Šiandien Klaipėdos universitetinės ligoninės akušerijos-ginekologijos departamente uostamiesčio mamoms buvo pristatyta elektroninė skaičiuoklė, kurios pagalba mamos galėjo apskaičiuoti, kiek išleidžia pinigų pirkdamos kūdikiams pieno mišinėlius ir kiek galėtų sutaupyti lėšų maitindamos kūdikius krūtimi.
Kaip sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės akušerijos - ginekologijos departamento vadovo pavaduotoja Salomėja Gustienė, elektroninė skaičiuoklė suteiks galimybę mamoms realiai apskaičiuoti šeimos išleidžiamą biudžeto dalį, kuri yra skiriama kūdikio maitinimui pieno mišinėliais.
„Sukurtos skaičiuoklės tikslas - atkreipti mamų dėmesį, kad jos gali maitindamos kūdikį krūtimi sutaupyti nemenką šeimos biudžeto dalį ir ją skirti kūdikio ateičiai. Siūlome ir skatiname mamas pasinaudoti elektronine skaičiuokle ir apskaičiuoti patiriamas finansines išlaidas“, - sakė Salomėja Gustienė.
Anot S.Gustienės, patikrinti išleidžiamų pinigų kiekį maitinant kūdikį pieno mišinėliais mamoms užtruks tik keletą minučių, kadangi skaičiuoklės turinys sudarytas itin paprastai ir aiškiai. Pavaduotoja ragino uostamiesčio mamas pasinaudoti skaičiuoklės galimybėmis ir pasidomėti siūlomais finansų eksperto pasiūlymais dėl sutaupytų pinigų.
„Įdomu ir tai, jog skaičiuoklė mamoms pasiūlys pagal išleidžiamų pinigų pieno mišinėliams kiekį investavimo variantus“, - pasakojo SGustienė.
Šią savaitę, rugpjūčio 3 - 7 d., pasaulyje minima Tarptautinė kūdikių maitinimo krūtimi savaitė, todėl Salomėja Gustienė, ne tik pristatė naująją elektroninę skaičiuoklę, tačiau apžvelgė ir pristatė esamą kūdikių maitinimo krūtimi situaciją Klaipėdoje, dalijosi mintimis apie žindymo naudą kūdikiams bei svarbą mamoms.
Pasak S.Gustienės, kūdikiui nieko nėra geriau už mamos pieną, o svarbiausia, jog maitinant kūdikį krūtimi užsimezga stiprus ir ilgalaikis ryšys tarp mamos ir kūdikio. "Mamos pienas yra tarsi šarvas, kuris kūdikį apsaugo nuo infekcijų, kūdikiai rečiau suserga tokiomis ligomis, kaip astma, egzema ir kt. Be to, pastebėta, kad mamos pienu maitinamų vaikelių intelektas vystosi kur kas sparčiau“, - maitinimo krūtimi privalumus vardijo Salomėja Gustienė.
Klaipėdos universitetinės ligoninės akušerijos - ginekologijos departamento vadovo pavaduotoja Salomėja Gustiene pabrėžė, jog beveik visos moterys gali sėkmingai maitinti kūdikį krūtimi, net jei kai kurioms prireikia laiko įgyti įgūdžių.
Trumpa informacija:
Motinos pieno nauda kūdikiui:
- mamos pienas yra visavertis maistas skirtas specialiai kūdikiui. Jame yra visų medžiagų reikalingų, kad kūdikis augtų sveikas. Mamos piene yra antikūnių ir imunitetą stiprinančių medžiagų, kurios yra perduodamos kūdikiui bei padeda jam nugalėti infekciją;
- krūtimi žindomi kūdikiai rečiau serga gastroenteritu ir ausų infekcijomis;
- mamos pienas geriau virškinamas nei mišinėliai, jis sumažina vidurių užkietėjimo, pilvo dieglių ir viduriavimo tikimybę;
- krūtimi žindomų kūdikių smegenys vystosi geriau, jiems kyla mažesnė alergijos rizika, net jei šeimoje kažkas buvo alergiškas, taip pat jie yra geriau apsaugoti nuo diabeto. Tokių kūdikių kraujo spaudimas gali būti žemesnis, mažesnis cholesterolio kiekis kraujyje ir mažesnė tikimybė vėliau turėti polinkį į nutukimą.
Žindymo nauda mamai:
- maitinimas krūtimi mamą suartina su ką tik gimusiu kūdikiu;
- maitinimas krūtimi padeda susitraukti moters gimdai ir leidžia greičiau atgauti kūno formą, kadangi nėštumo metu sukaupti papildomi riebalai paverčiami energija, kuri padeda gaminti pieną;
- ypatingai teigiamas žindymo poveikis pastebimas nagrinėjant krūties vėžio atvejus. Pasaulio vėžio tyrimų centras (World Cancer Research Fund - WCRF) išanalizavo 7000 tyrimų ir pastebėjo, kad žindant metus, krūties vėžio rizika sumažėja 4,8 proc.;
- mamos pienas visada paruoštas maitinti kūdikį. Jo nereikia šildyti, jis jau yra tinkamos temperatūros ir nieko nekainuoja;
Naujausi komentarai