Pereiti į pagrindinį turinį

Prieš neįgaliąją klaipėdietę – išpuolis

2016-11-14 03:00

Garbaus amžiaus klaipėdiečių porai teko patirti agresyviai nusiteikusio nepažįstamojo išpuolį. Daug nesiaiškinęs vyras pensininkas išdėjo juos į šuns dienas dėl to, kad šie automobilį pastatė neįgaliesiems skirtoje vietoje. Tačiau iškoneveikti klaipėdiečiai sutuoktiniai tokią teisę turi.

Netikėtumas: daugelis iki šiol net nenutuokė, kad ant automobilių stiklų tvirtinamas ženklas "Neįgalusis" turi tokią pat galią, kaip ir "Vairuoja moteris". Netikėtumas: daugelis iki šiol net nenutuokė, kad ant automobilių stiklų tvirtinamas ženklas "Neįgalusis" turi tokią pat galią, kaip ir "Vairuoja moteris".

Pradėjo stipriai karščiuoti

Garbaus amžiaus klaipėdietė drebančiu balsu dienraščiui pasakojo situaciją, į kurią pateko sykiu su savo vyru.

Klaipėdietė sakė, kad susirgo – pradėjo stipriai karščiuoti. Temperatūra nekrito.

Kitą dieną vyras ją nuvežė į gydymo įstaigą, kad apžiūrėtų šeimos gydytoja.

Važiuodama namo, pora sustojo prie prekybos centro, esančio Taikos prospekto pradžioje, šalia pastato, kur anksčiau veikė batų parduotuvė.

Vyras nuėjo į vaistinę nupirkti vaistų.

Automobilį jis pastatė prekybos centro aikštelėje, neįgaliesiems skirtoje vietoje.

Tokią teisę pora turėjo. Tiek moteriai, tiek vyrui yra nustatyta antra neįgalumo grupė.

Klaipėdiečiams išduota ir neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė.

Transporto priemonė taip pat buvo pažymėta mėlynais ženklais "Neįgalusis". Tiek priekyje, tiek gale.

"Vyras nuėjo į vaistinę, o aš likau mašinoje. Sėdėjau susigūžusi ir visa drebėjau. Turėjau temperatūros – per 39 laipsnius", – teigė pensininkė.

Fotografavo ir plėšė duris

Pakėlusi akis, moteris pastebėjo, kad kažkoks vyras fotografuoja jų automobilį.

Nepažįstamasis nevilkėjo jokios uniformos. Į pareigūną ar kontrolierių jis nebuvo panašus.

"Pagalvojau, kodėl nepažįstamas vyras fotografuoja mūsų mašiną? Stovime neįgaliųjų vietoje, turime tokią teisę. Automobilis gi pažymėtas. Juk ženklų neužsiklijavome dėl mandrumo ar grožio", – stebėjosi pensininkė.

Tuo metu klaipėdietė pastebėjo, kad ant daiktadėžės nėra neįgalių asmenų automobilių statymo kortelės.

Tą pat akimirką moteris ją išėmė iš daiktadėžės ir padėjo matomoje vietoje.

"Tada prasidėjo košmaras. Automobilį fotografavęs vyras kažkodėl visai įsiuto. Pribėgo prie mašinos, atplėšė duris ir pradėjo šaukti. Aš tik susigūžiau į striukę, kad dar labiau neperpūstų vėjas", – nemalonų įvykį prisiminė moteris.

Išplūdo ir vyrą

Pasak pensininkės, įsiaudrinęs nepažįstamasis plūdosi, rėkė, kodėl jų automobilis pastatytas neįgaliesiems skirtoje vietoje.

Esą dėl tokių nesusipratėlių tikri neįgalieji neturi kur statyti savo mašinų.

"Aiškinau, jog mes neįgalūs. Rodžiau ženklus, tačiau vyras pareiškė, kad juos visi gali nusipirkti. Bet juk aš turėjau ir tarnybos išduotą kortelę. Vienintelė klaida, kad pamiršau ją laiku ištraukti. Padėti šį dokumentą yra mano pareiga, bet kadangi nelipau iš mašinos, pamiršau", – tvirtino moteris.

Klaipėdietė pasakojo, kad nuo nepažįstamojo kliuvo ir iš vaistinės grįžusiam jos vyrui.

Dar pagrasino, kad nuotraukas perduos policijai.

"Žmogus visiškai sveiko proto neturi. Rodai dokumentą, o jis vis tiek varo savo. Policininkai ne kartą padėjo mums. Vasarą, kai nėra spūsčių, nuvažiuodavome su vyru prie jūros valandai grynu oru pakvėpuoti, tai pareigūnai parodė, kur automobilį pasistatyti, visur praleidžia. Užjaučia ir supranta, kad mums sunku", – teigė moteris.

Pensininkė pasiguodė, kad šis įvykis labai sukrėtė ir ji visą naktį nemiegojo.

"Prisimenu, iš pradžių su vyru net neįgaliojo ženklų ant automobilio nesiklijavome. Gėda buvo. Tik padėdavome, ir tai kartu su pažymėjimu. Vėliau vaikai priklijavo. Gal tas veikėjas įsivaizduoja, kad neįgalūs asmenys yra tik vežimėliuose?" – svarstė moteris.

Išimtys – visoje Europoje

Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos Klaipėdos 2-ojo teritorinio skyriaus vedėjas Mindaugas Gylys pasakojo, kad neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė išduodama žmonėms, kurie atitinka tam tikrus reikalavimus.

Šis dokumentas suteikia teisę asmenims sustoti ir stovėti neįgaliesiems skirtose vietose arba vietose, kuriose jiems sustoti ar stovėti nedraudžia Kelių eismo taisyklės toje ES valstybėje narėje, kurioje jie tuo metu yra.

M.Gylys nurodė, kad kortelė išduodama ne automobiliui, o žmogui.

Neįgalusis gali važiuoti bet kokia mašina, dokumentas galios.

Jį gali vežti ir kitas asmuo. Kortelė taip pat galios.

"Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė galioja visoje Europoje", – pabrėžė vedėjas.

Ženklas nieko nereiškia

Ženklas "Neįgalusis", kurį galima nusipirkti bet kur, turi tokią pat galią, kaip ir populiarus automobilio lipdukas su moters bateliu.

M.Gylys taip pat atkreipė dėmesį, kad mėlynas ženklas "Neįgalusis", kurį galima nusipirkti bet kur, turi tokią pat galią, kaip ir populiarus automobilio lipdukas su moters bateliu, esą reiškiantis, jog vairuoja moteris.

"Oficialus dokumentas yra Neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė. Būna, kad ir policija mums paskambina pasitikslinti, ar tikrai žmogus turi galiojantį minėtą dokumentą", – teigė vedėjas.

Pasak M.Gylio, asmuo, kuris naudojasi minėta kortele ir jos suteiktomis teisėmis, bet neveža neįgaliojo, pažeidžia tvarką. Taip elgtis negalima.

"Žinoma, pasitaiko ir tokių atvejų, kad žmogus nuveža neįgalųjį, jį išleidžia, o tada, turėdamas kortelę, kur nors kitur važiuoja. Tačiau tokios situacijos išaiškėja tyrimo metu", – pasakojo vedėjas.

Vairuotojų be sąžinės – daug

Atvejų, kai neįgaliųjų automobiliams skirtas vietas užima kiti, neturintys tam teisės, vis dar pasitaiko gana daug.

Už šį pažeidimą skiriama bauda nuo 28 iki 86 eurų.

Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys vis dėlto aiškino, jog pagal Kelių eismo taisykles pakanka, kad automobilis būtų pažymėtas mėlynais ženklais "Neįgalusis", norint palikti jį neįgaliajam skirtoje vietoje.

Tokią teisę įrodančio dokumento nereikia palikti matomoje vietoje mašinoje. Jį reikalaujama pateikti paprašius pareigūnui.

Miesto centre – kita tvarka

Kitokia tvarka galioja centrinėje miesto dalyje, kur reikia mokėti už automobilių stovėjimą.

Neįgaliesiems yra suteikta lengvata. Jiems nereikia mokėti rinkliavos minėtoje teritorijoje.

Tačiau tokiu atveju ženklų "Neįgalusis" nepakanka. Reikalaujama matomoje vietoje palikti neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę.

Tai sumažina sukčiavimo atvejų tikimybę.

Ženklus "Neįgalusis" gali nusipirkti ir užklijuoti ant automobilio priekinio ir galinio stiklo bet kas.

Tačiau, pasak V.Valio, taip besielgiančių neįgaliojo statuso neturinčiųjų užfiksuoti neteko.

"Sudėtingiau būna dėl neįgalųjį vežusių kitų asmenų. Kartais būna išties neaišku, ar vairuotojas iš tikro jį atvežė, ar atvažiavo vienas. Vienas toks įtartinas atvejis yra buvęs. Išaiškinti tiesą tuomet būna sudėtinga", – komentavo vedėjas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų