"Klaipėda" rašė ("Kaimynystė virto kančia", 2019 08 27) apie klaikią situaciją viename Baltijos prospekto daugiabutyje, kur savo namus senyva moteris pavertė ne tik sąvartynu, bet ir viešuoju tualetu.
Nuo smarvės dūstantiems kaimynams valdininkai teigė niekuo padėti negalintys ir pasiūlė kreiptis į teismą.
Antihigieninėmis sąlygomis gyvenanti senutė smarvės ir parazitų įkaitais pavertė visus aplinkinius gyventojus.
Maža to, po apsilankymo pas gydytojus senutė pripažinta "psichiškai sveika, nes ji tinkamai atsakė į visus klausimus, žino, kada gimusi, kokia šiandien diena".
Vis dėlto specialiojoje literatūroje besaikis šiukšlių kaupimas, prasta asmeninė higiena, purvas namuose ir priešinimasis bet kokiai pagalbai apibūdinamas Diogeno sindromu.
Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje (JK) atliekų kaupimas jau šešerius metus oficialiai pripažįstamas liga (angl. hoarding disorder).
Deja, maždaug pusei pacientų, turinčių Diogeno sindromą, nenustatoma psichiatrinė diagnozė.
JK tokiu atveju kreipiamasi į šeimos gydytoją, kuris sergantį žmogų nukreipia pas apylinkės psichikos sveikatos specialistus.
Lietuvoje tai nėra liga, nors nuo atliekų kaupimo ir nevalyvumo kenčia aplinkiniai gyventojai.
Ir socialinės tarnybos kažkodėl nekelia šios problemos aukščiausiu lygiu, o tuo turi rūpintis nelaimėlio kaimynai, kaip šiuo konkrečiu atveju.
"Visą informaciją pateikėme Klaipėdos apygardos prokuratūrai, kad būtų ginamas viešasis interesas, nes kitos išeities nematome", – kalbėjo Baltijos prospekto namo bendrijos pirmininkė Raminta Kontautaitė.
Naujausi komentarai