Kolegijoje – žymių mokslininkų viešnagė Pereiti į pagrindinį turinį

Kolegijoje – žymių mokslininkų viešnagė

2016-11-18 08:25

Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK) studentai žinias gilina ne tik numatytų paskaitų metu. Pastarąsias dvi savaites Socialinių mokslų fakultete (SMF) besimokantys jaunuoliai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti paskaitų cikluose, kuriuos vedė iš užsienio atvykę ir šiuo metu kolegijoje viešintys lektoriai. Taip pat vyko teoriniai ir praktiniai mokymai gidams bei kelionių vadovams, siekiantiems tobulėti ir kelti savo kvalifikaciją.

Patirtis: KVK svečiavosi ir užsiėmimus turizmo studentams vedė profesorius J.Veverka (Mičiganas, JAV). Patirtis: KVK svečiavosi ir užsiėmimus turizmo studentams vedė profesorius J.Veverka (Mičiganas, JAV). Patirtis: KVK svečiavosi ir užsiėmimus turizmo studentams vedė profesorius J.Veverka (Mičiganas, JAV). Patirtis: KVK svečiavosi ir užsiėmimus turizmo studentams vedė profesorius J.Veverka (Mičiganas, JAV). Patirtis: KVK svečiavosi ir užsiėmimus turizmo studentams vedė profesorius J.Veverka (Mičiganas, JAV).

Siūlo profesinius mokymus

KVK SMF, be šešių krypčių devynių studijų programų, vyksta įvairaus pobūdžio mokymai suaugusiesiems. Taip pat vedamos konsultacijos įvairių organizacijų atstovams darbo saugos, teisiniais, personalo atrankos ir kitais klausimais.

Kaip aiškino KVK SMF dekanė Asta Pancerovienė, fakultetas bendradarbiauja su kaimyninių šalių mokymo įstaigomis, tad studentai gali rinktis ir jungtines studijų programas.

„Turime unikalią studijų programą tarp kolegijų – sveikatingumo paslaugų vadybą, kuri įgyvendinama kartu su Latvijos aukštąja mokykla. Taip pat artėjančių metų rugsėjį pateiksime naują programą – skaitmeninės rinkodaros komunikaciją. Akivaizdu, kad sparčiai vystantis naujausioms technologijoms tradicinio marketingo jau nepakanka. Todėl reikia atrasti tinkamiausią būdą, kaip pranešti apie savo produktus, paslaugas ir pagerinti verslo pardavimų rezultatus. Juolab kad tokių specialistų poreikis rinkoje – tikrai nemenkas“, – atkreipė dėmesį A.Pancerovienė.

Vien tik siūlomomis studijų programomis neapsiribojanti aukštoji mokykla vykdo formalaus ir neformalaus turinio kelių sričių – socialinių, technologijos ir sveikatos mokslų – profesinius mokymus.

„Pavyzdžiui, suaugusiesiems siūlome apskaitininko mokymo programą, kurią sudaro 800 valandų. Kalbant apie neformalius mokymus, būtų galima išskirti itin populiarius įvadinius valstybės tarnautojų mokymus, mokymus, skirtus auklėtojų padėjėjų kvalifikacijai tobulinti, pedagoginių-psichologinių žinių kursus. Juos veda ir mūsų kolegijos darbuotojai, savo darbui atsidavę profesionalai“, – vardijo pašnekovė.

Atvyksta iš viso pasaulio

Šiemet Švietimo ir mokslo ministerija KVK skyrė septynias stipendijas mokslininkų iš svečių šalių vizitams.

Penkios jų atiteko SMF, kur paskaitų ciklus veda lektoriai iš įvairių pasaulio kampelių. Ne tik iš kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos, Lenkijos, bet ir Švedijos, Didžiosios Britanijos, Kanados ar JAV.

Anot KVK Turizmo ir rekreacijos katedros lektoriaus Remigijaus Kinderio, kolegijoje vizituojantys lektoriai yra tikri savo profesinės ir mokslinės srities guru. Jie mielai dalijasi praktine patirtimi su jaunais žmonėmis – studentai turi unikalią galimybę su jais susipažinti, pabendrauti, užduoti rūpimus klausimus ar net gauti specialų, apie išklausytas paskaitas liudijantį, pažymėjimą.

„Teikiant paraiškas mums tenka konkuruoti su kitomis Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, tačiau antrus metus iš eilės gauname finansavimą žinomiausių pasaulio mokslininkų atvykimui. Tai svarbu siekiant užtikrinti studijų tarptautiškumą, perteikti naujausius mokslinius atradimus. Rugsėjį turėjome svečių iš Švedijos – profesorius Bjornas Bjerke studentams vedė užsiėmimus apie entreprenerystę marketinge, o šiuo metu kolegijoje vieši profesoriai iš Didžiosios Britanijos ir JAV. Iš Mičigano valstijos į Klaipėdą atkeliavęs Johnas Veverka Amerikoje turi nuosavą verslą, yra aukšto lygio specialistas“, – kalbėjo R.Kinderis.

