"Turėjome skaudų įvykį, medis vos neužvirto ant sėdinčių žmonių. Laimė, jis šakomis atsirėmė į kitų medžių lają. Tuo metu mes kartu su Pajūrio regioninio parko direkcijos vadovybe vaikščiojome po parką. Priėjo poilsiautojai ir papasakojo apie incidentą", – tikino Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vadovas Tomas Zaleckis.
Miškininkai su aplinkosaugininkais įvertino situaciją ir apsisprendė pašalinti iki dvidešimt medžių, kitus žadama apgenėti.
"Olando Kepurės skardis yra smėlėtas. Šią žiemą nebuvo įšalo, medžių šaknis dažniausiai žiemą jis sulaiko. O šią žiemą vėjai draskė medžius, daugelio jų šaknys išsijudino. Nusprendėme šalinti tuos, kurie kelia pavojų žmonėms, vaikščiojantiems paplūdimiu. Bus apgenėti ir šalia takų esantys medžiai", – aiškino T.Zaleckis.
Vėjų ir bangų mūša jau gerokai pakeitė šio skardžio reljefą. Kasmet į jūrą ar paplūdimį nuslenka nemenka dalis šio skardžio.
"Nėra galimybių sutvirtinti smėlėtą dirvožemį. Vyksta natūralūs gamtos procesai. Jei matome, jog medžio laja gražiai atsirems į šlaitą, kai dirvožemis pajudės, o medis ims slinkti žemyn, jį paliekame natūraliam būviui. Tačiau tuos, kurie gali lūžti ir sužaloti lankytojus, esame priversti šalinti", – pastebėjo T.Zaleckis.
Miškininkai vakar vietoje vertino medžių būklę, analizavo jų išsidėstymą.
"Jei matome, jog virstantis medis gali sukelti domino efektą ir išlaužyti kitus medžius, tokį reikia šalinti ar patrumpinti. Nuo medžių rūšies tai nepriklauso, tik nuo šaknų būklės ir vietos", – tikino T.Zaleckis.
Naujausi komentarai