Pereiti į pagrindinį turinį

Prie mokesčio grįš kitąmet

2014-05-13 13:21

Klaipėdiečiams šiemet dar nereikės patiems mokėti už kiemų valymą. Uostamiesčio valdžia prie diskusijų apie šio mokesčio įvedimą ketina grįžti kitais metais.

Išvengė: klaipėdiečiams kol kas nereikės patiems rūpintis nei kiemų šienavimu, nei šiukšlių rinkimu.
Išvengė: klaipėdiečiams kol kas nereikės patiems rūpintis nei kiemų šienavimu, nei šiukšlių rinkimu. / Vytauto Petriko nuotr.

Klaipėdiečiams šiemet dar nereikės patiems mokėti už kiemų valymą. Uostamiesčio valdžia prie diskusijų apie šio mokesčio įvedimą ketina grįžti kitais metais.

Praėjusių metų viduryje Klaipėdoje buvo prabilta, kad gyventojai patys turi mokėti už kiemų priežiūrą. Šnekas paskatino teismo priimtas sprendimas, kad gyventojai turi rūpintis teritorija, kuria naudojasi.

Prievolę klaipėdiečiams rūpintis savo kiemais norėta įteisinti Miesto tvarkymo ir švaros taisyklėse. Jų pakeitimai jau buvo apsvarstyti miesto tarybos komitetuose, tačiau tarybos taip ir nepasiekė.

Buvo numatyta, kad kiekvienas namas turėtų rūpintis teritorija, kuri suformuota aplink namą detaliuoju planu. Ją šienauti, rinkti šiukšles, valyti sniegą, rūpintis želdynais.

Problemų kilo supratus, kad detaliuoju planu prie dalies namų nėra suformuotų teritorijų. Politikai pasiūlė, kad tokiais atvejais gyventojai rūpintųsi 20 metrų aplink pastatą esančiu plotu, tačiau mokesčio įvedimas buvo atidėtas dėl daugybės neaiškumų.

Kilo klausimų, kaip daugiabučių namų gyventojai patys išsirinks valytoją. Manyta, kad geriau laukti, kol prie visų namų detaliuoju planu bus suformuoti sklypai.

Klaipėdos miesto mero pavaduotojas Artūras Šulcas tvirtino, kad kol kas klaipėdiečiai jokių pokyčių nepajus. Tačiau minties, kad kiemų valymu turi rūpintis patys gyventojai, neatsisakoma.

„Stebime situaciją kituose miestuose. Žiūrime, kaip sekasi tvarkytis Vilniuje, kai gyventojai patys rūpinasi 20 metrų aplink namą esančia teritorija. Nuogi į dilgėles nešoksime“, – tvirtino vicemeras.

A.Šulco teigimu, prie mokesčio už kiemų valymą perkėlimo ant gyventojų pečių ketinama grįžti tik kitais metais.

„Jei gyventojai patys turėtų mokėti už kiemų valymą, o efekto nebūtų, tai būtų jų erzinimas. Sujudimo daug, o rezultatas mažas. Stebėsime situaciją, o tada spręsime, ką daryti“, – pabrėžė vicemeras.

Prieš septynerius metus gyventojai patys mokėdavo už kiemų tvarkymą. Iš šio mokesčio buvo surenkama apie 6 mln. litų. Kiemai buvo valomi 5–6 kartus per savaitę.

Tačiau Vyriausybės atstovė nustatė, kad mokestis renkamas neteisėtai. Teismai nutarė, jog taip ir yra. Šią funkciją palikta vykdyti savivaldybei. Pastaroji kiemams valyti per metus skiria apie 2 mln. litų.
 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų