Pereiti į pagrindinį turinį

Maisto ir veterinarijos tarnyba poilsiautojus ragina nepirkti čeburekų pliažuose

2013-07-29 10:30
DMN inf.

Atėjus atostogų metui, Klaipėdos ir Palangos teritorinės maisto ir veterinarijos tarnybos skiria padidintą dėmesį pajūryje veikiančioms sezoninėms maisto tvarkymo įmonėms.

Savaitgalis pajūryje bus audringas - ir dėl orų, ir dėl žmonių
Savaitgalis pajūryje bus audringas - ir dėl orų, ir dėl žmonių / A.Vanagės/BFL nuotr.

Atėjus atostogų metui, Klaipėdos ir Palangos teritorinės maisto ir veterinarijos tarnybos skiria padidintą dėmesį pajūryje veikiančioms sezoninėms maisto tvarkymo įmonėms.

Šiuo metu Lietuvos paplūdimiuose ir jų prieigose veikia 52 sezoniniai maisto tvarkymo subjektai (lauko kavinės, paviljonai ir kt.). Pajūryje ir jo prieigose taip pat vykdoma prekyba iš laikinųjų įrenginių, mobiliųjų maisto vežimėlių, mobilių specializuotų priemonių, kuriose leidžiama prekiauti fasuotais, negreit gendančiais maisto produktais, taip pat ledais, rūkyta žuvimi, spragintais kukurūzais, nealkoholiniais ir gaiviaisiais gėrimais, kava, pilstoma gira iš statinių.

,,Nuo šių metų vasaros sezono pradžios patikrinta 70 proc. Palangos, Šventosios, Klaipėdos ir Neringos paplūdimiuose esančių sezoninių lauko kavinių ir paviljonų. Dauguma šių įmonių viešojo maitinimo versle dalyvauja ne vienerius metus, gerai žino specifinius reikalavimus, keliamus jų veiklai, todėl pažeidimų nustatyta nedaug. Tik 14 % patikrinimų metu už nustatytus pažeidimus taikytos atitinkamos nuobaudos. 2 kavinių maisto tvarkymo veikla buvo laikinai sustabdyta, o 3 atvejais atsakingiems asmenims skirtos piniginės baudos“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vita Šturmienė.

Pasak specialistės, dažniausiai pasitaikė higienos pažeidimai: tinkamai neįrengtos, netvarkingos patalpos, nepajungtas tekantis vanduo, netinkamai įrengtas nuotekų surinkimas. Pasitaikė produktų laikymo sąlygų, realizavimo terminų pažeidimų, rasta pasenusių maisto produktų. Kai kuriose sezoninėse maitinimo įmonėse trūko priemonių įrangai ir rankoms dezinfekuoti, pavieniai darbuotojai dirbo nepasitikrinę sveikatos bei neišklausę higienos žinių kursų.

,,Norėčiau atkreipti poilsiautojų dėmesį, kad 2013 metais (kaip ir ankstesniais) paplūdimiuose nebuvo išduotas nei vienas leidimas išnešiojamai prekybai maisto produktais (čeburekais, kibinais ir pan.), todėl siūlyčiau nepirkti tokių gaminių, nes neaišku kaip ir iš kokių produktų jie pagaminti. Geriau rekomenduočiau maitintis sezoninėse paplūdimių lauko kavinėse“, – teigė Vita Šturmienė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų