Klaipėdietis Olegas gyvena daugiabutyje, kuriame jau trejus metus uždrausta rūkyti balkonuose, terasose, lodžijose. Tačiau beveik kiekvieną dieną vyro bute užuodžiamas cigarečių dvokas.
Vyro teigimu, jis ne kartą bandė kalbėtis apie problemą su apačioje gyvenančiais kaimynais, tačiau susitarti nepavyko – pas juos ir toliau rūkoma.
Pareigūnai iš klaipėdiečio reikalauja tiesioginių įrodymų, kurie patvirtintų pažeidimą, tačiau užfiksuoti daugiabutyje rūkančių asmenų nepavyksta, kadangi jie rūko uždaroje erdvėje – savo lodžijoje.
Pareiškimą galima teikti tuo atveju, jeigu rūkantysis yra užfiksuotas arba užfiksuoti veiksmai, patvirtinantys faktą ir aplinkybes.
„Žemiau gyvenantys kaimynai nuolat rūko, cigarečių kvapas kyla tiesiai į mano butą, kreipiausi į teisėsaugą, bet ji prašo įrodymų. Kaip man įrodyti, kad jie rūko, jeigu neturiu galimybės jų nufotografuoti? Kaip išspręsti šią situaciją, jeigu sutarti taikiu būdų jau kelerius metus nepavyksta, ir kaip tokius asmenis patraukti atsakomybėn?“ – piktinosi vyras.
Administracinių nusižengimų kodeksas numato, kad administracinių nusižengimų teisena dėl tokių nusižengimų pradedama pagal to daugiabučio namo gyventojo pareiškimą, su kuriuo turi būti pateikti duomenys, patvirtinantys rūkymo daugiabučio namo balkone, terasoje, lodžijoje faktą ir aplinkybes.
Linas Lapinskas. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Klaipėdos savivaldybės Administracinės veiklos, kontrolės ir prevencijos skyriaus vyriausiojo specialisto Lino Lapinsko teigimu, tokiu atveju reikėtų bendrauti su kaimynais ir bandyti rasti bendrą sutarimą.
„Pirmiausiai siūlome tiesiogiai bendrauti su kaimynais ir išsakyti kylančias problemas, pareiškimą galima teikti tuo atveju, jeigu rūkantysis yra užfiksuotas arba užfiksuoti veiksmai, patvirtinantys faktą ir aplinkybes“, – patikino L. Lapinskas.
Pasak specialisto, kaip tokie duomenys turėtų būti renkami, įstatymas nenumato.
Naujausi komentarai