Nijolės Hansen vardas šiandien žinomas ne tik pagalbą nelaimėliams teikiančios organizacijos nariams, bet ir uostamiesčio verslininkams, kuriems kova už išlikimą šiemet tapo ne ką lengvesnė nei bėdžiams.
Apie šios moters suburtą Socialinių sprendimų asociaciją jau žino daugelis klaipėdiečių. Į dvylikos moterų sambūrį žmonės kreipiasi ne tik prašydami pagalbos, bet ir norėdami patys padėti varguoliams.
N.Hansen tikino, kad, vis daugiau laiko skirdama visuomeniniams darbams, mažiau jo randa sau. Tačiau kaskart, nuveikusi gerų darbų ne tik savo šeimai, moteris vis labiau jaučia gyvenimo pilnatvę.
Apie darbą
N.Hansen Vilniaus universitete yra baigusi teisės studijas. Keletą metų moteris dėstė teisę profesinėse mokyklose. Vėliau kūrė savo verslą.
Ir dabar N.Hansen darbai susiję su įstatymų žinojimu. Ji yra patarėja teisės klausimais vienoje Danijos įmonėje. Prieš trylika metų moteris įsteigė savo bendrovę "Nenita", kurios veikla susijusi su rinkos tyrimais parduodant maistą tvenkiniuose auginamoms žuvims.
2000-aisiais aštuonios moterys susibūrė į Socialinių sprendimų asociaciją. Apie gerus darbus, kuriuos be reklamos moterys daro tiems, kam to labiausiai reikia, klaipėdiečiai jau žino.
Pernai vasarą asociacijos moterys planavo bendrą vakaronę su neįgaliųjų organizacijos nariais. Renginio išvakarėse N.Hansen sulaukė skambučio. Vakaronės organizatoriai norėjo pranešti, kad dėl vandališkos vagystės iš centro renginys neįvyks.
"Supratau, kad laukti nėra ko. Tuojau pat nuvažiavau apžiūrėti, kas atsitiko. Miesto centre buvusiame vaikų darželyje įsikūręs Neįgaliųjų centras buvo žiauriai nuniokotas. Iš daugybės langų sveiki likę vos keli. Vagys išnešė ypatingos materialinės vertės neturėjusius, tačiau centrą lankantiems neįgaliesiems be galo reikalingus daiktus. Centro darbuotojai ketino skyles languose užtaisyti polietileno plėvele", – prisiminė praėjusios vasaros įvykius N.Hansen.
Tą pačią dieną moters rūpesčiu vienos įmonės darbuotojai išmatavo, o jau kitą dieną įdėjo visus langus, saugos tarnyba "Argus" įrengė centre signalizaciją ir įsipareigojo teikti apsaugos paslaugą už simbolinę kainą.
Vėliau asociacijos moterys kas kuo galėdamos stengėsi aprūpinti Neįgaliųjų centrą kompiuteriais bei kitais labai reikalingais daiktais.
"Vakaronė nors ir keliomis dienomis vėliau, bet įvyko," – nuveiktais darbais džiaugėsi N.Hansen.
Šios moters parūpintais iš Danijos atkeliavusiais drabužiais rengiami sunkiai besiverčiančių daugiavaikių šeimų vaikai. Jai dėkingi keli judėjimo negalę turintys klaipėdiečiai, kurių vežimėliai buvo sugedę.
Pernai vasarą Klaipėdos apskrities verslininkai susibūrė į asociaciją ir pirmininke išsirinko N.Hansen. Veikli ir energinga moteris ėmėsi kovoti dėl daugybės dalykų. Moteris džiaugiasi iškovojusi mažesnius mokesčius verslininkams už atliekų išvežimą. Ji įsitikinusi, kad atkaklumu bus galima pasiekti ir mažesnio mokesčio už automobilių stovėjimą centrinėje miesto dalyje.
Apie šeimą
N.Hansen gimė ir augo Klaipėdoje. Visa moters vaikystė prabėgo uostamiesčio centre.
"Turiu du brolius ir seserį, tad buvome klasikinė daugiavaikė šeima. Tėtis – griežtas, bet mylintis, o mama – jauki ir šilta. Užaugome ir tapome normaliais žmonėmis. Pernai tėtis pasiligojo. Labai išsigandome dėl jo, bet padarėme viską, kad jis būtų su mumis. Turime kuo didžiuotis ir iš ko imti pavyzdį. Manau, tėvai mums įskiepijo supratimą, kad pinigai – ne viskas. Svarbiausia, kad turime vieni kitus, o visa kita – laikina ir uždirbama", – pasakojo N.Hansen.
Pirmoji moters santuoka truko neilgai. Tačiau ir dabar N.Hansen pasakoja be pykčio bendraujanti su buvusiuoju sutuoktiniu, juolab juos sieja meilė dukrai Auksei. Mergina gyvena ir mokosi Danijoje. Šiemet ji baigs verslo teisės studijas ir kol kas dar nežino, ar priimti pasiūlymą dirbti Danijoje, ar paklausyti mamos patarimo ir grįžti į tėvynę.
Su dabartiniu sutuoktiniu danu Nielsu Nijolė prisipažino esanti laiminga, nes yra mylima ir gerbiama. Ir po penkiolikos bendrai nugyventų metų porą sieja pagarba, prisirišimas, švelnūs jausmai.
Apie Klaipėdą
Gimusi ir augusi uostamiestyje N.Hansen po studijų universitete turėjo galimybę pasilikti Vilniuje. Nors gydytojai dažnai kvėpavimo takų ligomis sergančiai moteriai patarė keisti klimatą, ji negalėjo nė pagalvoti apie gyvenimą be jūros ir savojo miesto.
"Čia man viskas miela: ir gatvės, ir žmonės. Viskas sava. Žmonės sveikinasi, o kai išsiplėtė mano visuomeninė veikla, neretai ir kalbina. Labai noriu, kad Klaipėda gražėtų, puoštųsi, būtų kuo patrauklesnė svečiams ir klaipėdiečiams", – kalbėjo N.Hansen.
Apie pomėgius
Vieną didžiausių pomėgių – keliones praėjusiais metais dėl gausybės darbų N.Hansen atidėjo.
"Pasaulis nepabėgs. Jeigu viskas bus gerai, dar pakeliausime. Prisipažinsiu, vis daugiau laisvo laiko skiriu knygai rašyti. Tai pasvarstymai, pamąstymai iš gyvenimo. Kada ją baigsiu, nežinau. Galbūt ją išleis dukra. Dažnai susimąstau, kad gyvename ne taip, kaip turėtume. Žmonėse be galo daug pykčio, susirūpinimo savimi, pavydo. Tai bus psichologinis žvilgsnis į gyvenimą, apie tai, kaip žmonės pykstasi, nepasidalija turtų, riejasi ir bylinėjasi, užuot pamiršę savanaudiškumą spręstų viską taikiai", – atviravo moteris.
Gyvenimo credo
"Žmonės užjaučia nelaimėlius, bet seka nugalėtojais. Aš kovosiu už nelaimėlius. Ir net jei mano darbas bus sunaikintas per vieną dieną, vis tiek tai darysiu. Geri darbai yra geriausi charakterio ugdytojai, gyvenimo saldikliai ir likimo kūrėjai" – trumpai ir aiškiai pasakė N.Hansen.
Apie Metų klaipėdietę
Sužinojusi, kad antrą kartą "Klaipėdos" skaitytojų valia pateko į Metų klaipėdietės rinkimų septintuką, N.Hansen nesugebėjo nuslėpti nuostabos.
"Bet juk aš jau buvau išrinkta. Tikrai norėčiau, kad antrą kartą į rinkimų finalą nebūtų renkamos tos pačios moterys. Žmonės mus jau pamatė, gavome dovanų, buvome pagerbtos. Ko dar norėti? – stebėjosi N.Hansen. – Esu labai dėkinga už mane balsavusiems klaipėdiečiams, bet man nebereikia šlovės. Tegu tą vietą užima kita nusipelniusi moteris. Juo labiau kad balsuodami žmonės pažymi nuopelnus, dėl kurių daug dirbo ir kiti abiejų asociacijų nariai. Be to, garbė gadina žmones ir sukelia aplinkinių pavydą. Lengviau dirbti nei didžiuotis."
Pašaukimas: tiesioginis darbas, pareigos šeimoje, daugybė visuomeninių įsipareigojimų neužgniaužia N.Hansen švytėjimo laime.
Naujausi komentarai