Mokesčiai už automobilio stovėjimą - nedžiugina Pereiti į pagrindinį turinį

Mokesčiai už automobilio stovėjimą - nedžiugina

2009-10-27 11:10
Rimantas Mockus
Rimantas Mockus / Nerijaus Jankausko nuotr.

Į paskaitas Klaipėdos universitete atvažiavę studentai ir sergančių artimųjų Apskrities bei Vaikų ligoninėse lankyti atvykę žmonės priversti kloti pinigus už mašinų stovėjimą. Savivaldybė jiems nedaro jokių išlygų.

Per dieną moka 14 litų

Klaipėdos universiteto Pedagogikos ir Menų fakultetų studentai, į paskaitas atvykę automobiliu, turi pasukti galvas, kur palikti transporto priemonę. Už gatvėje pastatytą mašiną reikia mokėti. Valanda kainuoja du litus. Pasitaiko, jog studentai per dieną už automobilio stovėjimą moka ir 14 litų. Abonementas mėnesiui kainuoja 100 litų.

„Į paskaitas automobiliu važiuoju dėl patogumo ir siekdama sutaupyti. Autobusai į vietą, kur aš gyvenu, važiuoja retai. Kodėl negali būti nemokamo stovėjimo prie universiteto? Juk studentams mokėti už tokią paslaugą – prabanga“, – tvirtino Klaipėdos rajone gyvenanti studentė.

Mokesčiai už automobilio stovėjimą nedžiugina ir į Klaipėdos apskrities bei Vaikų ligonines sergančių artimųjų aplankyti atvykusių žmonių. Šioje vietoje valanda taip pat kainuoja du litus. Net ir penkiolikai minučių į gydymo įstaigą panorėję užeiti lankytojai priversti sumokėti litą – už pusvalandį.

„Man negaila to lito, bet kodėl reikia mokėti už neišnaudotą laiką? Negi negalima sudaryti galimybės už trumpesnį laiką nemokėti?“ – klausė viena pasipiktinusi klaipėdietė.

Turi pateikti prašymą

Klaipėdos savivaldybės Transporto tarnybos vedėjas Rimantas Mockus aiškino, jog valstybinėms įstaigoms numatyta galimybė numatyti 5–15 metrų ilgio juostą, kurioje vieną valandą klientai gali stovėti nemokamai. Tą nurodantį kelio ženklą jie turėtų pasistatyti savo lėšomis.

„Pirmiausiai įstaiga turi parašyti prašymą savivaldybei. Jis svarstomas Saugaus eismo komisijoje. Kokio ilgio juostą skirti, priklauso nuo situacijos. Žiūrima, koks pastatas, ar yra kiemas“, – tvirtino R.Mockus.

Vedėjas tikino, jog problemos, su kuriomis susiduria studentai, jam žinomos.

„Pirmiausiai reikia išsiaiškinti, ar visiems studentams būtina automobiliais važiuoti į universitetą. Manau, jog tikrai nemaža dalis į paskaitas galėtų vykti viešuoju transportu. Automobiliu į paskaitas reikia važiuoti nebent rajone gyvenantiems studentams. Reikėtų išanalizuoti jų srautus, o tada spręsti, ką daryti. Tačiau pirmiausiai turime sulaukti prašymo“, – pabrėžė R.Mockus.

Supratimo nesulaukė

Klaipėdos universiteto Ūkio skyriaus direktorius Aleksandras Urbonavičius tvirtino, jog viena valanda nemokamo stovėjimo studentų neišgelbėtų. Viena paskaita trunka pusantros valandos.

„Kai Klaipėdoje buvo įvesta rinkliava už automobilių stovėjimą, domėjausi, ar negalima prie universiteto fakultetų įvesti nemokamo stovėjimo. Buvo pasakyta, kad savivaldybė jokių nuolaidų nedaro ir nedarys. Nėjo į kalbas“, – prisiminė direktorius.

Įvedus rinkliavą už automobilių stovėjimą, universiteto Pedagogikos ir Menų fakultetai rado būdą, kaip spręsti problemą. Prie įvažų į įstaigų kiemus buvo pastatyti užkardai.

Studentai galėjo įsigyti jį atidarančius pultelius, tačiau vidiniuose kiemuose turi sutilpti ir darbuotojų automobiliai. Kam parduoti pultelį, sprendžia įstaigos dekanas.

Klaipėdos apskrities ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotojas medicinai Zigmas Juzumas pasakojo, jog savivaldybės buvo prašyta leidimo įsirengti juostą, kurioje automobiliai nemokamai galėtų stovėti valandą, tačiau gautas neigiamas atsakymas.

„Žmonės nėra patenkinti, kad turi mokėti už automobilio stovėjimą. Vidiniame kieme telpa tik darbuotojų mašinos ir aptarnaujantis transportas“, – tvirtino Z.Juzumas.

Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiosios gydytojos Klaudijos Bobianskienės nuomone, nemokamu stovėjimu turėtų rūpintis tėvai: „Čia – ne gydomasis darbas. Stovos skaitiklis buvo pastatytas su manimi nepasitarus, tad aš į šį reikalą nesikišu“, – komentavo medikė.

Kartu su vaikais ligoninėje būnantiems tėvams automobilius leidžiama palikti įstaigos vidiniame kieme. Daugiau problemų kyla Vaikų konsultacinės poliklinikos lankytojams.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra