Pajūrio regioninio parko direkcija persikėlė į savo pastatą Karklėje. Čia vakar oficialiai duris atvėrė ir lankytojų centras su įspūdinga ekspozicija.
Penkiolika metų Pajūrio regioninio parko direkcija (PRP) glaudėsi Klaipėdoje, Vilties gatvėje. Vakar oficialiai Karklėje atidarytas Parko direkcijos administracijos pastatas su lankytojų centru.
Sklypas Karklėje direkcijai buvo suteiktas 1998 m., nuo tada ir brendo idėja statyti administracinį pastatą.
„Per tą laiką keitėsi požiūris į parkų administravimą, ir kai 2004 m. Lietuva įstojo į ES, įsipareigojome, kad kiekviena saugoma teritorija privalėtų turėti ir lankytojų centrą, kur atvykėliai ir vietos gyventojai turėtų galimybę susipažinti su vertybėmis ir sužinoti, kas ir kodėl čia yra saugoma“, – pasakojo PRP direktorius Darius Nicius.
2006 m. pradėti projektavimo darbai, 2010 m. – statybos. 900 tūkst. litų kainavusios statybos baigtos pernai, dar 200 tūkst. litų atsiėjo lankytojų centro ekspozicijos įrengimas.
„Lankytojų parko idėja buvo sausumos ir vandens sankirta. Mūsų pusė parko teritorijos yra jūroje, kita pusė – sausumoje. Norime žmonėms parodyti tos sąveikos metu atsirandančias vertybes“, – pasakojo D.Nicius.
Mažai kas turi galimybę panerti ir pasižiūrėti, kas yra po vandeniu. Lankytojų centro ekspozicijose galima susipažinti su povandeniniu pasauliu, taip pat su sausumos vertybėmis.
Centre jau galima pamatyti ir prie Olando Kepurės skardžio rastus mamuto kaulus.
Pajūrio regioninis parkas iš visų kitų parkų Lietuvoje išsiskiria tuo, kad daug vertybių čia koncentruojasi pajūryje.
Olando Kepurės skardis, Plazės ežeras su smėlynų tyrulių buveine, Karklės riedulynas, baltosios ir pilkosios kopos, jūroje nuskendęs laivas „Fusilier“ ir paukščių žiemavietė.
Tai – paskutinis ruožas žemyniniame pajūryje, kur gamta mažai sužalota žmogaus veiklos, kur peri gervės ir jūriniai ereliai, klesti retoji pajūrio augalija ir viso to nesunaikino statybos.
Naujausi komentarai