Antradienį Jūros gatvėje esantys privatūs globos namai „Klaipėdos hospisas“ aptverti stop juosta, teritorija šalia jų, pasak Klaipėdos savivaldybės atstovų, nuolat dezinfekuojama.
Šalia pastato budi karo policija tam, kad įstaigoje dirbantys žmonės neišneštų užkrato į miestą.
Praeitą šeštadienį išaiškėjo, kad koronaviruso židiniu tapusiame „Klaipėdos hospise“ užkratas nustatytas 33 pacientams iš 38, taip pat 11 įstaigos darbuotojų.
Vienas pacientas mirė savaitgalį, apie antrojo mirtį pranešta antradienį.
Įstaigos vadovė Rasa Dagienė dar pirmadienį Klaipėdos savivaldybės ekstremalių situacijų komisijai teigė, jog slaugomi užsikrėtę pacientai COVID-19 simptomų neturi. Antradienį surengtoje spaudos konferencijoje Klaipėdos meras V.Grubliauskas paskelbė, kad jau kreipėsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą, kad nustatytų kaltus asmenis dėl situacijos „Klaipėdos hospise“ ir dėl viešo intereso intereso gynimo.
„Situacija yra tikrai labai rimta, net skandalinga. Svarbiausia išsiaiškinti visas aplinkybes. Svarbu išsiaiškinti visų viešų institucijų vaidmenį nuo pat įstaigos įregistravimo pradžios“, – kalbėjo meras.
Patvirtinta, kad „Klaipėdos hospiso“ direktorė R.Dagienė dirba dar ir Klaipėdos universitetinėje liogoninėje, o kitas šių privačių globos namų akcininkas Viljaras Reigas yra greitosios medicininės pagalbos darbuotojas, taip pat jis dirba ir Klaipėdos medicininės slaugos ligoninėje.
Beje, V.Reigas iki šiol buvo ir Klaipėdos regiono slaugos koordinatoriumi.
Spaudos konferencijoje paskelbta, kad jis nuo šių pareigų yra nušalintas, jį pakeitė Klaipėdos medicininės slaugos ligoninės vadovė Danguolė Drungilienė.
Spaudos konferencijoje meras V.Grubliauskas taip pat patvirtino gavęs informaciją, kad „Klaipėdos hospise“ pirmadienio vakarą mirė dar vienas žmogus.
Antradienį po pietų bus aišku, ar likę pacientai neužkrėsti koronavirusu.
Šiai minutei esą darbuotojų trūkumo hospise nėra. Pilnai suformuotos dvi pamainos, ieškoma trečia pamaina slaugytojų, kad palengvintų kitų darbuotojų darbą.
5 darbuotojai atvyko dirbti, savivaldybė suteikė jiems patalpas nakvynei.
Hospiso direktorė R.Dagienė pranešė, kad įstaigoje trūksta vienkartinių kombinezonų, akinių ir antbačių, prašydama iš valstybės rezervo išskirti šių priemonių.
Apsauginėmis kaukėmis, pirštinėmis aprūpins savivaldybė.
Įstaigai savivaldybė pažadėjo perduoti 50 litrų dezinfekcinio skysčio.
Savivaldybė netrukus pastatys ir konteinerius medicininėms atliekoms, nes hospiso darbuotojai jas iki šiol metė į bendrus atliekų konteinerius.
Nors tuo turėjo pasirūpinti pati įstaiga. Savivaldybė priversta statyti ir apsaugą, kad išeinantys žmonės neišneštų viruso, taip pat dezinfekuoti teritoriją aplink hospisą.
„Tai karštas židinys, kuriam turi būti skirtas ypatingas dėmesys. Priemonių stoka gali komplikuoti savanorių ryžtą darbuotis. Todėl juos aprūpinti apsaugos priemonėmis yra labai svarbu“, – sakė V.Grubliauskas.
Jūros gatvė 11, kur veikia įstaiga, registruoti du juridiniai asmenys: bendrovė „Klaipėdos hospisas“ bei viešoji įstaiga „Paliatyvios pagalbos ir šeimos sveikatos centras“.
Naujausi komentarai