Vilniečių noras Klaipėdoje, individualių namų kvartale, įkurti pirmąjį uostamiestyje privatų darželį sukėlė klaipėdiečių pasipriešinimą. Klaipėdos visuomenės sveikatos centrui žmonės parašė skundą, kad specialistai išsiaiškintų, ar verslininkai gali steigti ugdymo įstaigą, nors neturi kaimynų pritarimo.
Pasirašė 35 klaipėdiečiai
„Mes namus šiame kvartale ir statėme ar pirkome tam, kad turėtume ramybę, galėtume ramiai išeiti į kiemą. O dabar mūsų kaimynystėje ketina atidaryti privatų darželį, kuriame kasdien bus prižiūrima 50 vaikų. Įsivaizduokite, koks bus triukšmas nuo jų klegesio. Be to, padidės ir transporto srautai, o gatvelės intensyviam eismui tikrai nėra pritaikytos“, – būsima vaikų darželio kaimynyste nebuvo patenkinti Ukmergės, Biržų ir Molėtų gatvių gyventojai.
Todėl 35 klaipėdiečiai, turintys namus vadinamajame Dviračių treko rajone, šią savaitę parašė skundą Klaipėdos visuomenės sveikatos centrui.
„Mes dar net nedirbame, tad jokių nusižengimų nedarome. Tegul rašo skundus, kai pradėsime veiklą, nors garantuoju: jokių įstatymų nepažeisime. Tegul džiaugiasi, kad po jų langais atidarome ne alkoholinių gėrimų parduotuvę. Gaila, kad pensininkai, kurie nieko neveikia, rašo skundus“, – ir pyktelėjo, ir nusistebėjo būsimo privataus darželio „Jūrų žvaigždutė“ steigėja Margarita Chodun.
Sužinojo atsitiktinai
Žmonės tikino, kad apie Ukmergės gatvėje įsikursiantį privatų darželį, kuris turėtų pradėti veikti jau rugsėjį, sužinojo visiškai atsitiktinai.
Namo, kuriame darželis bus įkurtas, savininkai prieš kelerius metus nusipirko sodybą Klaipėdos rajone ir išsikraustė. Pastatas kurį laiką buvo nuomojamas, o šią vasarą jame užvirė intensyvūs remonto darbai.
„Tuomet ir pradėjome domėtis, kas vyksta. Vieni per kitus susižinojome, kad namas rekonstruojamas, nes turi būti pritaikytas vaikų darželiui. Mūsų niekas neklausė, ar mes pritariame tokios įstaigos kaimynystei. Kaip taip galima savavaliauti?“ – stebėjosi klaipėdiečiai.
Todėl jie Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistų ir prašo išaiškinimo, ar steigti privatų darželį individualių namų rajone negavus kaimynų sutikimo yra teisėta.
Žmonės taip pat norėtų sužinoti, kokios yra darželiui privalomos sanitarinės zonos iki artimiausių kaimynų.
Vilniuje niekas nesiskundžia
Klaipėdiečiai tikino, jog tikrai nėra nusistatę prieš vaikus ir, jei būtų kuriamas keliolikos vietų darželis, jie tikrai nesipriešintų.
„Įsivaizduokite, jog kiekvieną rytą ir vakarą prie darželio privažiuos 50 automobilių. Gatvelės siauros, mes net nesugebėsime prasilenkti su atvykėliais ir išvažiuoti į darbą. Ką ir kalbėti apie žiemą, kai gatvės dar siauresnės. O juk ir triukšmo nuo automobilių variklių netrūks, ir išmetamųjų dujų bus gerokai daugiau. Visa tai pablogins mūsų gyvenimo kokybę“, – guodėsi gyventojai.
Tačiau M.Chodun klaipėdiečių skundų ir nuogąstavimų niekaip negalėjo suprasti.
„Privačiam vaikų darželiui nuosavas namas su uždaru kiemu – ideali vieta. Tokių darželių Vilniuje yra 15 ir niekas nesiskundžia, o visi tik džiaugiasi. Patys atsikraustėme iš Vilniaus, norime vaiką leisti į nuosavą darželį, tad ir kuriame privatų, kad ir kiti tėvai turėtų galimybę kokybiškai ugdyti savo vaikus. Nebent Klaipėda būtų toks žiaurus miestas ir mums neleistų dirbti. Tai būtų nesuprantama, juk savivaldybė pati naujų darželių nepastato“, – vilties įkurti darželį neprarado M.Chodun.
Planuojama, jog į darželį bus priimami vaikai nuo 1,5 iki 6 metų. Mėnesio kaina – 1,2 tūkst. litų.
Ieškos kompromisų
Darželio steigėja teigė, kad jau investavo 100 tūkst. litų. Jų prireikė pritaikyti namą darželiui taip, kad būtų suteiktas higienos pasas-leidimas tokiai veiklai.
„Kai tik viską įsirengsime, kreipsimės į Klaipėdos visuomenės sveikatos centrą, kad gautume higienos pasą, bei į miesto savivaldybę, kad galėtume užsiregistruoti kaip ugdymo įstaiga. Norime dirbti tvarkingai, legaliai ir sutarti su gyventojais“, – pabrėžė M.Chodun.
Ji patikino, jog vaikų klegesys tikrai neviršys leidžiamo triukšmo lygio. Automobilių srautų problemą, jei tokia atsiras, taip pat esą galima išspręsti.
„Galbūt tėvelių prašyme, kad automobiliais prie darželio nevažiuotų, juos paliktų tolėliau ir vaikus atvestų pėsčiomis. Dar viena išeitis – sudaryti grafiką, kad visi tėvai vaikų neatvežtų vienu metu ir spūsčių tikrai nesusidarys. Mes tikrai nieko blogo nepridarysime“, – galimus kompromisus su gyventojais vardijo M.Chodun.
Sutikimo nereikia
Įsteigti nuosavame name privatų vaikų darželį greta esančių sklypų ir namų gyventojų sutikimo nereikia.
Tokį atsakymą pateikė Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja Rita Kubilienė.
Gyventojų sutikimas būtų reikalingas tik tuomet, jei darželis būtų steigiamas daugiabučiame name.
Individualiame name galima įkurti darželį net ir nepakeitus jų paskirties, neįrengus papildomo įėjimo. Svarbiausia, kad patalpos atitiktų higienos reikalavimus.
„Mes kol kas nesame gavę paraiškos išduoti leidimą-higienos pasą darželiui Ukmergės gatvėje, todėl negalime pateikti tikslios informacijos, ar pakaks patalpų ploto ir bus įvykdyti kiti reikalavimai“, – teigė R.Kubilienė.
Komentaras Laima Prižgintienė Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Uostamiesčio savivaldybės darželiuose vietų tikrai neužtenka, jų ypač trūksta šiaurinėje miesto dalyje, todėl mes palaikome iniciatyvas kurti privačius darželius. Rugsėjo 1-ąją tikrai ne visi vaikai, kurių tėvai yra parašę prašymus dėl priėmimo į savivaldybės darželius, į juos pateks. Tačiau tikslią statistiką, kiek pritrūko vietų žinosime tik rugsėjį. Klaipėdoje kol kas veikia kelios ikimokyklinio ugdymo grupės dviejose privačiose mokyklose. Mes tikrai palaikome privačių darželių kūrimą, tačiau skatinti negalime, nes neturime tokių priemonių. Privatūs darželiai bent iš dalies išspręstų vietų trūkumo problemą, nes savivaldybė dėl ekonominės situacijos naujų darželių pastatyti negali, nors ir yra jiems rezervuotų sklypų mieste. Kita vertus, privačiuose darželiuose mokesčiai yra gerokai didesni nei savivaldybės įstaigose, todėl jų paslaugomis galėtų pasinaudoti tik pasiturintys klaipėdiečiai. |
---|
Naujausi komentarai