Uostamiestyje pamokas pradėti vėliau nei 8 val. nebūtų tikslingas sprendimas. Klaipėdos švietimo srities specialistai įsitikinę, kad nuo rugsėjo mėnesio keliasdešimtyje Vilniaus mokyklų pradėsianti galioti nauja tvarka uostamiestyje neturėtų tapti pavyzdžiu.
Apsisprendžia mokyklos
Beveik dvidešimt sostinės gimnazijų jau šį rudenį pamokas pradės vėliau. Šia iniciatyva norima sumažinti rytines spūstis Vilniaus mieste, o dėl galimybės ilgiau pamiegoti esą turėtų pagerėti mokinių savijauta, mokymosi rezultatai ir lankomumas.
9–12 klasių mokiniams į mokyklą reikės ateiti valanda ar pusvalandžiu vėliau nei įprasta.
Remdamosi sveikatos apsaugos ministro 2011 m. rugpjūčio 10 d. įsakymu, mokyklų bendruomenės gali pačios nustatyti pamokų pradžios laiką. Mokyklos pamokas turi pradėti ne anksčiau kaip 8 val. ir ne vėliau kaip 9 val., o baigti ne vėliau kaip 19 val.
Šių permainų skeptikai tvirtina, kad pavėlintos pamokos gali atimti laiką, kuris skiriamas neformaliam vaikų ugdymui, užklasinėms veikloms. Manoma, kad vaikams pradėtų trūkti laiko namų darbams ar bendravimui su šeimos nariais.
Nepritarė jau anksčiau
Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė informavo, kad šiuo metu didžiuma uostamiesčio mokyklų pamokas pradeda 8 val.
"Tik kai kuriose mokymo įstaigose, norint išvengti rytinių grūsčių, pamokos startuoja dešimčia ar penkiolika minučių vėliau – visos kitos mokyklos dirbti pradeda įprastu metu. Pamokų pavėlinimas Vilniuje reikalingas dėl didelių kamšačių. Klaipėdoje šie pokyčiai turbūt nebūtų tikslingi", – kalbėjo pašnekovė.
Pasak jos, prieš penkerius metus dėl pamokų laiko pradžios uostamiesčio mokyklose buvo atlikta apklausa. Švietimo skyriaus vedėja patvirtino, kad atsakymas buvo vienareikšmiškas – nieko nereikia keisti.
Kaip teigė L.Prižgintienė, pavėlinus pamokas, ypač sunku būtų prižiūrėti pačius mažiausius moksleivius – pirmokus.
"Daugelis tėvų vaikus į mokyklas atveža ar palydi patys vykdami į darbą. Be to, rytą suaugusieji nori tinkamai pasirūpinti atžalomis: paruošti pusryčius, matyti, ar vaikas tikrai pavalgė, sušukuoti plaukus", – sakė Švietimo skyriaus vedėja.
Nespėtų į būrelius
Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijos direktorė Diana Čedavičienė pasakojo, kad praėjusiais metais keletas pirmokų tėvelių išreiškė nuomonę ir pageidavimą, kad mokykloje pamokos prasidėtų kiek vėliau.
Šio klausimo svarstymas buvo perduotas mokymo įstaigos tarybai, kurią sudaro progimnazijos pedagogai, mokiniai ir tėvų atstovai.
"Taryba vienbalsiai pareiškė, kad pamokos mokykloje turėtų prasidėti lygiai aštuntą valandą. Motyvų šiam sprendimui būta ne vieno. Daugybė vaikų po užsiėmimų mokykloje lanko įvairius būrelius. Jei pamokos užsitęs, ne visi moksleiviai galės spėti dalyvauti popamokinėje veikloje", – kalbėjo D.Čedavičienė.
Anot jos, mokiniams po pamokų dar reikia ir pailsėti bei suspėti nuvykti į būrelius.
"Puikiai matome, kad septintokams šešios pamokos baigiasi jau gerokai po pietų. Jei į mokyklą vaikai privalėtų atvykti dar vėliau, diena mokykloje užsitęstų labai ilgai ir greičiausiai vaikai nebespėtų užsiimti savo veiklomis", – svarstė direktorė.
Kontrolė taptų sudėtingesnė
D.Čedavičienė prisiminė, kad jai pradėjus vadovauti progimnazijai pamokos moksleiviams prasidėdavo 8 val. 30 min.
"Mokykloje pradėjus taikyti kryptingo meninio ugdymo programą, įstaigoje padaugėjo popamokinių užsiėmimų, kuriuose dalyvaudavo vaikai. Kad moksleiviai spėtų pailsėti ir namo negrįžtų labai vėlai, Liudviko Stulpino progimnazija pradėjo taikyti įprastą pamokų pradžios laiką – 8 val.", – prisiminė pašnekovė.
Pasak jos, tėvai akcentavo ir kitą svarbų argumentą – savo vaikų kontrolę.
"Dauguma vaikus auginančių tėvų darbe turi būti jau 8 val. Jei pamokos prasidėtų vėliau, nemažai jų savo atžalų nebegalėtų išleisti į mokyklą. Mokiniai dar kurį laiką namuose liktų vieni. Susirūpinę tėvai būgštauja, kad tokia tvarka neleistų jiems matyti, ar vaikai tikrai nuėjo į ugdymo įstaigą", – kalbėjo D.Čedavičienė
Direktorė patikino, kad šiuo metu mokyklos bendruomenei 8 val. prasidedantis pamokų laikas yra priimtinas ir geras, todėl pokyčių nėra numatoma.
Naujausi komentarai