Pusmetį miesto gatves per vaizdo kameras stebėję neįgalieji gali netekti darbo. Miesto valdžia nerado 7 tūkst. litų šešiems fizinę negalią turintiems žmonėms.
Kameras stebintys žmonės ne kartą užbėgo nusikaltėliams už akių, padėjo išaiškinti ne vieną nusižengimą.
Socialinės neįgaliųjų įmonės „Eurotela“ vadovo Nerijaus Briedžio teigimu, įmonė mokėjo algas šešiems kamerų vaizdą stebintiems neįgaliesiems, tačiau to toliau daryti nebegali.
„Mes tik iš dalies finansuojami iš valstybės biudžeto. Valstybė subsidijuoja dalį darbo užmokesčio, o kitą dalį įmonė mokėjo pati“, – tikino N.Briedis.
Socialinė neįgaliųjų įmonė su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu pasirašė sutartį pusmečiui.
Pats vaizdo stebėjimo centras įrengtas savivaldybės lėšomis. Stebėjimo sistemą sudaro 57 kamerų tinklas, kuris kainavo pusšešto milijono litų.
N.Briedžio teigimu, per pusmetį neįgalieji įrodė, kad moka dirbti ne tik sąžiningai, bet net efektyviau.
„Analizuodami situaciją pastebėjome, jog anksčiau pažeidimai buvo užfiksuojami kas 2,9 valandos, o pradėjus dirbti neįgaliesiems, pažeidimai buvo fiksuojami jau kas 2,1 valandos, vadinasi – 25 proc. efektyviau“, – kalbėjo N.Briedis.
Jo teigimu, vienas policijos pareigūno atlyginimas mokesčių mokėtojams kainuoja 3,5 tūkst.
„Pareigūnai yra sveiki, jie gali vaikščioti gatvėmis ir patruliuoti. Dviejų policininkų atlyginimas prilygsta šešių neįgaliųjų algoms. Šie žmonės mokėtų mokesčius ir dar būtų integruoti į visuomenę. Kreipėmės į miesto savivaldybę prašydami vos 7 tūkstančių litų", – kalbėjo įmonės vadovas.
Tačiau Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda pripažino, kad tokiems mokėjimams savivaldybė kitais metais nėra numačiusi lėšų.
Klaipėdos policijos vadovas Benonas Ivanauskas patikino, jog kitais metais komisariatas taip pat turės mažesnį finansavimą.
„Net nežinau, reikės kažką galvoti. Etatų nedaugės, o lėšų bus mažiau“, – apgailestavo B.Ivanauskas.
Jei neatsiras lėšų, visi šeši fizinę negalią turintys žmonės neteks darbo.
Naujausi komentarai