Pereiti į pagrindinį turinį

Ramioms vietoms – tyliosios zonos žymėjimas

2024-07-10 20:44

Uostamiestyje yra kelios vietos, pažymėtos ženklu „Tylioji zona“. Vieni mano, kad tokie ženklai įrengti gyventojų prašymu, kiti teigė, kad jie atsirado, nes tose vietose kitaip nepavyko nuraminti triukšmadarių. Visgi priežastis kita – tyliąja zona paženklintos vietos ir anksčiau pasižymėjo ramybe, todėl ir nutarta čia tylą išsaugoti, apie tai primenant ir kitiems.

Paženklinta: kelios uostamiesčio vietos pažymėtos ženklu „Tylioji zona“, nes jose triukšmo rodiklis neviršijo 50 decibelų.
Paženklinta: kelios uostamiesčio vietos pažymėtos ženklu „Tylioji zona“, nes jose triukšmo rodiklis neviršijo 50 decibelų. / G. Namentkevič nuotr.

Mieste „Tylioji zona“ ženklu pažymėtos trys vietos – Kauno gyvenamojo rajono pėsčiųjų takas, Tarp Žardininkų ir Vingio gyvenamųjų rajonų esantis pasivaikščiojimo takas ir miško dalies nuo Vasaros estrados iki Labrenciškių gyvenamojo rajono esantys pėsčiųjų ir dviračių takai.

Kaip teigė savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Inga Kubilienė, tyliųjų zonų ženklinimas – viena triukšmo prevencijos mažinimo veiksmų, plano priemonių.

Tokios tyliosios zonos yra nustatytos, nes ir anksčiau tose vietose triukšmo rodiklis neviršijo 50 decibelų.

„Tai yra žemas triukšmo lygis, todėl ir nutarta išsaugoti šias tyliąsias zonas, apie tai primenant ir kitiems gyventojams“, – paaiškino I. Kubilienė.

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Linas Lapinskas priminė, kad už viešosios rimties trikdymą šiose zonose taikoma tokia pati administracinė atsakomybė, kaip ir už tokią pačią veiką kitose vietose.

„Administracinė atsakomybė taikoma už šaukimą, švilpavimus, garsius dainavimus, kitus triukšmą keliančius veiksmus gatvėse, aikštėse, parkuose, paplūdimiuose, viešajame transporte ar kitose viešosiose vietose. Jeigu poilsis ir ramybė trikdomi naktį, gresia bauda nuo 80 iki 200 eurų“, – teigė L. Lapinskas.