Pranešimų jau sulaukė
Triukšmo valdymo įstatymo pakeitimai įsigaliojo nuo sausio 1 d. Dabar gyventojai privalo pranešti savivaldybei apie planuojamus buto remonto darbus, kurių metu naudojami grąžtai, kiti triukšmą keliantys įrenginiai.
„Jei žmogus klijuos naujus tapetus, atliks remontą, kur nenaudojami triukšmo šaltiniai, tada informuoti nereikės. Nereikia pranešti ir tais atvejais, kai gręžiama trumpai – pavyzdžiui, norima pakabinti paveikslą. Svarbiausia – tai reikia daryti dieną“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė.
Apie triukšmingus darbus informuoti galima elektroniniu paštu [email protected] arba atėjus į savivaldybės Vieno langelio ir e. paslaugų poskyrį. Pastarasis perduos pranešimus Sveikatos apsaugos skyriui, kuris šiuos registruos.
„Kol kas neturime kompiuterinės programos, kur būtų paprasčiau registruoti pranešimus, tačiau viską fiksuojame žurnale“, – sakė vedėja.
Skundų nebuvo daug
Klaipėdiečiai jau pradėjo informuoti apie butuose atliekamus remonto darbus. Nuo sausio 1-osios užregistruota 13 tokių pranešimų. Pastaruoju metu jų daugėja.
„Žmonės tvarkingai informuoja apie darbus, pateikia visą reikiamą informaciją“, – teigė vedėja.
Šio reikalavimo kontrolę vykdys savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius. Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys pripažino, kad nusiskundimų dėl triukšmo, kuris kyla atliekant būstų remonto darbus, niekada nebūdavo sulaukiama daug.
„Žmonės – tolerantiški. Žino, kad dabar remontą daro kaimynas, o ateityje gal reikės ir pačiam. Taip pat žmonės domėdavosi, kokiu laiku galima atlikti statybos darbus“, – teigė vedėjas.
V.Valys atkreipė dėmesį, kad, pakeitus miesto Sanitarijos ir higienos taisykles, nebėra išskirti remonto darbai daugiabučiuose namuose, kada juos galime atlikti.
Vedėjas patikino, kad dabar vadovaujamasi Triukšmo valdymo įstatymu.
Jame numatyta, kad gyvenamuosiuose namuose, jų teritorijose draudžiama atlikti ūkinę, gamybinę, statybos, remonto, rekonstrukcijos veiklą, kuri trikdytų sveikatą, darbą, poilsį ar miegą darbo dienomis nuo 21 iki 7 val., o poilsio ir švenčių dienomis – nuo 20 iki 9 val.
Padės užtikrinti kontrolę
Sanitarijos ir higienos taisyklėse buvo numatyta, kad atlikti remonto darbus daugiabučiuose namuose galima darbo dienomis nuo 8.30 iki 20.30 val., šeštadieniais – nuo 10 iki 16 val., sekmadieniais apskritai draudžiama.
„Pagal Triukšmo valdymo įstatymą poilsio ir dienomis darbai gali vykti kur kas ilgiau nei anksčiau“, – teigė vedėjas.
Tačiau, anot V.Valio, tik įstatymo nuostatomis bus vadovaujamasi laikinai. Bus parengtos savivaldybės taisyklės, kuriose turėtų būti numatyta, kada galima atlikti remontą daugiabučiuose namuose. Taip pat perkelta įstatymo nuostata, kad apie darbus privaloma informuoti savivaldybę.
Vedėjas pridūrė, kad šis reikalavimas turėtų padėti kontroliuoti pažeidėjus.
„Anksčiau apie remonto darbus savininkai turėdavo pranešti namų administratoriams. Dabar – savivaldybei. Jei nepraneš, o kažkas pasiskųs, iš karto bus fiksuojamas pažeidimas. Be to, speciali komisija visada galės ateiti ir patikrinti, ar remontas vyksta pagal reikalavimus“, – pabrėžė vedėjas.
Naujausi komentarai