Klaipėdos daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos pirmininkas Algirdas Paleckis pats nesusikalba su kai kuriais savo vadovaujamos bendrijos nariais. Po to, kai vyriškis nepatenkintiems esą pasiūlė skambinti į kosmosą, įsiutę gyventojai užsimojo jį nuversti.
Finansai – be kontrolės
Nesutarimai įsiplieskė tarp A.Paleckio ir jo vadovaujamos daugiabučių namų savininkų bendrijos "Bandužiai" narių.
Viena didžiausių mieste bendrijų vienija 19 daugiabučių, kuriuose yra apie 1,5 tūkst. butų savininkų.
Sukilę gyventojai subūrė iniciatyvinę grupę ir siekia nušalinti A.Paleckį. Bendrijos narė Ligita Girskienė, gyvenanti Lūžų gatvėje, tvirtino, jog pirmininko veikla kelia daug abejonių.
Klaipėdietė pasakojo, kad jis jau keletą metų neorganizuoja visuotinio narių susirinkimo ir neturi jų įgaliojimo. Anot L.Girskienės, A.Paleckio kadencija jau seniai pasibaigusi.
"Pagal įstatymą valdybos pirmininkas privalo būti perrinktas kas dvejus metus, o A.Paleckis bendrijai vadovauja nuo 1988-ųjų", – piktinosi gyventoja.
L.Girskienei įtarimų kelia ir tai, kad bendrijoje nėra išrinkto finansinės kontrolės organo.
Tikrino tik prieš 5 metus
Bendrijos reikalais besirūpinančią L.Girskienę oficialiuose raštuose A.Paleckis vadina revizore, bet pabrėžia, kad jai nesuteikta tokių įgaliojimų.
Jis neslepia, kad bendrijoje finansus kontroliuojančio organo iš tiesų nėra.
Paskutinis finansinis patikrinimas bendrijoje vyko prieš penkerius metus. Jį atliko nepriklausomas auditorius.
Tačiau pagal įstatymą veiklos patikrinimas turi būti atliekamas ne rečiau kaip kartą per metus.
"Paskutinio audito rezultatų nematė ir negirdėjo nė vienas bendrijos narys", – neslėpė pykčio klaipėdietė.
Dokumentai tapo slapti
A.Paleckis pripažino, jog ir bendrijos valdyba egzistuoja tik popieriuje, nes jos nariai išsibėgiojo, o naujos niekas neišrinko.
Be to, bendrija "Bandužiai" vadovaujasi prieš dešimtmetį patvirtintais įstatais, nors per tą laiką įstatymai keitėsi ne kartą.
"Bendrijoje visiška netvarka. Valdybos nėra, finansų niekas nekontroliuoja, sprendimai priimami be gyventojų sutikimo, dokumentai įslaptinti", – aiškino L.Girskienė.
Laukia naujo įstatymo
A.Paleckis tikino, jog tokia situacija susidarė, nes gyventojai neatvyksta į susirinkimus.
"Organizuojame kasmet, bet į juos ateina tik nedidelė dalis žmonių. Vos keli šimtai iš pusantro tūkstančio. Nėra kvorumo. Paskutinis buvo organizuotas pernai", – tvirtino pirmininkas.
A.Paleckis neslėpė, jog šiemet visuotinio susirinkimo neorganizavo, nes buvo laukiama, kad Seimas priims naują bendrijų įstatymą.
Šis apibrėžia kitokią visuotinių susirinkimų organizavimo tvarką. Įstatyme numatyta, kad užtektų tik laiptinių įgaliotinių dalyvavimo.
"Mūsų bendrija didelė. Surinkti kvorumą sudėtinga. Įsigaliojus naujam įstatymui susirinkimus organizuoti bus paprasčiau. Tikimės, kad jis bus priimtas iki metų pabaigos", – dėstė A.Paleckis.
L.Girskienės nuomone, nesurenkamas kvorumas – tik pirmininko pasiteisinimas: "Įdomu, kiek pastangų jis įdėjo, kad sukviestų gyventojus".
Liepė neloti laiptinėje?
Gyventojai pasakojo, jog problemų kyla ir dėl informacijos gavimo apie bendrijos veiklą, išlaidas, mokesčius.
"Šiemet be gyventojų sutikimo atliktas laiptinės remontas. Išėjome vieną rytą ir pamatėme, kad sienos dažomos. Darbų sąmatos teko prašyti pasitelkus teisininkus", – dėstė klaipėdietė.
Anot L.Girskienės, gavus sąmatą, paaiškėjo, kad laiptinės remonto kainos apskaičiuotos 2008 m. lygio, o darbai atlikti šiemet, kai jų kainos gerokai krito.
Dalis bendrijos narių piktinasi ir A.Paleckio bendravimo stiliumi.
