikai nesutiks panašaus bepročio kaip jūs" – rašoma viename feisbuko forume.

"Nesąmonė kažkokia, beprotnamis. Ir kam šito reikia, ar nebeturite ką veikti? Žmonės savaip išeina iš proto. Tokius uždarytų į Švėkšną, gal kitaip pradėtų mastyti, gal nebenorėtų būti klounais?" – siūlė kita socialinio tinklo dalyvė.

Pasigirdo ir grėsmingų įspėjimų: "Bus tas pats Klaipėdoje, kaip dabar Londone, kur 200 lietuvių laukia tų klounų pasirodymo."

"Girdite, klounai, į Seimą varykite, ten jūsų ir betrūksta, prisijungsite prie saviškių", "siūlau 1 000 eurų premiją už nupjauta klouno pirštą. Juokas juokais, bet jei prie manęs pribėgtų toks klounas, rankas išlaužyčiau."

"Tai pokemonų medžioklė baigėsi? Dabar visi klounus medžios", – reziumavo vienas feisbuko dalyvis.

Šis karas su klounais Klaipėdoje kol kas aršiausias tik socialiniuose tinkluose, policija jokių pranešimų apie chuliganišką persirengėlių elgesį miesto gatvėse dar nėra gavusi.

Subjaurojo gražų įvaizdį

Akivaizdu viena, jog klouno – iki šiol mielo, draugiško ir juokingo cirko linksmuolio įvaizdis subjaurotas ir jį pakeisti bus gana sunku. Dėl tokių kvailų juokų į keblią situaciją pakliuvo ir projektas "Raudonos nosys. Gydytojai klounai".

Gydytojai klounai – tai Lietuvoje gydytojus klounus vienijanti organizacija, kurios tikslas – lankyti sergančius vaikus ligoninėse ir dovanoti jiems šypsenas, padedančias sveikti.

"Tikime, kad žmonės atskirs tai, ką mes darome, ir tai, kas vyksta. Nes klounada nėra tik kostiumas. Tai – scenos menas. Esame tikri, jog mūsų terapijai bjauraus klouno įvaizdis įtakos neturės. Žinoma, turėsime paaiškinti žmonėms, kad tikrai ne tokie klounai, kurie laksto gatvėmis, ateina pas vaikus į ligoninę", – dienraščiui teigė projekto "Raudonos nosys. Gydytojai klounai" atstovė Viltautė Žemelytė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų