Uostamiestyje pastačius Klaipėdos moterų namus pagalbos sulauks dvigubai daugiau smurtą šeimose patyrusių moterų.
Klaipėdos moterų namai uostamiestyje turėtų iškilti iki 2012 metų. Jie bus pastatyti prie vadinamosios trečiosios poliklinikos - Taikos pr. 76.
Šiuo metu jau yra atplėšti vokai, kuriuose pateikti pasiūlymai projektuoti būsimą statinį. Tikimasi, kad dar šiais metais prasidės ir Klaipėdos moterų namų statybos. Viso projekto vertė - 2,1 mln. litų. Pusę šios sumos skirs Danijos bendrovė „Espersen“, kita dalis bus gauta iš ES struktūrinių fondų.
„Savivaldybė turėjo įsipareigoti prisiimti visas būsimo moterų krizių centro išlaikymo paslaugas“, - teigė uostamiesčio savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė.
Klaipėdos moterų namuose bus teikiama pagalba smurtą šeimose patyrusioms moteris ir jų vaikams. Moterys galės gauti psichologinę, teisinę pagalbą. Naujajame centre vienu metu laikinai bus galima apgyvendinti dvylika moterų su vaikais.
Kai Klaipėdos moterų namai bus pastatyti, miesto politikai turės nuspręsti, kas juos valdys - savivaldybės biudžetinė įstaiga ar nevyriausybinė organizacija.
Šiuo metu uostamiestyje smurtą šeimose patyrusios moteris pagalbą teikia viešoji įstaiga „Klaipėdos socialinės psichologinės pagalbos centras“. Šiemet jai iš miesto savivaldybės biudžeto bus skirta apie 150 tūkst. litų, už kuriuos centro specialistai moteris teiks konsultacijas, priims laikinai apgyvendinti.
Centro patalpose, kurios yra Melnragėje, šiuo metu vienu metu galima lakinai apgyvendinti tik šešias nuo smurtaujančių sutuoktinių ar sugyventinių nukentėjusias moteris su vaikais.
Praėjusiais metais į Klaipėdos socialinės psichologinės pagalbos centrą kreipėsi apie 300 moterų, kurioms prireikė pagalbos, iš kurių dviem trečdaliams prireikė ir laikino apgyvendinimo. Moterims buvo suteikta per 8 tūkst. psichologinių ir teisinių konsultacijų.
„Smurtą šeimose patyrusios moterys savo problemas sprendžia įvairiai. Vienos jų su vaikais išvyksta pas kituose miestuose gyvenančius artimuosius, kitos pradeda savarankišką gyvenimą ir ima teisiškai dalintis turtą su sutuoktiniu. Nemažai moterų grįžta pas smurtaujančius vyrus. Tačiau praktika rodo, kad po kurio laiko jos vėl ieško pagalbos pas mus“, - teigė Klaipėdos socialinės psichologinės pagalbos centro direktorė Jurgita Poškienė.
Naujausi komentarai