Pereiti į pagrindinį turinį

Pabėgėlių į uostamiestį atvyksta mažiau

2022-03-31 08:52

Pabėgėlių registracijos centras uostamiestyje veikia jau daugiau nei dvi savaites. Pastaruoju metu atvykėlių srautas iš karo siaubiamos Ukrainos yra žymiai sumažėjęs, lyginant su pirmosiomis centro veiklos dienomis, tačiau darbo šio centro darbuotojai dar turi užtektinai.

Srautai: didžiausias antplūdis į uostamiestį atvykusių ukrainiečių Pabėgėlių registracijos centre buvo pirmąją veiklos savaitę, dabar atvykėlių srautas pamažu senka.
Srautai: didžiausias antplūdis į uostamiestį atvykusių ukrainiečių Pabėgėlių registracijos centre buvo pirmąją veiklos savaitę, dabar atvykėlių srautas pamažu senka. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Centras pradėjo veikti kovo 14 d. Ir pirmą savaitę kasdien buvo sulaukiama po 600–700 žmonių, antrą savaitę pabėgėlių registruodavosi perpus mažiau.

Nuo praėjusio ketvirtadienio Ukrainos piliečių, pabėgusių nuo karo, centre dar sumažėjo.

Klaipėdos migracijos tarnybos vadovė Sandra Knyzelienė nesiėmė spėlioti, kodėl pabėgėlių srautas uostamiestyje sumenko.

"Kodėl taip yra, nežinia, nes karas juk dar nesibaigė. Gal Ukrainos piliečiai renkasi kitus Lietuvos miestus ar kitą šalį? O gal iš Ukrainos jau išvyko tie, kurie norėjo išvykti", – svarstė S.Knyzelienė.

Antro žmonių srauto Pabėgėlių registracijos centre laukiama visai netrukus, nes jau baigiami gaminti ir žmonėms bus pradėti įteikti laikinieji dokumentai.

Per dvi savaites centre pagalbą teko suteikti ir iš Ukrainos atvykusiems specialiųjų poreikių žmonėms.

Buvo moteris, serganti Alzheimerio liga, ji bijo svetimų žmonių, todėl su lydinčiu asmeniu buvo suderintas laikas, kai centre buvo mažesnis srautas.

"Mes juos pasitikome nuošaliau, be pašalinių žmonių. Priėmėme ir sutvarkėme dokumentus be jokio laukimo. Buvo keletas šeimų kurčiųjų asmenų. Vienu atveju turėjome vertėją, kitu atveju ant lapelio rašėme ir keitėmės informacija. O didysis srautas pažeidžiamų asmenų yra besilaukiančios moterys ir mamos su kūdikiais. Tad juos stengiamės priimti kuo greičiau, kad nelauktų bendroje eilėje", – kalbėjo S.Knyzelienė.

Pabėgėlių centre sulaukta ir kelių neįgalių asmenų su vežimėliais.

Kai žmonės neturi kur apsistoti, centre pasirūpinama, kur juos būtų galima apgyvendinti.

"Tokiais atvejais ieškome savivaldybės patalpų. Jei reikia, kviečiame medikus, nes pabėgėlius užregistravus, jie gali gauti nemokamą pirminę medicinos pagalbą, o po to stengiamės skubos tvarka peržiūrėti jų dokumentus, kad galėtume suteikti leidimą gyventi Lietuvoje, žmonės gautų medicininę priežiūrą, nes ji teikiama Ukrainos piliečiams, pabėgusiems nuo karo", – tvirtino S.Knyzelienė.

Daugiau naujienų