Sulaukė apsilankymo
Nerimsta aistros, kad Klaipėdos savivaldybės skelbtą beglobių gyvūnų priežiūros paslaugų teikimo konkursą laimėjo įmonė "Nuaras".
Vakar ją apžiūrėjo bei čia gyvenančių keturkojų laikymo sąlygas įvertino uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas ir savivaldybės administracijos atstovai.
Prie įstaigos durų atvykstančiuosius pasitiko ir saujelė dėl pokyčių nepatenkintų gyvūnų mylėtojų. Tačiau jiems pro vartus teritorijos šeimininkai įžengti neleido. Jų teigimu, tokiais veiksmais siekiama pakenkti centro veiklai.
Prastai neatrodė
Nauji uostamiesčio beglobių gyvūnų prižiūrėtojai supažindino miesto merą su dabartinėmis keturkojų gyvenimo sąlygomis, papasakojo apie ateityje numatomus darbus.
Mero ir savivaldybės administracijos atstovų lankymosi metu visi aptvarai iš tiesų atrodė tvarkingai, keturkojams nestigo maisto ir vandens, jie atrodė guvūs.
Įstaigos atstovų teigimu, netrukus greta prieglaudos pastato turėtų atsirasti dar vienas keturkojų voljerų pasažas.
"Galiu komentuoti tai, ką mačiau, ir tai, su kuo esu susipažinęs. Aptvarai, šildomos grindys, pati gyvūnų būsena atrodo civilizuotai. Labai norėčiau tikėti, kad taip yra ir mums nesant", – dėstė V.Grubliauskas.
Būtina kontrolė
Klaipėdos meras pastebėjo, kad šiuo metu savivaldybės administracija neturi juridinio pagrindo su įstaiga nesudaryti sutarties.
Tačiau V.Grubliauskas patikino, kad "Nuare" jis apsilankys dar ne kartą ir būtinai įvertins situaciją, kai čia bus baigti statyti dabar planuojami šunų voljerai.
Miesto vadovas pripažino, kad po vizito kyla dviprasmiškų jausmų.
"Daugiausia abejonių kelia tai, kas yra už kadro, kas nesimato sutartyje – būtent kasdienis gyvenimas, emocijos, dramos. Kad išvengtume tų šiandien esančių dviprasmybių, interpretacijų, kontrolė, stebėsena turi būti nuolatinė", – neabejojo V.Grubliauskas.
Meras pabrėžė, kad nors gyvūnai čia nubloškiami atšiaurių gyvenimo sąlygų, tačiau prieglaudoje jie turi jaustis globojami.
"Tai turi būti užtikrinama ne tik tada, kai čia lankosi svečiai, bet kas dieną ir kas naktį", – akcentavo miesto vadovas.
V.Grubliauskas pažėrė klausimų apie periodiškai į viešumą vis iškylančius skandalus, metamus įtarimus dėl netinkamos šios įstaigos veiklos.
Įstaigos darbuotojai tikino, kad siekia gyvūnams padėti, o ne juos sužeisti ar kitaip nuskriausti.
Sutartis – trejiems metams
Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos teigimu, savivaldybės ir "Nuaro" sutartis yra sudaroma trejiems metams. "Nuaras" paslaugą pasiūlė teikti už beveik 79,9 tūkst. eurų.
Bendrovė benamius gyvūnus turės gaudyti, surinkti, karantinuoti, prireikus – ir atlikti eutanaziją bei vykdyti kitas panašias funkcijas.
Savivaldybė finansuos 14 dienų beglobių gyvenimą minėtame centre, vėliau gyvūno išlaikymas pereis pačių paslaugos teikėjų žinion.
Iki šiol keletą metų šiuos darbus atlikto viešoji įstaiga "Būk mano draugas". Kai ji konkurso nelaimėjo, netruko atsirasti besipiktinančiųjų, jog esą į "Nuaro" rankas pateksiantys gyvūnai bus pasmerkti mirčiai.
Nestinga priešininkų
Anot "Nuaro" padalinio Vakarų Lietuvos gyvūnų priežiūros centro administratorės Gintarės Liutkuvienės, tikėtina, kad įstaigos klaipėdiečiai nepalaiko, nes per kelerius metų jau esą priprato prie "Būk mano draugas". "Nuarą" esą labiau palaiko rajono gyventojai.
Pasigirsta nuogąstavimų, kad mažiausią kainą konkurse pasiūliusiam "Nuarui" lėšų nepakaks ir paslaugos bus teikiamos nekokybiškai.
G.Liutkuvienė tikino, kad kaina konkurso metu pateikta atlikus būtinus skaičiavimus ir ji yra pagrįsta.
Šiuo metu čia dirba 3 darbuotojai, tačiau planuojama, kad jų dirbs daugiau.
Dabartiniai paslaugos teikėjai tikino, kad jų tikslas – padėti į bėdą patekusiems ar be namų likusiems gyvūnams.
Naujausi komentarai