Ramina: ukrainiečių baimės – nepagrįstos Pereiti į pagrindinį turinį

Ramina: ukrainiečių baimės – nepagrįstos

2023-04-28 14:00

Klaipėdoje gyvenantys Ukrainos karo pabėgėliai socialiniuose tinkluose dalijasi nerimu dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje dokumentų.

Statusas: pernai prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainą, Klaipėdoje daugybė karo pabėgėlių gavo leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.
Statusas: pernai prasidėjus Rusijos agresijai prieš Ukrainą, Klaipėdoje daugybė karo pabėgėlių gavo leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Nerimą kelia lenkų įspaudai

Ukrainietė Viktorija tikino, kad gyvenimas čia jai atrodo patogus ir saugus, todėl ji nusiteikusi dar pagyventi mūsų mieste.

Tačiau artimųjų ilgesys pastaruoju metu toks stiprus, kad moteris nusprendė važiuoti aplankyti saviškių.

„Nors kasdien pasikalbu ir su dukra, ir su mama, paplepame ir su giminaitėmis bei draugėmis, bet visu kūnu pajutau, kad labai noriu pamatyti saviškius. Pradėjau ruoštis kelionei ir iš kitų čia gyvenančių ukrainiečių išgirdau, kad nuo gegužės 5 d. išvažiuojant iš Ukrainos lenkai į mūsų pasus dės tik laikinas vizas. Su tokia viza galėčiau gyventi Lietuvoje tris mėnesius, po to reikėtų grįžti į savo šalį ir vėl važiuoti į Lietuvą. Mūsiškiai kalba, kad ukrainiečiams Lietuvos migracijos tarnybos neišduoda plastikinės leidimo nuolat gyventi Lietuvoje kortelės. Esą valstybei tai labai brangu“, – kalbėjo uostamiestyje gyvenanti ir dirbanti karo pabėgėlė.

Moteris iš tautiečių girdėjo, kad skaitmeninio leidimo lenkų pasieniečiai savo duomenų bazėje nemato.

Tokios neramios žinios privertė ne tik Viktoriją, bet ir daug kitų jos tautiečių keisti atostogų planus.

Situacija nebėra tokia, kaip kalba ukrainiečiai.

Informavo Europos Komisiją

Migracijos departamento Klaipėdos skyriaus vedėja Sandra Knyzelienė patikino, kad iš tiesų panašių paklausimų sulaukia neretai.

„Situacija nebėra tokia, kaip kalba ukrainiečiai“, – patikino Migracijos departamento darbuotoja.

S. Knyzelienė paaiškino, kad šiemet vasarį Lietuvos vidaus reikalų ministerija informavo Europos Komisiją apie mūsų šalyje išduodamą skaitmeninį leidimą laikinai gyventi ir pateikė informaciją apie minėtą leidimą bei jo pavyzdį.

Gavusi tokius pavyzdžius Europos Komisija informuoja apie tai valstybes nares ir visuomenę.

„Pažymime, kad Vidaus reikalų ministerijos bei Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotojai sužinojo, kad užsieniečiai, kuriems išduotas skaitmeninis leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, susiduria su problemomis dėl minėto dokumento pripažinimo. Todėl imtasi aktyvių papildomų veiksmų. Informuotos visų ES valstybių narių vidaus reikalų ministerijos bei sienos apsaugos tarnybos. Be to, pakartotinai pranešta Europos Komisijai apie Lietuvos Respublikoje išduodamą skaitmeninį leidimą laikinai gyventi“, – paaiškino S. Knyzelienė.

Problemų nebebus

Šiemet balandžio 21 d. Europos Komisija atnaujino informaciją atitinkamame informacijos šaltinyje – „Praktiniame sienos apsaugos pareigūnų vadove“.

Juo naudojasi Europos Sąjungos valstybių narių pasienio tarnybos, todėl tikimasi, kad užsieniečiai, kuriems išduodamas skaitmeninis leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, nebesusidurs su problemomis ir minėtas leidimas bus pripažįstamas ES valstybių narių pasienio punktuose.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra