Kaip nurodyta muziejaus "Facebook" paskyroje, medūzos gyvenimas yra kelių tarpsnių.
"Pirmajame etape medūzos sudeda kiaušinėlius, iš kurių išsirita lervos. Jos nusėda ant akvariumo sienelių ir virsta mažais polipais. Polipas – dar tik medūzos užuomazga. Medūzos gyvenimas susideda iš dviejų stadijų: polipo ir jau tos, kurią mes matome muziejaus akvariume ar jūroje – suaugusios medūzos", – teigė muziejaus atstovai.
Kaip rašo specialistai, polipai ant akvariumo sienelės arba natūralioje aplinkoje, pavyzdžiui, ant akmens, daugindamiesi nelytiniu skilimo būdu sudaro kolonijas.
"Laboratoriniame akvariume polipai maitinami ką tik išsiritusiais vėžiagyviais – artemijų nauplijais. Muziejuje nuolat yra auginama tokia polipų kolonija. Kai norime išauginti naują medūzų būrį ekspoziciniam akvariumui, reikiamą kiekį polipų padedame trims keturioms savaitėms į šaldytuvą. Taip dirbtinai jiems sukuriame žiemos poilsio efektą", – skelbė muziejus.
Po trijų savaičių medūzos išimamos, pakeliama jų temperatūra. Po to dalis polipų pradeda strobiliuoti – nuo jų atsiskiria efyros. Tai esą pirminė jau pelaginės medūzos forma.
Kai užauga iki penkių centimetrų dydžio, medūza keliauja į akvariumą ekspozicijoje.
Ten gyvena aštuonis mėnesius, po to jos pakeičiamos naujomis, išaugintomis iš tos pačios polipų kolonijos.
Naujausi komentarai