Prisideda tikslų įgyvendinimo

KVK prisideda prie valstybės ir regiono strateginių tikslų įgyvendinimo, pavyzdžiui, žinių visuomenės plėtros, skatinant mokymąsi visą gyvenimą, mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros; tvaraus ir integralus ekonominio augimo, skatinant didelės pridėtinės vertės verslo plėtrą; sumanaus valdymo, užtikrinant aukštą gyvenimo kokybę ir įsidarbinimo galimybes.

SMF dėstytojai yra kviečiami į Nidą skaityti paskaitas Trečiojo amžiaus universiteto studentams, veda virtualias ekskursijas, o nuo ankstyvo pavasario organizuoja ekskursijas dviračiais po uostamiestį.

„Kolegija bendradarbiauja su Klaipėdos miesto savivaldybe. Siekiame įtraukti į savo veiklą kuo daugiau organizacijų ir įstaigų atstovų. Taip pat studentai pagal įvairias mainų programas vyksta į užsienį atlikti praktiką, įgyti tarptautinės patirties, studijuoti. Norinčiųjų pasižvalgyti po pasaulį gretos kasmet tik plečiasi“, – sakė Turizmo ir rekreacijos katedros vedėja Jurgita Kasparienė.

Skatina savanorystę

KVK bendruomenės nariai yra aktyviai įsitraukę į visuomeninę veiklą ir vykdo savanoriškas iniciatyvas, kuriose dalyvauja dėstytojai, studentai ir administracija.

Pernai prie savanorystės veiklos prisidėjo daugiau nei trečdalis bendruomenės narių, o kiekvienų metų gruodis skelbiamas Savanorystės mėnesiu. Šiemet jis bus organizuojamas jau šeštą kartą.

J.Kasparienės žodžiais, per Savanorystės mėnesį vyksta mokymai, lankomasi įvairiose organizacijose – nuo vaikų globos namų iki gyvūnų prieglaudų, organizuojamas renginys, laimėjęs Klaipėdos savivaldybės dalinai finansuojamą projektą „Kalėdose visi kartu“. Šiemet savanoriams bus įteikti savanoriškos veiklos kompetenciją patvirtinantis pažymėjimas.

Turizmas kaip verslas

Dvi dienas turizmo sektoriaus atstovai dalyvavo JAV konsultavimo kompanijos įkūrėjo, interpretatoriaus, profesoriaus J.Veverka vedamuose mokymuose. Jis papasakojo, kuo naudinga interpretatyvi komunikacija ir kaip tai gali būti taikoma gido veikloje.

Turizmo ir rekreacijos katedros lektorės Laurencijos Budrytės-Ausiejienės žodžiais, mokymai sulaukė nemenko susidomėjimo tarp muziejų atstovų, gidų iš Klaipėdos ir Vilniaus.

„Tai savotiškos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu profesorius pateikė konkrečius pavyzdžius, su kiekvienu specialistu bendravo individualiai. Teorijai skirtą dieną sužinojome, kaip išeiti iš savo komforto zonos ir klientams pasiūlyti kažką visai netradicinio. Ne paslaptis, kad Lietuvos uostamiestis sulaukia daug turistų iš Vokietijos, todėl į mokymus atvyko ir gidas, priklausantis Klaipėdos vokiečių bendrijai“, – pažymėjo L.Budrytė-Ausiejienė.

Įtvirtinant bendradarbiavimą tarp KVK ir Lietuvos jūrų muziejaus, Turizmo ir rekreacijos katedros iniciatyva profesorius lankysis Lietuvos jūrų muziejuje, kur teiks nemokamas konsultacijas įstaigos darbuotojams apie tai, kaip produktyviai išnaudoti turimus resursus, patobulinti pažintinius turus ir ekskursijas.

Antrą kartą Lietuvoje viešintis J.Veverka užsiminė, kad, norėdamas mokyti žmones, turi suprasti to miesto, kuriame jie gyvena, istoriją. Todėl prieš atvykdamas profesorius nemažai domėjosi Klaipėda.

„Suvedžiau Klaipėdos miesto pavadinimą į „Google“, kad sužinočiau, ką galiu čia aplankyti ir nuveikti. Radau daugybę pasiūlymų su nuotraukomis: nuo muziejų iki istorinių pastatų, tačiau neįsivaizdavau, kur jie randasi“, – kalbėjo pašnekovas.

Esą turizmas – verslas, kurį vystant kuriamos naujos darbo vietos, apsaugoma vietos istorija, atsiskleidžia to krašto ypatingumas.

„Atvykęs į naują vietą turistas vidutiniškai išleidžia apie 300 eurų per dieną – viešbučiui, maistui, taksi ir pramogoms. Todėl pasitelkiant rinkodarą reikia padaryti viską, kad jis norėtų sugrįžti dar kartą. Negalima atvykėlio versti nuobodžiauti“, – aiškino profesorius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra