Pereiti į pagrindinį turinį

Prieš Motinos dieną klaipėdiečiai lanko kapus

2024-05-04 12:00

Artėjant Motinos dienai, didesnis žmonių srautas į kapines pastebėtas jau nuo trečiadienio, kai daugelis klaipėdiečių turėjo laisvą darbo dieną.

Parduoda: prie Lėbartų kapinių ir per Motinos dieną bus prekiaujama gėlėmis.
Parduoda: prie Lėbartų kapinių ir per Motinos dieną bus prekiaujama gėlėmis. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

„Srautai iš tikrųjų yra padidėję prieš Mamos dieną. Trečiadienį labai daug žmonių judėjo į kapines, kad sutvarkytų kapelius. Dabar pro langus irgi matome, kad yra judesys žmonių, kurie atvyksta susitvarkyti kapus, kad Mamos dienai būtų tvarkingi“, – sakė Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus specialistė Daiva Breivė.

Pastebima, kad kasmet daugėja žmonių, norinčių pasinaudoti kapų tvarkymo paslaugomis.

„Mes, savivaldybės Miesto tvarkymo skyrius, tokių paslaugų neteikiame. Žmonės turi kreiptis į įmones arba asmenis, kurie veikia pagal individualios veiklos pažymas. Kiek iš žmonių esame girdėję, žmonės dėl to kreipiasi į moteris, kurios prekiauja gėlėmis prie Lėbartų ir Joniškės kapinių. Poreikis yra. Matyti, kad žmonės ateina, klausinėja, ypač kurie gyvena atokiau nuo Klaipėdos, į užsienį išvažiuoja“, – pasakojo pašnekovė.

Tiek Lėbartų, tiek Joniškės kapinėse, kaip ir visus metus, vyksta įvairūs teritorijos tvarkymo darbai.

Nėra taip, kaip seniau būdavo, kad visa kapavietė užkrauta žvakėmis.

„Mes turime įmonę – rangovą, kuri teikia kapinių priežiūros paslaugas. Darbai yra atliekami mūsų nurodymu, ką sutvarkyti, kada šienauti, kada valyti ar plauti takelius. Kaip visada, po žiemos sutvarkoma, sužiūrima teritorija, sutvarkomos gyventojų išmestos šiukšlės prie konteinerių, valomi, šluojami takai“, – tikino D. Breivė.

Taip pat bendra tvarka prižiūrimi ir nepažymėti kapai.

„Peržiūrima, kad ant tų kapaviečių nebūtų šiukšlių, šienavimo metu yra ir šienaujamos tos kapavietės. Kitų darbų ten nedarome. Nėra ką daryti, kapelis nežymėtas, neženklintas, dažniausiai būna tik žolytė likusi, tad tiesiog nušienaujama“, – teigė D. Breivė.

Daiva Breivė. Vytauto Liaudanskio nuotr.

Anot jos, kai kas, bėgant metams, pasikeitė – ant kapų žmonės deda vis mažiau žvakučių, ne taip, kaip būdavo anksčiau.

„Dažniausiai sodinamos ilgai išliekančios gėlytės, daugiametės ar atnešamos dirbtinos krepšelyje. Žvakučių nebededa tokiais tuntais, būna, kad simboliškai uždega vieną ar dvi. Nėra taip, kaip seniau būdavo, kad visa kapavietė užkrauta žvakėmis. Stiklo žvakių kiekis mažesnis negu anksčiau būdavo“, – pastebėjo D. Breivė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų