Šeštadienį iki popietės Klaipėdos pajūryje žmonių buvo kaip vasarą. Automobilių aikštelėse vairuotojai sunkiai rado laisvų vietų.
Pareigūnai pripažįsta, kad daug kas, kuo piktinasi gyventojai, – tiesa, bet yra priversti laikytis įsakymo.
Paplūdimiuose žmonės mėgavosi gaiviu oru kartu su mažyliais ir savo augintiniais. Ne vienas nešėsi kavos ar arbatos puodelius, kai kurie net surengė iškilas.
Žvelgiant nuo molo paplūdimių juosta priminė skruzdžių taką, žmonės pėdino ne vieną kilometrą iki pat Olando Kepurės ir atgal.
Formaliai žiūrint, klaipėdiečiams dabar ši vieta jau yra draudžiama lankyti, nes priskiriama nebe Klaipėdai, o rajonui.
Patogumas: prie tako į pajūrį buvo galima nusipirkti kavos. (Vytauto Liaudanskio nuotr.)
Policijos pareigūnai nuo pat judėjimo ribojimų įvedimo patikros poste pakeliui į Karklę neleidžia į gamtą susiruošusiems klaipėdiečiams išvažiuoti už miesto ribos, verčia sukti mašinas atgal ir grasina baudomis.
Vos kelių kilometrų Klaipėdos paplūdimių ruože vaikštinėjo tūkstančiai žmonių.
Ne visi miesto parkų takai jau buvo nutirpę, be to, buvo slidūs, todėl mažiau viliojo klaipėdiečius.
Pietinės Klaipėdos pusės gyventojai mielai būtų išnaudoję galimybę pasivaikščioti palei Vilhelmo kanalą, kur įrengta daug suolų.
Užpildė: automobilių aikštelėse buvo sunku rasti laisvą vietą. (Vytauto Liaudanskio nuotr.)
Tačiau ir čia klaipėdiečiams rodytis draudžiama, pamėgtos vietos atitvertos „Stop“ juosta. Už vaikštynes šioje vietoje, kaip ir prie Olando Kepurės, gresia didžiulė bauda.
„Negaliu atsistebėti, kiek daug mūsų šalyje yra formalizmo ir kaip mažai logikos. Klaipėdiečiai nėra Klaipėdos rajono gyventojai, todėl neturi teisės vaikštinėti už miesto ribų, ten, kur rajono žmonės nė neužsuka. Valdžiai nė į galvą neateina, kad turime kur kas mažiau vietų gamtoje nei bet kuri kita mūsų šalies gyvenvietė, pusę mūsų pasaulio atima jūra. Viskas užtverta, grasinama baudomis, taip esame verčiami grūstis trumpame pajūrio ruože arba pėdinti ratais aplink savo daugiabučius. Tokiu būdu esame saugomi nuo užkrato. Tuo metu didžiulėse parduotuvėse koronavirusu užsikrėtę pardavėjai be jokių patikrų po dešimties dienų verčiami grįžti į darbą ir kontaktuoja su pirkėjais. Leisdami nesąmoningus įsakus ir nelanksčiai jų laikydamiesi tik stumiame žmones į neviltį ir nepasitikėjimą valdžia“, – piktinosi pietinėje miesto pusėje gyvenanti klaipėdietė Irena.
Panašių pasipiktinimo kalbų pilnas ir internetas. Pareigūnai pripažįsta, kad daug kas, kuo piktinasi gyventojai, – tiesa, bet yra priversti laikytis įsakymo.
Naujausi komentarai