Vienai moteriai pasidomėjus, kodėl naktimis nešyla radiatoriai, pirmininkas pasiūlė skambinti į kosmosą. Kitiems esą liepia baigti loti laiptinėje, nes pateiks ieškinį.
L.Girskienės teigimu, keistai A.Paleckis atrašo ir į oficialius užklausimus.
Viename atsakymų pirmininkas samprotauja: "Mes visi esame tik mažyčiai paprasti žmogeliai ir mūsų gyvenime visko gali nutikti. Jūsų pastabą, kad manęs nurodytu laiku nebūna darbe skaitau netaktiška ir įžeidžiančia. Kai Jums prireikia, tai ir viduryje nakties sugebate mane rasti. Skaitau, kad aš jums visiems dirbu kiaurą parą ištisus metus".
Plėšė oponentų skelbimus
Iniciatyvinė grupė su pirmininku bandė susitarti taikiai ir prašė iki spalio 6 d. suorganizuoti susirinkimą. Tačiau pirmininkas atsisakė.
Tuomet grupė pradėjo rinkti parašus, kad būtų sušauktas visuotinis susirinkimas. Pasak L.Girskienės, jau surinktas būtinas parašų skaičius – 25 proc.
"Surinkę parašus kreipėmės į pirmininką, kad būtų sušauktas susirinkimas. Jis sutiko ir prakalbo apie atsistatydinimą", – teigė gyventoja.
Iniciatyvinė grupė renka ir neoficialius laiptinių įgaliotinius, kad būtų lengviau palaikyti tvarką, rengia naujus bendrijos įstatus.
Tačiau grupės veikla neapsiėjo be akibrokštų. L.Girskienei teko matyti, kaip bendrijos darbuotojai nuplėšo prie laiptinių pakabintus skelbimus apie jų organizuojamą susirinkimą.
L.Girskienė tvirtino, jog neaišku ir kaip bendrija "Bandužiai" tapo Klaipėdos daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos nare, kuriai vadovauja A.Paleckis. Niekas nežino, kiek kainuoja tokia narystė.
Gyventojų nuomonės dėl šio klausimo taip pat esą niekas neklausė.
Dėl savo kailio nebijo
A.Paleckis pabrėžė, jog jam pateikta kritika dėl bendrijos "Bandužiai" – nepagrįsta. Anot jo, tai tik vienos panelės, o ne pusantro tūkstančio bendrijos narių skundai.
"Jei būtų taip blogai, žmonės ateitų reikšti pretenzijų. Esu pasiruošęs perduoti iniciatyvą susibūrusiai grupei. Net paaukoti savo kailį, kad kitoms bendrijoms įrodyčiau, kiek gali gyventojų iniciatyva", – komentavo pirmininkas.
Tačiau A.Paleckio nuomone, šiuo metu iniciatyvinė grupė elgiasi ne pagal įstatymus.
Įgaliotiniai turi būti renkami visuotinio susirinkimo metu, o į įstatų svarstymą nėra pakviestas bendrijos pirmininkas.
"Siūliau prisidėti prie susirinkimo organizavimo. Prašiau pateikti informaciją, kur ir kada jį norima rengti, suderinti darbotvarkę. Kvietimą būčiau prisegęs prie mokėjimo lapelių, kad žmonės tikrai jį pamatytų. Tačiau grupės atstovų nesulaukiau, o šią savaitę privalau išnešioti lapelius", – pažymėjo pirmininkas.
Klaipėdos daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijai, kuriai vadovauja A.Paleckis, priklauso apie 30 narių. Uostamiestyje yra 260 bendrijų. Asociacijos nariai moka 10 litų mokestį per mėnesį.
"Asociacija prisideda prie įstatymų ruošimo. Vieningai sprendžia bendrijų problemas, konsultuoja jas įvairiais klausimais. Norint tapti asociacijos nare, reikia bendrijos narių pritarimo", – aiškino A.Paleckis.
Algis Gaižutis, Klaipėdos savivaldybės Butų ūkio ir energetikos skyriaus vedėjas Gyventojai įsivelia į žaidimus Nepatenkinti pirmininkų veikla bendrijų nariai gali kreiptis į savivaldybę, kur bus bandoma spręsti nesutarimus. Gyventojai gali patys suorganizuoti susirinkimą, perrinkti pirmininką, inicijuoti įstatų koregavimą. Reikia tik iniciatyvos. Blogiausiu atveju galima kreiptis į teismą. Dažniausiai būna taip, jog viena dalis bendrijos narių pasisako už pirmininką, kiti nori naujo. Pasitaiko, kad abi grupės tą pačią dieną ateina į savivaldybę. Tada prasideda žaidimas, kas ką į kurią pusę palenks. Bandome sutaikyti susipriešinusius narius. Gyventojams trūksta iniciatyvos. Dažniausiai vyrauja pozicija – kam pasiskųsti, kad viską padarytų už mus. |
---|
Naujausi komentarai