Pereiti į pagrindinį turinį

Onkologiniams pacientams – nuo infekcijų sauganti įranga

2020-06-18 03:00
DMN inf.

Klaipėdos universitetinę ligoninę pasiekė iniciatyvių moterų dovana onkologiniams pacientams. Iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ atstovės įteikė 15 virusus ir bakterijas naikinančių lempų.

Siekis: paramos onkologiniams pacientams iniciatoriai ir ligoninės medikai tikisi, kad teikiamos paslaugos nuo šiol bus dar saugesnės.
Siekis: paramos onkologiniams pacientams iniciatoriai ir ligoninės medikai tikisi, kad teikiamos paslaugos nuo šiol bus dar saugesnės. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Rezultatą prilygino stebuklui

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos organizuojamos iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“, skirtos pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, savanores ir Klaipėdos universitetinę ligoninę sieja ilgametis bendradarbiavimas. Ir šįkart moterys į ligoninę atvažiavo ne tuščiomis.

Pandemija šiemet pakoregavo Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos organizuojamos iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ planus – vietoj iškilmingo labdaros renginio Valdovų rūmuose paramos onkologiniams pacientams paieška persikėlė į virtualią erdvę. Virtualaus aukciono metu buvo surinkta per 30 tūkst. eurų.

„Šiuo sunkiu laiku, kai nė vienas nežinojome, kaip bus, nepasidavėme. Per pandemiją surinkta tokia pinigų suma prilygo stebuklui. 11 moterų sukūrė tokį stebuklą!“ – džiaugėsi iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“ organizacinio komiteto pirmininkė Lidija Rasutis.

Aplinka taps saugesnė

Iniciatyvios moterys, remdamasi gydytojų onkologų nuomone, už surinktus pinigus nupirko patalpų oro dezinfekavimo įrangą. Labdara bus išdalinta penkioms šalies ligoninėms, kuriose gydomos krūties vėžiu sergančios moterys. Šiame sąraše atsidūrė ir ilgametė iniciatyvių moterų bendradarbiavimo partnerė – Klaipėdos universitetinė ligoninė. Jai įteikta 15 orą dezinfekuojančių lempų.

Virusus ir bakterijas naikinančios lempos bus pastatytos ligoninės Onkologinio korpuso Dienos stacionaro palatose, kur per dieną apsilanko apie 80–90 pacientų, taip pat laukiamuosiuose.

Onkologinių pacientų imuninė sistema nėra pajėgi kovoti su virusais ir infekcijomis, tad labai svarbu juos apsaugoti nuo galimų rizikų. Šios lempos aplinką per kelias valandas padaro sterilią ir apsaugo nuo galimų susirgimų ne tik pacientus, bet ir ligoninės personalą.

Kaip sakė Klaipėdos universitetinės ligoninės Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovas Alvydas Česas, šios lempos užtikrins, kad į ligoninę atėję žmonės savo eilės lauktų ir paslaugas gautų gerokai saugesnėje aplinkoje.

Baiminasi užleistų formų

Nacionalinei vėžio profilaktikos ir kontrolės programų įgyvendinimo ir onkologinės pagalbos organizavimo stebėsenos tarybai vadovaujantis A.Česas pasidžiaugė, kad per pastarąjį dešimtmetį prevencinių programų rezultatai gerėja – vis daugiau moterų profilaktiškai pasitikrina krūtis, dalyvaudamos ankstyvosios krūties vėžio diagnostikos programoje. Tikimasi, kad jau netrukus 80 proc. krūties vėžio atvejų bus nustatoma ankstyvosiose stadijose, kai tikimybė pasveikti yra pati didžiausia.

Pasak A.Česo, prie šių teigiamų pokyčių prisideda ir tokios iniciatyvos kaip „Sužydėjusi viltis“.

Tačiau pandemija pristabdė šiuos kilnius siekius: buvo sustabdytos prevencinės profilaktikos programos, užsitęsė naujų pacientų diagnostika, tad spėjama, kad ateityje gali padaugėti užleistų vėžio ligos formų.

„Mes nesustojome nė vienai dienai. Dirbome kaip dirbę. Norėtųsi paraginti, kad žmonės nebijotų kreiptis tam, kad užleistų vėžio formų nustatytume kuo mažiau. Žinau, pacientai baiminasi, kad gydymo įstaigoje gali užsikrėsti koronavirusu. Tačiau nustatyta, kad gydymo įstaigoje tikimybė užsikrėsti šia liga siekia vos 1,5 proc. Papildomos apsaugos priemonės, prie kurių prisideda ir dovanotosios lempos, šią riziką dar labiau sumažina“, – sugrįžti pacientus kvietė Onkologijos chemoterapijos klinikos vadovas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų